Skocz do zawartości

Zawody ROBO~motion - Rzeszów


Treker

Pomocna odpowiedź

Przedłużona rejestracja trwa do wtorku do godz. 23:59, aczkolwiek tylko rejestracja do wtorku do godz. 9 gwarantuje otrzymanie koszulki zawodów w swoim rozmiarze.

Wszystkich niezdecydowanych serdecznie zapraszamy.

Na prawdę warto 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnopolskie Zawody Robotów ROBO~motion zakończyły się. W imieniu swoim jak i Władz Uczelni oraz pozostałych Organizatorów i Sponsorów chciałem serdecznie podziękować wszystkim startującym zawodnikom, którzy przybyli do nas z każdego zakątka Polski i Słowacji. Zawody w Rzeszowie odbyły się po raz pierwszy, ale słysząc na ich temat pozytywne opinie pewnie nie ostatni. Staraliśmy się jak mogliśmy i pewnie nie uniknęliśmy błędów organizacyjnych, ale prosimy Was drodzy Zawodnicy o podzielenie się z nami tu na forum opiniami na ich temat. Co było dobrze, co źle, co poprawić na kolejną edycję. Wasze cenne wskazówki w przyszłości na pewno zaprocentują i razem stworzymy w Rzeszowie jeszcze lepsze zawody.

A tymczasem oficjalne wyniki Zawodów.

NANOSUMO

1. Ironmaster (Akademia Górniczo - Hutnicza, Kraków)

2. Mały (Politechnika Wrocławska)

3. Franek (Politechnika Wrocławska)

MICROSUMO

1. Mikrus (Politechnika Wrocławska)

2. Go (Politechnika Wrocławska)

3. PROmil (GROM, Opole)

MINISUMO

1. Enova (Politechnika Gdańska)

2. ATOM (GROM, Opole)

3. Rush (ZST Chełm)

SUMO

1. AlBrass (GROM, Opole)

2. Batos (GROM, Opole)

3. Klin (Politechnika Rzeszowska)

MINISUMO DEATHMATCH

1. Enova (Politechnika Gdańska)

2. Heniek (Horyniec Zdrój)

3. Czubuś Junior (GROM, Opole)

LINE FOLLOWER ENHANCED

1. Impact - 13.681 (Botland Team, Wrocław)

2. Shock - 15.607 (Botland Team, Wrocław)

3. Er 3 - 48.89 (Politechnika Wrocławska)

LINE FOLLOWER AMATOR

1. Silver - 22.162 (Politechnika Gdańska)

2. Rayo - 32.881 (Politechnika Gdańska)

3. Halotron - 33.774 (Politechnika Rzeszowska)

LINE FOLLOWER PROFESSIONAL

1. Shock - 12.293 (Botland Team, Wrocław)

2. Impact - 12.464 (Botland Team, Wrocław)

3. Thunderstorm - 12.904 (Akademia Górniczo - Hutnicza, Kraków)

FREESTYLE

1. Felek (Politechnika Wrocławska)

2. Rupercik

3. Dance Group JHC (Presov, SK)

MICROMOUSE

1. Rapid (Politechnika Wrocławska)

2. Vampire2 (Politechnika Wrocławska)

3. Stuart (ZST Rybnik)

LEGO SUMO

1. Pyrope (ZST Rybnik)

2. Scart (ZST Rybnik)

3. Bulbulator (PRz)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Czekamy na opinie.

Pierwsza galeria dostępna jest pod tym adresem:

http://goo.gl/xwRWm

Mamy do przeglądnięcia dosłownie tysiące zdjęć i godziny nagrań wideo, dlatego kolejne fotorelacje udostępnimy już jutro.

A póki co materiał TVP Rzeszów:

http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/spoleczne/emocjonujace-walki-robotow-czyli-zawody-robomotion/10915104

Pozdrawiam serdecznie,
Grzegorz Piecuch

Główny Koordynator Zawodów

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czas na trochę większe podsumowanie z mojej strony.

Już na samym wstępie chciałbym bardzo pogratulować organizator tak udanej, pierwszej edycji zawodów. Myślę, że wiele innych imprez mogłoby się od Was uczyć!

Całe zawody rozegrane w nowym, przestronnym budynku. Miejsca było w sam raz. Dużym plusem było położenie strefy serwisowej na tym samym poziomie, co audytorium, na którym odbywało się część eliminacji oraz finały.

Plusy:

Sędziowie, osoby odpowiedzialne za pilnowanie stref bardzo mili i dobrze poinformowani, nie można im niczego zarzucić.

Dobry system mierzenia czasu w linefollowerach, problem był tylko z pomiarem prędkości, który czasami pokazywał dość dziwne wyniki.

Dostęp do wody/kawy/herbaty. Bardzo dobre bułki dla zawodników. Dobra lokalizacja sprawiła, że do McDonaldsa też było bardzo blisko.

Kubki, koszulki, dyplomy za udział dla każdego.

Ogłaszanie komunikatów w strefach serwisowych.

Dostęp do wyników on-line.

Bardzo dobre nagrody.

Ogólnie całe zawody na bardzo duży plus.

Małe minusy:

Podczas rejestracji w dniu zawodów konieczne było od razu wyciągnięcie robotów do mierzenia, gdy ma się to upchane w plecaku ciężko wszystko wyciągać na wejściu. System nie pozwalał ponoć na wycofanie się z rejestracji danego uczestnika. Aby nie blokować rejestracji musiałem się na miejscu wypakować.

W niektórych konkurencjach harmonogram był dość luźny. Można by uniknąć kilku kolizji między konkurencjami. Musiałem sobie darować LF z przeszkodami, gdyż miałem wtedy lekko przesunięte walki microsumo.

Finały były zdecydowani za długie. Od samego początku mogły rozgrywać się równolegle, przynajmniej więcej działoby się na scenie. Freestyle mógł praktycznie stać w kolejce obok siebie i zaczynać prezentować się jeden po drugim, czekanie na kolejne prezentacje też trochę zajmowało.

Poprawić w Waszej imprezie można tylko kilka drobiazgów. Wykonaliście kawał niesamowicie dobrej roboty, mam nadzieję, że podejmiecie się również organizacji ROBO~motion za rok!

Link do komentarza
Share on other sites

Zawody zorganizowane na bardzo wysokim poziomie, za co bardzo dziękuje organizatorom i osobom, które się do tego przyczyniły.

Bardzo spodobały mi się dyplomy. 😉

A ode mnie nagrania z walk Minisumo Deathmatch:

Link do komentarza
Share on other sites

Od zakończenia zawodów minęło już co prawda kilka dni, ale myślę, że nigdy nie jest za późno na podsumowanie (póki jeszcze pamięć jest świeża). Zatem do rzeczy.

Plusy

Pierwsza edycja zawodów wręcz GENIALNIE zorganizowana. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. GRATULACJE!!!

Rejestracja zawodników i robotów przebiegała bardzo sprawnie. (trochę mało miejsca było na tych stolikach, ale po kolei dało się wszystko bezpiecznie zarejestrować).

Osoby pilnujące wejścia do Pitstopu - super, bo widzowie nie przeszkadzali i też nic nie zginęło

Informacje dla zawodników przekazywane w strefie serwisowej przez głośniki - wszystko było wystarczająco głośne i zrozumiałe

kanapki, kawa, herbata....mniam!

gratisy dla zarejestrowanych - kubki (świetnie!), koszulki (super) i dyplomy (fajnie) <-widać poziom zadowolenia 😋

finały na tym samym poziomie co pitstop, a co ważniejsze - niedaleko od siebie:P

sędziowie, którzy mocno szli na rękę (zwłaszcza na finałach) - jak potrzebowaliśmy dłuższej przerwy technicznej nie czekano tylko rozpoczęto finały kategorii freestyle

wszystko inne

Minusy

minusów powstałych z "winy" organizatorów nie widzę. To małe zamieszanie na finałach spowodowane było (moim zdaniem) naciskaniem zawodników na organizatorów, aby przyspieszyć koronację - bo mamy zaraz pociąg. I pomimo tej stresującej sytuacji organizatorzy świetnie sobie poradzili!

Jedyne co proponowałbym poprawić to ilość pociągów kursujących z i do Rzeszowa 😅 (to jest żart oczywiście 😋 )

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.