Skocz do zawartości

RC5 brak odczytu, problem z odbieraniem sygnału IR.


w1941srobot

Pomocna odpowiedź

Witam i proszę o pomoc za rozwiązanie problemu dam piwo 😋 chciałbym sterować swoim robotem poprzez pilot od tv, ale napotkałem pewien problem nie działa 😋. Mam inny odbiornik IR wymontowany z dekodera cyfrowego polsatu tylko zamiast out jest in (otwiera się jak świecę pilotem) dioda i testowane czy działa według tego schematu (działało dioda mrugała):

A tu testowane po to by INPUT(- kiedy świecę pilotem) zamieniło się w OUT(+ kiedy świecę pilotem) i dawało stan wysoki jak świecę, też działa dioda mruga, schemat:

A to już cały schemat + program z diodami które mają mi pokazać zmienną COMMAND ale niestety nic się nie dzieje 🙁 :

$regfile = "m8def.dat"
$crystal = 1000000
$lib "mcsbyte.lbx"


CONFIG RC5 = PIND.2
config portc = output
Dim Address As Byte , Command As Byte
Enable Interrupts

Do
Getrc5(address , Command)
If Address = 0 Then
Command = Command And &B01111111
PORTC = Command

End If

Loop

End
Link do komentarza
Share on other sites

Mylisz input i output (wejście/wyjście) ze stanem high i low (5 i 0V przy ttlach) 😉 olej ten tranzystor, tym bardziej, że w momencie, gdy na bazie jest logiczne 0, to pin mikrokontrolera "wisi w powietrzu" (stan nieustalony). Wszystkie TSOPy itp scalone odbiorniki podczerwieni wystawiają na wyjściu stan niski, gdy odbierają sygnał.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mylisz input i output (wejście/wyjście) ze stanem high i low (5 i 0V przy ttlach) 😉 olej ten tranzystor, tym bardziej, że w momencie, gdy na bazie jest logiczne 0, to pin mikrokontrolera "wisi w powietrzu" (stan nieustalony). Wszystkie TSOPy itp scalone odbiorniki podczerwieni wystawiają na wyjściu stan niski, gdy odbierają sygnał.

Stop już sam nie rozumiem przerwania wywołuje się stanem niskim czy wysokim :/. Popiołem tak jak kazałeś nie działa 🙁. Może program jest zły.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A po co odkrywasz, Amerykę, skoro już to zrobił Kolumb ?

W Helpie BASCOMa masz schemat jak podłączyć TSOPa do procesora, wiec nie rozumiem twoich kłopotów.

Myślisz że nie czytałem, to nie jest TSOP. :/ Zrobiłem to tak jak na schemacie w bascomie i dalej nic. Czy ten kod z wyświetleniem komendy na porcie c ma prawo działać ??

[ Dodano: 14-08-2012, 11:28 ]

OK CHLOPAKIIII 😃 DZIAŁA WYWALIŁEM KOMENDE IF widocznie adres jest inny dzięki za pomoc Robby masz piwo 😃. a tu zamieszczam kod:

$crystal = 1000000
$lib "mcsbyte.lbx"


Config Rc5 = Pind.3
Config PIND.3 = INPUT
Config Portc = Output
Dim Address As Byte , Command As Byte
Enable Interrupts

Do
Getrc5(address , Command)
Command = Command And &B01111111

Portc = Command
waitms 100



Loop

End
Link do komentarza
Share on other sites

Myślisz że nie czytałem, to nie jest TSOP. :/ Zrobiłem to tak jak na schemacie w bascomie i dalej nic.

Tylko że SFH i TSOP mają dokładnie te same wyprowadzenia, czyli niczym się nie różnią od siebie, poza symbolem i producentem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.