Skocz do zawartości

Zestaw na start - co Wy polecicie?


daliwwan

Pomocna odpowiedź

Witam, jakiś czas temu zainteresowałem się mikrokontrolerami. Polecono kupić mi książkę (a dokładniej to ) i zbieram się teraz za kupno części aby jakoś zacząć. Rozglądałem się już w sklepie u mnie w mieście, ale nie bardzo mają to co potrzebuje - czyli płytkę stykową, mikroprocesor i programator jak wnioskuję. Wypatrzyłem na Allegro i chciałem się dowiedzieć od kogoś bardziej obeznanego w temacie czy opłaca się to kupić. Mianowicie:

- ElectroPark - Płytka stykowa 830 pól + przewody 65szt. Arduino,
- tresspasser - Programator USBASP Atmega Atmel + TAŚMA IDC Gw,FV,
- axelbis - ATMEGA8L - 8PU, DIP28 atmega atmega8.

Niestety - nie znam nikogo kto mógłby mi prywatnie udzielić pomocy przy takim drobiazgu, dlatego piszę tutaj.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Kupiłeś już książkę ? Jak zaczynasz od podstaw to podobno jest trochę ciężka, ale za to ta jest super dla początkującego ( sam ją mam, niedługo pewnie kupię II część) http://www.atnel.pl/wydawnictwo.html (ta niebieska).

A co do zestawu to dlaczego nie kupisz wszystkiego w jednym sklepie ( np. lispol ?) Tak będziesz się bawił w przesyłki a tutaj jedna paczka, do tego możesz sobie jakiegoś lcd czy inne bajery dokupić.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o książkę to wstępnie przeczytałem i wydaje mi się zrozumiała, bo jeśli chodzi o programowanie to nie jestem nowicjuszem w tej dziedzinie.

A jeśli chodzi o części to co dodać do mojej skromnej listy? Jakiś zasilacz? No i wspomniany LCD?

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz kupić sobie jakieś rezystory, kondensatory, (lcd jak wspomniał kolega), jakiś mostek H (może moduł?), diody led, switch'y, przewody, aku. li-pol + ładowarka, programator, przewody do płytek uniwersalnych + takowa płytka. Może jeszcze koledzy coś podpowiedzą.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Do listy ja bym dodał:

-zasilacz ( jeśli nie masz jakiejś starej ładowarki, bo ja kmasz to nie ma po co kasy wydawać)

-drobnica - kondensatory, rezystory, diody, przełączniki, przyciski, dławiki ( zobacz na schematach jakie wartości są najczęściej używane)

-jakiś mostek h do sterowania silnikami jak przyjdzie ochota na pierwszego robota.

-lcd 2x16

-jakieś złącza - goldpiny, wtyki na goldpiny

-stabilizator napięcia np 7805 lm1117 (5v)

Więcej sobie nie przypominam, na pewno coś pominąłem , popatrz na schematy, popatrz co chcesz zbudować i dopiero kupuj 😉

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Na razie nic nie mam zamiaru budować tylko wkręcić się w to jakoś, sądzę że dopiero jak podłapię trochę praktyki będę w stanie zbudować coś konkretniejszego.

A jeśli chodzi o ten lispol - nie mogłem znaleźć u nich programatora, mają je w ogóle w ofercie?

Mam też kilka starych ładowarek i akumulator od modelu nihm (7.2V z tego co pamiętam) z ładowarką.

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście polecam sklep Electropark, co do książki, z całego serca mogę Ci polecić "Mikrokontrolery AVR. Język C. Podstawy programowania." autorstwa p. Mirosława Kardaś. Właśnie jestem w trakcie jej czytania, zawiera wszystko co jest potrzebne, aby Cię "wciągnąć". Uwierz mi, początek jest bardzo interesująco przedstawiony, choć to tylko teoria, ale uwzględnia się najpotrzebniejsze rzeczy już na samym początku. Książka zaoferowana przez Ciebie, z tego co wiem początkującym sprawia troszkę problemów, ale to już Twój wybór. Osobiście cenię sobie pozycję p. Marka, ponieważ wszelkie problemy rozwiązuje poprzez prowadzenie swojego bloga. Polecam na początek zaopatrzyć się w dobry programator - czasem lepiej wydać więcej, gdyż później z pewnością oszczędności w tym zakresie się zemszczą. 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.