Skocz do zawartości

Podstawowe części dla robotyka.


ziunio

Pomocna odpowiedź

Jesteś z Białegostoku ? 🤣 Lol nie jestem sam 😃 No pewnie że jezt mój ulubiony to monitor phu na brukowej, przy liceum nr1, jest to najlepszy sklep elektroniczny jaki kiedykolwiek spotkałem-bardzo zorientowana obsługa ( mimo że większość to kobiety) zawsze doradzą, powiedzą co drogie co się opłaca, niestety mają podwojone ceny z internetu no ale z czegoś muszą się utrzymać 😉 Inny sklep jest koło jurowieckiej, o wiele słabszy - ostatnio zostałem poinformowany że chyba nie mają Stabilizatora 7805 jakby nie mogli sprawdzić . Jeszcze jedna jest na fabrycznej , byłem może z raz ocenić za bardzo nie mogę.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie jesteś sam 😃 Ok. dzięki wielkie 🙂 mniej więcej się już orientuje w tych sprawach i wiem co i jak zakupywać 🙂 oczywiście wszystkim udzielającym się dałem 'pomógł' 🙂 jakby ktoś jeszcze miał jakieś pomysły proszę pisać 🙂 jeszcze raz wielkie dzięki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tanio wychodzi zrobienie własnego zasilania. Wprawdzie wymiary nie są zbytnio zadowalające, ale patrząc na koszta - minimalistyczne. Mianowicie chodzi mi o ogniwa Li-Ion z baterii laptopów (a takie można niejednokrotnie dorwać za darmo). Ładowarkę do tego można już budować samemu (jak się spalą, to nie będzie dużej szkody 🤣 ). Połączysz dwa/trzy/itd. w szereg i masz piękne zasilanie (o właściwie dowolnym napięciu).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

jak się spalą, to nie będzie dużej szkody

Bzdury. WSZYSTKIE akumulatory litowe wymagają specjalnego traktowania, bo lit BARDZO lubi reagować z najmniejszą nawet ilością wilogci. Fakt faktem, ze większość ogniw z laptopów (bo chyba do nich się odnosisz) ma zabezpieczenia przeciw nadmiernym ciśnieniem w środku, ale lepiej nie dawać mu szansy zadziałania.

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby, mi chodziło o szkody finansowe. Wiem, że właściwie wszystkie ogniwa/pakiety litowe są niebezpieczne i należy obchodzić się z nimi ostrożnie. Jak ładuję moje ogniwa 18650 ładowarką samoróbką, to zawsze zamykam je w metalowym pudełku po STR8 (tak na wszelki wypadek).

Link do komentarza
Share on other sites

To właśnie szkody finansowe mogłyby być narawdę duże - w końcu wyposażenie spalonego pokoju kosztuje 😋 wiem, ze teraz przesadzam, ale lepiej uświadamiać ludzi z czym mają do czynienia zanim się przekonają na własnej skórze przez niedopatrzenie podczas procesu ładowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Mimo wszystko polecałbym ogniwa litowe, (li-ion lub li-pol, z tym, że te drugie są lepsze do zasilania robotów - lżejsze i większa wydajność prądowa, niestety też są droższe), ale jak nie masz dużego doświadczenia z elektroniką (głównie chodzi o bycie pewnym prawidłowego montażu), to ładowarkę lepiej kupić. Najtańsze to wydatek rzędu 30zł, bardziej wypaśne, mikroprocesorowe około 150zł, ale można nimi naładować wszystko, co się da. Od Pb, przez NiCd/NiMH do LiFePO4.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.