Skocz do zawartości

Płytka sterująca RC, problem z odczytem PWM


Tded

Pomocna odpowiedź

Witam.

Otrzymałem od kolegi heli zabawkę z spalonym silnikiem, wymontowałem układ sterujący, były tam 2 scali jeden miał oznaczenia HS153SN-J a drugi jakieś dziwne znaki, więc go olałem.

HS153SN-J nie znalazłem do niego Datasheeta, miernikiem posprawdzałem i znalazłem te 3 kanały.

Podłączyłem pod ADC w Atmega8 + dzielnik napięcia, który na wewnętrznym napięciu odniesienia dawał mi zakres do 15V, lecz ku mojemu zdziwieniu na wyświetlaczu ujrzałem wartości 136, 201, 201 (odczyty z ADC bez zmiany na V) które z co kilka sekund zmieniały się na 0.

Ruszanie wajchami pilota (nie wiem jak się to "fachowo" nazywa) zmieniało tylko częstotliwość zmian odczytu ADC na 0.

Najprawdopodobniej na tym scalaku mam sygnał PWM, tylko dlaczego przetwornik ADC ma z nim problemy?

Jak to podłączyć by procesor prawidłowo czytał tak jak multimetr, który z tym nie ma problemu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Może cię źle zrozumiałem ale jeśli podłączyłeś wyjście z odbiornika do UC i chcesz mieżyć szerokość i długość impulsu to polecam komendę Pulsein -zobacz sobie w helpie Bascoma jak ją stosować. Ja ze swojej 3 kanałowej aparatury właśnie tak czytam zmiany w wychyleniu wajchy. Tu coś do pomocy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1669960.html .

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.