Skocz do zawartości

[Kupie] kamerę cyfrową minimum 120fps


Pomocna odpowiedź

Od dłuższego czasu się rozglądam lecz ciężko znaleźć coś nawet przeciętnego do 1000zł

Na razie rozmyślam nad PRAKTICA DVC 5.6 FHD

Jeśli ktoś miałby jakąś alternatywę to śmiało może być używka ważne tylko aby nie miała mniej niż te 120fps (rozdzielczość w jakiej osiągnie tą prędkość jest na drugim miejscu) mile widziane 240fps

kamera ma służyć dwóm celom do kręcenia filmików w dobrej jakości oraz do analizowania walk MS w obojętnie jakiej jakości.

Zakupu planuję dokonać pod koniec czerwca.

Link do komentarza
Share on other sites

120FPS = telefon LG KU990, to akurat jest na 100% pewne bo go mam w domu. Rozdziałka chyba 160x120, ale na pewno nie więcej.

Co do kamer sam szukam od pewnego czasu takiej z 120FPS, ale w przedziale do 1000zł, kiepsko to widzę, co najwyżej 60FPSów,dla niektórych kamer HD. Powinna mieć coś TOSHIBA lub PANASONIC.

Link do komentarza
Share on other sites

@BlackJack czytałem o tym tel tylko zależy mi aby mieć i kamerę do filmów i analiz żaden tel raczej nie spełni tych dwóch wymagań.

Ta kamera wydaje się być ciekawe lecz nie mogę jej nigdzie znaleźć BenQ M11

sony też ma troszkę szybkich kamer ale nie w takiej cenie:(

Jeden z użytkowników forum doradził mi http://pl.exilim.eu/pl/exilimhighspeed/exzr100/video/#hd "Nagrywanie filmów z funkcją High-speed

Filmy w zwolnionym tempie

EX-ZR100 może nagrywać filmy rejestrując ruch niedostrzegalny przez ludzkie oko i odtwarzać go w zwolnionym tempie ultra-slow motion. Można wybrać prędkość z jaką nagrywany jest film 240 fps w rozdzielczości VGA jak również 480 fps czy 1000 fps. Wystarczy jedynie wcisnąć guzik dedykowany do nagrywania filmów i rozpocząć tworzenie własnego."

Do analiz w zupełności tylko filmu tym raczej nie nakręcę.

Obawiam się, że ta PRAKTICA DVC 5.6 FHD to tez żadna rewelacja http://balter.pl/produkt_symbol/00006711/a.html lecz nie mam lepszego na razie pomysłu:(

Link do komentarza
Share on other sites

Znalazlem ten aparacik proszę:

http://www.ceneo.pl/12900907

nawet cena atrakcyjna jest 🤯

FHD : 1920 x 1080(30fps) , STD:640 x 480(30fps) HS : 224 x 64(1000fps) / 224 x 160(480fps) / 432 x 320(240fps) / 432 x 320(30-240fps)

Przy tych 1000FPSow, raczej szału nie będzie, ale te 240 wygląda już całkiem całkiem 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Posiadam model Casio EX-ZR100 i myślę, że spełnia on przedstawione przez Ciebie wymagania. Używamy go do analizy jazdy LF, dużo zależy jednak od warunków oświetleniowych. Przy dobrym świetle filmiki w slow motion wychodzą całkiem ciekawie. Poniżej dwa przykłady, które miałem pod ręką z walk minisumo w różnych warunkach (240 fps):

Link do komentarza
Share on other sites

Zdjęcia jak na kompakt robi naprawdę przyzwoite. Jest również kila fajnych trybów, z którymi można coś więcej się pobawić. Główny plus to szybkość, zarówno robienia zdjęć, włączania jak i poruszania się po menu - robi wrażenie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Troszkę za słabo sprecyzowałem to, że ma on kręcić filmy tu myślałem raczej o takich filmach jaki zmontowali np koledzy z WRONEK

a przypuszczam, że aparatem cyfrowym to raczej się nie uda.

30 czerwca idę do szwagra na weselę i chciałbym pokręcić troszkę a potem zmontować mu jakiś kilku min. filmik a od nowego sezonu wozić z sobą kamerę na zawody i montować jakieś relacje. Zdaję sobie sprawę, że za 1000zł nawet używany sprzęt nie będzie w stanie spełnić moich oczekiwań lecz szkoda mi wydawać minimum kilkanaście tysięcy tylko po to aby robić kilka filmików do roku które trafią na YT dla zabawy.

Link do komentarza
Share on other sites

Tzn. w tym filmie który dałeś, chyba nie ma slow motion Widoczny efekt to albo dobra obróbka materiału wideo gdzie program do montażu wygenrował zwolnione tempo, albo tryb 60FPS (a to tez bardzo wątpie).

Link do komentarza
Share on other sites

Tzn. w tym filmie który dałeś, chyba nie ma slow motion Widoczny efekt to albo dobra obróbka materiału wideo gdzie program do montażu wygenrował zwolnione tempo, albo tryb 60FPS (a to tez bardzo wątpie).

Są takie wtyczki do After Effects które zwiększają sztucznie ilość FPSów (np plugin "twixtor") - nie jest to oczywiście to samo co nagranie w natywnych FPSach, ale lepsze niż klatkowanie 😉 Może jak się nagrywa np 30fps i się zwiększy do 60 i puści slow-motion to kiepsko wygląda, ale np jak się nagrywa 120fps, a zrobi się z tego 240fps i puści slow-motion to już wygląda całkiem sensownie:) Wszystko zależy od ustawień, od konkretnego pluginu/techniki, oraz oczywiście materiału (nagrania).

A co do kamery, to GoPro2 nagrywa w 120fps, ale tylko w 848x480...

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie, to bardzo dobry temat i bardzo dobre pytanie. Też szukam jakiegoś rozwiązania, które mógłbym podłączyć do kompa i w dodatku obsłużyć to przez OpenCV, by móc to ładnie obrobić. Myślę, że bez problemu może być to kamera internetowa tylko o zwiększonej liczbie fps. Macie jakieś pomysły? Czy ktoś się orientuje, czy ta kamerka od PS3 jest "obsłużalna" przez OpenCV?

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko że koledzy trochę odchodzą od wątku.

My nie szukamy kamerki internetowej (praktycznie każda HD powinna się nadać) z Slow motion, tylko zwykłej kamery, która jest urządzeniem nie zależnym od komputera. Ostatecznie aparatu cyfrowego (ten akurat już mamy na liście)

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę jeszcze przeglądałem to i owo. I tak. Nie ma się co łudzić że za 1000zł dostaniemy kamerę, która pociągnie więcej niż 120fps w 320x240. Za te pieniądze nie ma szans na sprzęt który stosuje BBC czy discavery.

Wracając jeszcze to aparatu CASIO. Otóż jest jego nowszy model ZR-200 który, nagrywa 240FPS w rozdzielczości PAL czyli 538x38x. ale niestety cena powyżej 1000zł.

Ciekawostką jest natomiast to że są modele ZR-10 i ZR-20, nie mają trybu 1000fps i tak wielkiego zooma optycznego, ale za to są tańsze. Biorąc fakt, że przy 1000FPSów rozdzielczość, jest i tak bezużyteczna, to nie wiem czy nie warte uwagi ?.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.