Patryk2017 Napisano Listopad 5, 2013 Udostępnij Napisano Listopad 5, 2013 Witam Projektuje- a dokładniej modyfikuję urządzenie jezdne na gąsienicach. (waga 140kg długośc 140cm) Chodzi o to że jazda na napędzie gąsienicowym nie zawsze jest potrzebna a silnik ma przełożenie z nastawieniem na moc a nie prędkość. Moim celem jest łatwe modyfikowanie urządzenia z pojazdu gąsienicowego na pojazd jezdny na kołach (koła pneumatyczne fi 200 skrętne - 2 szt z hamulcem 2 szt bez hamulca Urządzenie ma być podnoszona na kola po przez siłowniki. Przełączenie z trybu gąsienicowego na tryb jezdny (koła) będzie następowało poprzez wysunięcie się siłowników skierowanych prostopadle do gąsienicy. (patrząc z boku) W skrócie: siłowniki wysunięte-pojazd jedzie na kołach; siłowniki chowają się- pojazd opada powoli na gąsienice. Ruch siłownika jaki powinien wystarczyc to okolo 200mm Na chwilę obecna znalazłem: http://allegro.pl/silownik-dc-12v-24v-motoreduktor-aktuator-liniowy-i3679160380.html Muszę kupic 4 szt to daje koszt 600zł Jeśli ktoś rozsądnie podpowie i doradzi zamówienie co do siłownika i jego sterowania (linki do zakupów) i rozwiązanie bedzie tańsze (te siłowniki są do 300kg ja potrzebuję max 160/4 siłowniki=max 40 kg szt. Za dobrą podpowiedz mogę zrobić przelew na konto 100zl (mam nadziej że nikt się nie obrazi ale jak ja zaoszczedze to moge sie komuś odplacić. Szukam też niskich podkładek amortyzujących- najlepiej na sprężynach, jeśli takie są. Inne sposoby rozwiązania mile widziane. Montażem nie trzeba się przejmować, poradzę sobie(spawarka i wszystko da się zrobić) Proszę pisać na skrzynke pocztową [email protected]
nanab Listopad 6, 2013 Udostępnij Listopad 6, 2013 Pomyśl nad zbudowaniem takiego siłownika np. z silniczka wycieraczek i gwintowanego pręta.
Treker (Damian Szymański) Listopad 6, 2013 Udostępnij Listopad 6, 2013 Proszę pisać na skrzynke pocztową [email protected] To jest forum, a nie portal ogłoszeniowy. Dyskusje prowadzimy publicznie
Patryk2017 Listopad 6, 2013 Autor tematu Udostępnij Listopad 6, 2013 Nie ma problemu, dla mnie to bez różnicy.. zastanawiam się nad siłownikiem hydraulicznym poniewaz odradzono mi siłłownik elektryczny.. z powodu (podobno) awaryjnosci, hałasu, i stosunkowo słabej mocy.. [ Dodano: 06-11-2013, 18:58 ] Jeśli chodzi o mechanizm to myślałem o mimośrodzie..
Natanoj Listopad 6, 2013 Udostępnij Listopad 6, 2013 Szerze mówiąc nie bardzo rozumiem sens zmieniania gąsienic na koła, ale nie będę wnikał. Wprowadza o bardzo duże skomplikowanie, zwłaszcza przy zastosowaniu hydrauliki czy pneumatyki. Przychodzi mi do głowy samochodowy podnośnik hydrauliczny, jeden wystarczyłby na wszystkie koła, choć dosyć duże to i ciężkie, trzeba by się dokładniej przyjrzeć konstrukcji. Wpadając w drugą skrajność dobrym materiałem do przeróbki mogą okazać się amortyzatory przytrzymujące klapę bagażnika w samochodzie (w sumie przy tej masie praktyczniejsze mogą okazać się amortyzatory od pralki-dostaniemy przy okazji gumowe podkładki amortyzujące). Wydaje mi się, że po drobnej przeróbce dałoby zrobić się z tego siłownik. Ciekawym rozwiązaniem może być też użycie gumowych poduszek powietrznych, do tego potrzebny jest kompresor na pokładzie. W niektórych samochodach ciężarowych takie poduszki stosuje się do ustabilizowania amortyzacji. Z ciekawości sprawdziłem ceny siłowników do bram, faktycznie może być ciężko dostać coś odpowiedniego w dobrej cenie. Najtańszy będzie chyba sposób nanaba.
Patryk2017 Listopad 9, 2013 Autor tematu Udostępnij Listopad 9, 2013 Zaciekawiłeś mnie tymi poduszkami byla by to też świetna amortyzacja całego sprzętu. Już nie patrze na cene ponieważ siłowniki http://allegro.pl/automat-do-bramy-silownik-elektryczny-naped-3kn-i3634603041.html nie do konca się nadają. Zobacze ile kosztuje mały kompresor 12v i jaką ma moc. Jeśli chodzi o to czemu zamieniać gąsienice na koła- urządzenie ma gąsienice przystosowane go powolnej jazdy i słabo radzi sobie na np. gresie ( zbyt nieskie osadzenie nadwozia do wysokości gąsienic. Na kołach fi 200mm przejade po wszystkim.
Pomocna odpowiedź
Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony
Utwórz konto w ~20 sekund!
Zarejestruj nowe konto, to proste!
Zarejestruj się »Zaloguj się
Posiadasz własne konto? Użyj go!
Zaloguj się »