Skocz do zawartości

Kwarc- 4 pady


matt90

Pomocna odpowiedź

Kupiłem w elektronicznym sklepie kwarc smd, na obudowie jest napisane 5HG6A, nie mogę znaleźć żadnego datasheet tego elementu, a nie wiem jak go podłączyć do układu, bo mam w nim 4 nóżki, a większość kwarców ma tylko 2, W jaki sposób go połączyć? Zostawić puste nóżki, czy któreś połąćzyć ze sobą?

Kwarc wyglada identycznie jak ten, nawet wymiary sie zgadzaja

http://www.tme.eu/pl/details/16.00m-smd/rezonatory-kwarcowe-smd/#

Link do komentarza
Share on other sites

pisałem do nich to powiedzieli żeby wysłać maila z prośbą o datasheet i dopiero jak dystrybutor im wyśle to mi go prześlą, ale nie wiadomo ile to potrwa a mi trochę zależy na czasie..

Link do komentarza
Share on other sites

No i nie trzeba było daleko szukać. Jeżeli na wskazanej przez Ciebie stronie klikniesz na link "Wymiary -> zobacz" to dostaniesz rysunek z rekomendowanymi padami SMD oraz właśnie z konfiguracją połączeń wewnętrznych.

Uwaga: obudowy tego typu - identycznie wyglądające - występują w dwóch wykonaniach: 90SMX (wyprowadzenia kwarcu z jednej strony i 4 osobne pady) i 91SMX (wyprowadzenia po przeciwnych stronach, wystarczą dwa duże pady mimo 4 nóżek). Jeżeli nie kupiłeś tego konkretnie z TME to musisz wiedzieć dokładniej co to było lub możesz spróbować użyć dobrego mostka RLC i zmierzyć ok. 5-6pF...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Spróbuj miernikiem sprawdzić poąłczenia wewnętrzne. Jeśli dwa będą zwarte a pozostałe dwa osobno - to te dwa to GND, jeśli są zwarte parami to tak jak na tamtym rysunku. Jeśli wszystkei są osobno, to wtedy jest już gorzej.

Link do komentarza
Share on other sites

Mogę to sprawdzić ustawiając miernikna diodę? Mając ustawiony na rysunku diody, to przyłączając tak jak na tamtym rysunku to miernik pokazuje 001 lub 0 więc wygląda na to, że są zwarte jak ten z TME?

[ Dodano: 13-03-2013, 20:24 ]

Odpowie ktoś? Chciałbym jutro polutować wszystko a to dosyć istotna rzecz..

Link do komentarza
Share on other sites

Mam podobne kwarce ale tzw. zegarkowe i sprawdzam zawsze tak , że 2 nóżki które na "diodzie" piszczą i maja przejście -do masy a 2 które mają duży opór , nawet przerwę pod procesor.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.