Skocz do zawartości

Błąd we wgrywaniu programu na procesor


Marcinas

Pomocna odpowiedź

Witam

Mam problem napisałem o taki prosty programik gdy kompiluję pokazuje że jest wszytko ok, zajmuje kilka procent pamięci procesora więc sobie myślę o fajnie. A gdy klikam żeby wysłać program do procesora atmega 48 za pomocą programatora USBasp (http://mirley.firlej.org/programator_na_usb_usbasp) wyskakuje takie komunikat "avrdude: error: could not find USB device "USBasp" with vid=0x16c0 pid=0x5dc "

Co jak rozumiem jest tu napisane że nie można znaleźć urządzenia USBasp ... no i co ja mam z tym zrobić ? czy tylko ja tak mam że gdy chcę się nauczyć programować to ciągle coś nie dział ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Można chyba jakieś sterowniki pobrać i zainstalować, na początku prawie nic się nie udaje za pierwszym razem... trzeba się trochę pomęczyć, ale z czasem, za którymś razem się udaje...

Zerknij tu pkt. 7

Link do komentarza
Share on other sites

czy tylko ja tak mam że gdy chcę się nauczyć programować to ciągle coś nie dział ?

Ja tak przez pół roku miałem 😃

Ściągnij sobie darmową wersję tego. Tylko nie wiem czy w darmówce można obsługiwać mege48

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Można chyba jakieś sterowniki pobrać i zainstalować, na początku prawie nic się nie udaje za pierwszym razem... trzeba się trochę pomęczyć, ale z czasem, za którymś razem się udaje...

Zerknij tu pkt. 7

Ja Wgrałem to ze strony mirley-firley a też tak wgrywałem nie wiem czemu nie działa

MkAvrCalculator już mam wgrany 😃 ale dzięki

A może to coś z programatorem jest ?

Link do komentarza
Share on other sites

no wszytko jest na samym początku to sprawdzałem 😃

na płytce stykowej wszystko ok a na programatorze też się trzyma po za tym dioda zielona się świeci to miało oznaczać że jest gotowy do programowani a nie jest 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Popróbuj w różnych portach USB może to coś da 🙄

ej nawet się zmieniło wgrałem to oprogramowanie co poleciłeś mi 😃

ale teraz taki błąd 😃

"Programator "USBasp" could not initialize the target hardware.Please check that target hardware is connected correctly. Reason avrdude: initalization failed, rc= -1 "

A teraz że coś jest nie prawidłowo połączone wiecie co może być tego powodem ?

co oznacza to RC ? rc= -1??

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.