Skocz do zawartości

PortA w Attiny2313


Wojtek

Pomocna odpowiedź

Mam problem z portemA w Attiny2313 w BASCOMie. Poczytałem trochę o tym, oczywiście mam włączony wewnętrzny oscylator (jednak w tym przypadku i tak nie jest to istotne z poziomu BASCOMA bo używam go tylko jako kompilator ,więc jakbym miał źle ustawione fusy to program by się skompilował i wgrał [innym programem] ale nie działał). Niestety już przy próbie kompilacji BASCOM wywala mi błąd że nie odnalazł takiego rejestru wskazując na linię gdzie odwołuje się do portuA - co z tym zrobić?

Link do komentarza
Share on other sites

Nic ciekawego.

Proszę bardzo:


Config Portb = &B00000000
      Portb = &B00000000
Config Portd = &B0000001
      Portd = &B0000000
Config Porta = &B00
     Porta = &B00
Do
Wait 1
Toggle Porta.0
Loop
End

powyższy program to miał być eksperyment czy mi się uruchomi ten Porta.0 i Porta.1. Niestety już przy kompilacji pokazuje się błąd "nie odnaleziono rejestru DDRA".

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na początku miałem dobrze ale potem jak mi nie działało to próbowałem różnie wpisywać i przez pomyłke wysłałem program z błędem. Sorki, mój błąd. Poprawiłem na "Config Porta = &B11 " i dalej jest źle 🙁

A może wstawkę assemblerową wpisać? Tylko ktoś by mi musiał podać instrukcje zmiany portu.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli kompilacja wywala błąd to sprawdź , co masz ustawione w opcjach kompilatora : Chip: 2313def.dat czy ATTINY2313.dat - bo to ma duże znaczenie .

Dzięki, problem rozwiązany.

Link do komentarza
Share on other sites

Wojtek, plik 2313def.dat odnosi się do innego mikrokontrolera, dokładnie do AT90S2313.

Ty powinieneś wybrać albo ATtiny2313.DAT albo ATtiny2313A.DAT (w zależności od tego jakiego mikrokontrolera chcesz użyć) i na pewno masz na liście te 2 pliki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.