Skocz do zawartości

Silniki hl149


Markar

Pomocna odpowiedź

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co nieco o silniczkach hl149(link na allegro(wersja z przekładnią 10:1)).

1. Nadają się one do zbudowania prostego robota? Słyszałem trochę dobrych opinii o nich, ale chcę się upewnić.

2. Jaki ciężar mogą unieść, jak to obliczyć?

3. Czy mogę je zasilać prądem 5v? Napisane jest że są przystosowane do 6v.

4. Jak mogę obliczyć prędkość maksymalną tych silniczków?

5. Którą brać wersję, z przekładnią 10:1, czy 21:1? Czym się kierować?

Z góry dzięki z odpowiedzi 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

1. Tanie badziewie. Na początek się nada.

2. Wyszukiwarka.

3. Napięciem, nie prądem. Doczytaj o tym. Prawo Ohma znasz?

4. Poszukaj jak działa przekładnia. Znając parametry silnika można to obliczyć.

5. Nie wiem. Czym się kierować? Planowanym zastosowaniem.

Wyszukiwarka, wyszukiwarka, wyszukiwarka. Piszę to, byś szybciej dostał odpowiedź, bo temat pewnie zostanie zmiażdżony przez Górę (początki początkami, ale trochę samodzielności nie zaszkodzi - wręcz przeciwnie).

Link do komentarza
Share on other sites

1) Prostego robota czyli? manipulator? platforma mobilna?

2) Jęli chcesz je wykorzystywać jako napęd windy to masę jaką można podnieść wyznacza się z podstawowych praw mechaniki.

3) Nie możesz zasilać ich prądem 5V gdyż czegoś takiego niema. Silniczki możesz zasilać napięciem.

4) Prędkość obrotową silników (na wyjściu przekładni) masz podaną w opisie aukcji.

5) Czym się kierować? Założeniami projektu oraz fizycznymi możliwościami.

P.S. Bardziej precyzyjne odpowiedzi uzyskasz na bardziej precyzyjne pytania. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

1. Są bardzo dobre silniki jak na początek ( polecam ci je)

2. Pierwszego robota udźwigną 😃

4. Prędkość można obliczyć gdy wiesz np: jaką ma średnice koło i obroty na minute:

d=(przejmijmy, że ma 4cm)

315 obr/min, więc w ciągu minuty koło pokona 1260 cm, czyli 1260cm/min, czyli 12,6m/min

5. Zależy do jakiego robota 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pseudo-marketing szeptany 😋

Chodzi o to, że mają ograniczone zastosowanie. Nie uciągną nic większego. Dobre na początek, bo nie trzeba żyłować sprzętu, więc się nadają. Może zbyt dosadnie się wyraziłem 😉

Ja myślę już o dalszych planach. Sam kupując serwa dla siebie kierowałem się trochę ceną, bo wiedziałem, że nie będę starał się podnosić nimi tony. No i wystarczą do tego, do czego zostały wybrane, ale ogólnie raczej kiepskie parametry. Dlatego, w ramach rehabilitacji, dodam, że chodziło o taki bezwzględny osąd. Bo względnie to wiadomo, że jak projekt nie wymaga nic wyszukanego, to są jak najbardziej ok. Ludzie pisali, że im się sypały, ale to pewnie w przypadkach, gdy próbowali wycisnąć z nich za dużo. Tak mi się przynajmniej wydaje. Dam się sprowadzić na jasną stronę mocy, jeśli jest to bardzo niesłuszny osąd 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Nie znam ani jednego przypadku, żeby HL się posypał. Nie dysponują one jakąś przesadną mocą, ale ewentualnie zniosą przewoltowanie zdecydowanie lepiej niż większość dużo droższego chińskiego badziewia. To są porządne, włoskie silniki, jeżeli ktoś nie potrzebuje dużo większej mocy to praktycznie nie ma lepszej alternatywy w tej cenie. W twoim poście nie znalazłem ani jednego argumentu popierającego twoją porzednią wypowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.