Skocz do zawartości

[Mechanika] Jak wykonać gąsienice, wersja mini.


siemian

Pomocna odpowiedź

Gratuluje

Swietny i tani sposob na gosienice moze nie sa najbardziej trwale i solidne (plastik slizga sie po prawie wszystkim) ale i tak gratuluje pomyslu.

P.s

Skoro sa 2 lancuszki to jak odzielone sa w kolkach ? kolka z zebatkami tez sa od rolet ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gratuluje

Swietny i tani sposob na gosienice moze nie sa najbardziej trwale i solidne (plastik slizga sie po prawie wszystkim) ale i tak gratuluje pomyslu.

Masa dociska konstrukcję i nawet na panelach próbowałem i nie zauważyłem żeby się ślizgała. 😉

P.s

Skoro sa 2 lancuszki to jak odzielone sa w kolkach ? kolka z zebatkami tez sa od rolet ?

nie są oddzielone, są położone obok siebie

można użyć tych od rolet ale to już będzie pewnie większy koszt o ile można takie coś samodzielnie kupić, przeczytaj mój cały post to się dowiesz jak ja zrobiłem tą rolkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Hm- sztuka dla sztuki. Wymyśl jeszcze sposób na polepszenie przyczepności bo takie łańcuszki o ile mi wiadomo to nawet na gumowym podłożu by się ślizgały...

Konstrukcja -chce mieć gąsienice bo tak, której wkład pracy nie jest rekompensowany osiągami.. ;]

Może kleić poprzecznie jakieś beleczki pokryte gumą albo coś ? (z materiału z którego wykonana jest konstrukcja np).

Powodzenia

Link do komentarza
Share on other sites

Wymyśl jeszcze sposób na polepszenie przyczepności bo takie łańcuszki o ile mi wiadomo to nawet na gumowym podłożu by się ślizgały...
Masa dociska konstrukcję i nawet na panelach próbowałem i nie zauważyłem żeby się ślizgała.
Konstrukcja -chce mieć gąsienice bo tak, której wkład pracy nie jest rekompensowany osiągami.. ;]

Zrobienie całości zajęło mi może razem 4 godziny, więc wkład pracy nie duży. A pokonuje przeszkody lepiej niż zwykłe koła. Przy większym wkładzie można wykonać taką konstrukcję: http://pl.youtube.com/watch?v=z4pCNd0TE3k&feature=related i wtedy efekt jest o wiele lepszy, ja dałem pomysł zastosowanie i wykonanie to inna sprawa.

Może kleić poprzecznie jakieś beleczki pokryte gumą albo coś ? (z materiału z którego wykonana jest konstrukcja np).
Jeżeli komuś to nie odpowiada może połączyć sąsiednie kulki z łańcuszków a nawet podoklejać jakieś poprzeczki które zwiększą przyczepność.
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.