Skocz do zawartości

Gięcie aluminium - straty


kram

Pomocna odpowiedź

Witam,

Mam pytanie do ludzi, którzy wykonywali konstrukcje robotów z części wyciętych laserowo z płyt aluminium. Mianowicie, czy przy projektowaniu częsci trzeba brać jakieś poprawki na długość, jeśli dana część będzie później gięta pod kątem prostym? Straty długości mogą mieć wpływ na konstrukcję, czy są zaniedbywalne?

Z góry dzięki za odpowiedź,

pozdrawiam,

kram

Link do komentarza
Share on other sites

Zawsze jest wpływ na konstrukcję np. rozmieszczenie otworów, po zgięciu nie będzie takie jak planowałeś więc zawsze należy wyliczyć straty wymiarów przy gięciu zależnie od grubości blachy jaką będziesz wyginał , ustawień maszyny itp.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam całość rozrysowaną w inventorze, jest tam jakaś funkcja, która np. tworzy rysunki z częsci 3d biorąc takie rzeczy pod uwagę? Bo widzę, że jest taka funkcja jak sheet metal, ale nie mogę za bardzo poradzić sobie z konwersją standartowej częsci na sheet metal. W nedzie są same tutki n.t. konwersji, ale już częsci sheet metal, a nie standardowej. Jakieś rady? linki?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zaprojektuj całą część w sheet metal. Nie wiem jak to wygląda w inventorze, ale np w solidzie chyba nie dało się przekonwertować zwykłej części na część blaszaną. Podczas projektowania ustawiasz sobie wtedy odsunięcia, promienie gięcia itp i wychodzi dokładnie to, co potrzebujesz 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

kram, wszystko zależy od możliwości technologicznych firmy, w której będziesz to wykonywał 🙂 Powinieneś to pytanie kierować bezpośrednio do nich, a jeśli będziesz robił to sam - zmierz 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.