Skocz do zawartości

[minisumo] Felek - worklog


mosi2

Pomocna odpowiedź

Spróbuj najpierw "pocynować" lutownicą to co jest, a potem wyciągnąć z wiązki jakiegoś przewodu jeden/kilka z miedzianych cienkich drucików i prowadzić go wzdłuż ścieżek dotykając co chwilę rozgrzanym grotem tak, żeby się zatopił w cynie. Będziesz miał przynajmniej pewne połączenie, choć przy większych prądach lepiej użyć normalnej srebrzanki. Ja tak ratowałem nieraz płytki z bardzo cienkimi, nadtrawionymi ścieżkami i spisało się znakomicie. Samą cyną trodno czasem zrobić "mostki" łączące dwa odcinki miedzi, nad laminatem...

PS bez pęsety i sokolego wzroku się nie obejdzie...

Link do komentarza
Share on other sites

Jak można nie mieć możliwości zrobienia drugiej płytki? Możliwości zawsze są a cena nie jest aż tak duża 🙂. Według mnie nie da się uratować tej płytki. Co prawda można ją pocynować i poskręcać kablami ale przy tak podtrawionej płytce jest to mozolna praca nie mówiąc syzyfowa, no ale wybór należy do Ciebie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Moim zdaniem zostawienie tej płytki to proszenie się o kłopoty.Większość ścieżek jest dosyć mocno podtrawiona, nawet jak miernik pokazuje przejście to przy większym prądzie ścieżka może się przepalić, bo przewodzi tylko cieniutki obszar ścieżki.

Weź pod uwagę, że jeżeli chciałbyś startować z robotem na zawodach, to wylutowanie np. mostka będzie trwało co najmniej półgodziny - wraz z podgrzaniem lutu zaczną odlutowywać się wszystkie druciki.

Link do komentarza
Share on other sites

Problem jest taki, że wszystkie części których używam, są szkolne. I nie dostanę kolejnego laminatu. Takie są przykre zasady. A po drugie folię termotransferową dostałem od kolegi zadrukowaną i też nie mam co liczyć na drugą, a nie mam drukarki laserowej, poza tym w papierniczym nie mają ani papieru kredowego ani folii.

Gdybym miał to robić od nowa, to by mi wyszło tak z 20zł, bo musiałbym jeszcze za przesyłki płacić...

Link do komentarza
Share on other sites

To tak:

-zamiast laserowej drukarki podobno można użyć ksera w punkcie ksera

-zamiast papieru kredowego można użyć śliskich okładek z bloków np.rysunkowych

-a w pobliżu nie masz żadnego elektronicznego w którymś mógłbyś kupić laminat ? Trochę dziwne że akurat dali Ci taki kawałeczek na płytkę.

Dla chcącego nic trudnego 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mało który punkt ksera zgadza się na drukowanie na papierze od klienta, jeśli papier jest "nietypowy". Zwyczajnie boją się o sprzęt. W każdym razie kiedyś sporo musiałem się napocić żeby znaleźć punkt, którego obsługa po parunastu minutach przekonywania się zgodziła, a mieszkam w dużym mieście... No i trzeba bardzo pilnować, żeby nie przeskalowali rysunku, nawet pojedyncze "procenty" różnicy mają znaczenie.

Jeśli ta płytka to prototyp, to możesz spróbować ją "uratować" tak, jak napisałem. Z tym, że równie dobrze możesz też za parę złotych kupić płytkę uniwersalną...

//uprzedzony:)

Link do komentarza
Share on other sites

Ja w ogóle słyszałem że na kserze nie warto, bo słaba jakość druku i będzie jeszcze gorzej. Uniwersalna odpada - zobacz, ile tam jest upchane. A to musi wejść do robota.

W sumie cały robot będzie prototypem. Zbuduję, sprawdzę, czy działa, pojmę, jakie błędy popełniłem, wystartuję na zawodach, a potem rozbiorę i zrobię od nowa coś

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.