Skocz do zawartości

[Sprzedam] Gotowy moduł czujnika koloru TCS3200


Pomocna odpowiedź

Witam,

Chętnie sprzedam za niewielkie pieniądze (20zł+ przesyłka) moduł czujnika koloru firmy Kamami o symbolu KAmodColor. Moduł bazuje na scalonym czujniku TCS3200. Na stronie modułu dostępne są szczegóły układu.

Kupiłem moduł z przeznaczeniem instalacji w moim robocie, ale chyba przeceniłem swoje możliwości jeśli chodzi o umiejętność jego oprogramowania (wyjście częstotliwościowe), a w zasadzie interpretacji wyników. Dostępne są kody źródłowe, ale jakoś nie potrafię tego włączyć do kodu, który już mam (konflikty z timerami).

Może komuś się przyda.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak nie masz wolnego timera, to możesz liczyć takty pomiędzy zboczami - uruchamiasz while'a w którym inkrementujesz sobie jakąś zmienną, co każdą iterację pętli, a warunkiem tego while'a byłby dany stan na nóżce czujnika 🙂 Ewentualnie, żeby spowolnić wykoanywanie pętli możesz dorzucić nopy, ewentualnie delaye. Jedynym warunkiem prawidłowego zadziałania tego jest jeszcze wyłączenie przerwań na czas while'a.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki. Kombinowałem już, ale nie mogłem sobie poradzić. Delay'e i wyłączenie przerwań nie wchodzą grę, bo te pierwsze blokują na ten czas odczyt innych czujników, a na przerwaniach mam enkodery.

Nie jest to jednak istotne, bardziej chodzi to, że nie bardzo wiem co zrobić z wynikiem odczytu. Dostępne sample kodu na arduino dają wartości dla poszczególnych kolorów, ale nie są to bezpośrednio składowe RGB.

Dlatego odstąpię chętnie komuś, kto będzie wiedział co z tym zrobić, ja sobie odpuściłem funkcjonalność odczytu koloru w moim robocie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.