Skocz do zawartości

ATMEGA8A-AU ADC


aixI

Pomocna odpowiedź

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie mam już Atmega8a wlutowaną i nie mogę zaprogramować.

Dokładnie nie wiem jak w Bascomie mam zadeklarować ten procesor, bo jako m8def.dat na pewno nie.

Proszę o szybką odpowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tylko, że tego nie mam, a jak wpiszę deklaracje uC taką: "m8Adef.dat" to wyskakuje error. (DAT File :M8ADEF.DAT, not found.)

I jak już jesteśmy przy tym, ja wgrywam programy za pomocą Khazama Programmer i tam na liście też nie ma Atmegi8a jest tylko Atmega8.

Link do komentarza
Share on other sites

aixI, może masz starą wersję dema, wydaje mi się, że za każdym razem jak wychodzi nowa wersja to i demo się zmienia, ale mówię, wydaje mi się. No i myślałem, że damo ogranicza tylko kod wynikowy, ale może też i ilość mikrokontrolerów. Załączam mój plik to wgraj go sobie do katalogu, może zadziała.

m8Adef.zip

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki - skompilować się skompilowało ale teraz co z tym programem: Khazama Programmer on na liście uC nie ma Atmegi8a. Wiesz może jaki inny (bezpłatny) program byłby kompatybilny z Bascom'em i wykrywał Atmege8a?

Link do komentarza
Share on other sites

Acha, bo ja niestety nic z tym nie mogę zrobić, KP nic nie zrobię i (w tej chwili) Bascom'em też nie :/

[ Dodano: 10-11-2013, 19:25 ]

Wróciłem do poprzedniej wersji wrzuciłem plik "m8Adef" (ten co dodałeś jako załącznik) i ładnie się kompiluje (tak jak wcześniej napisałem) ale jak wybieram (z Bascom'a przy programowaniu) z Chip i identify to pokazuje błąd: Error: program enable: no answer. 1 i nie wiem co jest. Mam w ustawieniach Bascom'a ustawione programator na UsbAsp i wybrany uC czyli m8adef innych rzeczy nie zmieniałem.

[ Dodano: 10-11-2013, 19:43 ]

Ok naprawiłem błąd, dzięki Sabre za zainteresowanie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.