Skocz do zawartości

[Kurs] Tworzenie własnej aplikacji Android do sterowania przez Bluetooth Cz. 3


Pomocna odpowiedź

https://www.forbot.pl/forum/topics20/programowanie-terminalowa-aplikacja-serwisowa-do-robota-czesc-5-podsumowanie-i-zdalne-sterowanie-vt9183.htm

Ten kurs (i jego poprzednie części) może Ci pomóc rozwiązać problem.

Masz tam jak odebrać dane z UARTu i jak je później wykorzystać (do sterowania robotem aczkolwiek łatwo to dostosować do Twoich potrzeb).

Link do komentarza
Share on other sites

A czy dałoby się zamiast przez Bluetooth, komunikować się przez kabel USB? Tak się zastanawiam nad zrobieniem jeżdżącego robota z kamerą. Komputer wysyłałby komendy (jedź, skręcaj) przez Wi-fi do telefonu, a telefon kablem do robota. Do tego kamerka z telefonu przesyłały obraz na komputer. Jest to możliwe?

Link do komentarza
Share on other sites

Czy można tak skompilować aplikację, żeby zainstalować ją na telefonie i wtedy sterować robotem, bez połączenia z komputerem?

Można skompilować. W wersji " MIT App Inventor 2" jest menu /BUILD/ w której są dwie opcie:

1) APP (Prowide QR code for .apk) - kompiluje apkę i po potwierdzeniu kodem QR instaluje ci ją na twoim urządzeniu

2) APP (save .apk to my computer) - kompiluje apkę i zapisuje ci ją na twoim komputerze.

W beta.appinventor w prawym górnym rogu jest menu /PACKAGE FOR PHONE/ a tam są inaczej nazwane ale analogiczne opcje kompilacji.

Czy ktoś z forumowiczów ma pomysł jak z ciągu tekstu wysyłanego przez arduino do konsoli/TXa modułu Bluetooth-a o proponowanej treści:

  • d1ON.d2OF.d3OF.d4ON

wyselekcjonować w programie MITAppInventor2 ciągi d1ON d2OF d3OF d4ON a następnie zobrazować je w postaci kolorowych ikon:

ikona1 ikona2 ikona3 ikona4 gdzie kolor zielony będzie dla wartości "ON" a czerwony dla "OF"(off)?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki wielkie za odpowiedź. Dopiero zaczynam z elektroniką i programowaniem. Chciałbym połączyć moduł bluetooth BTM222 (bo chyba ten jest najłatwiejszy do skonfigurowania?) do arduino i przez telefon regulować zwykłe diody LED jednak nie wiem jak się do tego zabrać. Tzn mam już wsz przygotowane kod jest napisany, moge kontrolować diody przez "Serial Monitor" w arduino, ale nie wiem jak sie zabrać do częsci z Bluetooth.

Link do komentarza
Share on other sites

No przecież od tego jest ten kurs 😉

Zacytuję Ci końcówkę tego kursu:

Implementacją kodu w robocie nie będziemy się zajmować, szczególnie, że zależy ona od konkretnego mikrokontrolera, języka itp. Jedyne co musimy zrobić to odczytywać jeden bajt z bufora uart i jeśli jest on równy 10 uruchamiamy mostek / tryb line followera, 11 wyłączamy robota.

Wniosek? Piszesz aplikację DOKŁADNIE jak w tym kursie, i aplikacja wysyła bajt "10" lub "11", a z tego co napisałeś powyżej to chyba wiesz jak wysyłając bajt "10" lub "11" zmienić wartość leda w Arduino, tak? 😉

Najważniejsze co musisz sobie wyjaśnić, to różnica między znakami ASCII a wartością bajtów, ale mam nadzieję że to nie jest problem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

No przecież od tego jest ten kurs 😉

Zacytuję Ci końcówkę tego kursu:

Implementacją kodu w robocie nie będziemy się zajmować, szczególnie, że zależy ona od konkretnego mikrokontrolera, języka itp. Jedyne co musimy zrobić to odczytywać jeden bajt z bufora uart i jeśli jest on równy 10 uruchamiamy mostek / tryb line followera, 11 wyłączamy robota.

Wniosek? Piszesz aplikację DOKŁADNIE jak w tym kursie, i aplikacja wysyła bajt "10" lub "11", a z tego co napisałeś powyżej to chyba wiesz jak wysyłając bajt "10" lub "11" zmienić wartość leda w Arduino, tak? 😉

Najważniejsze co musisz sobie wyjaśnić, to różnica między znakami ASCII a wartością bajtów, ale mam nadzieję że to nie jest problem 😉

Dzięki wielkie chyba nie do końca zrozumiałem na czym polega UART i stąd moja wątpliwość 😋 Teraz juz wszystko jasne, jeszcze raz wielkie dzięki !

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.