Skocz do zawartości

Jakie siłowniki i jaki mechanizm do podniesienia robota gąsienicowego -140kg


Patryk2017

Pomocna odpowiedź

Witam

Projektuje- a dokładniej modyfikuję urządzenie jezdne na gąsienicach. (waga 140kg długośc 140cm) Chodzi o to że jazda na napędzie gąsienicowym nie zawsze jest potrzebna a silnik ma przełożenie z nastawieniem na moc a nie prędkość. Moim celem jest łatwe modyfikowanie urządzenia z pojazdu gąsienicowego na pojazd jezdny na kołach (koła pneumatyczne fi 200 skrętne - 2 szt z hamulcem 2 szt bez hamulca

Urządzenie ma być podnoszona na kola po przez siłowniki. Przełączenie z trybu gąsienicowego na tryb jezdny (koła) będzie następowało poprzez wysunięcie się siłowników skierowanych prostopadle do gąsienicy. (patrząc z boku) W skrócie: siłowniki wysunięte-pojazd jedzie na kołach; siłowniki chowają się- pojazd opada powoli na gąsienice.

Ruch siłownika jaki powinien wystarczyc to okolo 200mm

Na chwilę obecna znalazłem:

http://allegro.pl/silownik-dc-12v-24v-motoreduktor-aktuator-liniowy-i3679160380.html

Muszę kupic 4 szt to daje koszt 600zł Jeśli ktoś rozsądnie podpowie i doradzi zamówienie co do siłownika i jego sterowania (linki do zakupów) i rozwiązanie bedzie tańsze (te siłowniki są do 300kg ja potrzebuję max 160/4 siłowniki=max 40 kg szt.

Za dobrą podpowiedz mogę zrobić przelew na konto 100zl (mam nadziej że nikt się nie obrazi ale jak ja zaoszczedze to moge sie komuś odplacić.

Szukam też niskich podkładek amortyzujących- najlepiej na sprężynach, jeśli takie są.

Inne sposoby rozwiązania mile widziane. Montażem nie trzeba się przejmować, poradzę sobie(spawarka i wszystko da się zrobić)

Proszę pisać na skrzynke pocztową

poczta.jg123@gmail.com

Link do komentarza
Share on other sites

Nie ma problemu, dla mnie to bez różnicy.. zastanawiam się nad siłownikiem hydraulicznym poniewaz odradzono mi siłłownik elektryczny.. z powodu (podobno) awaryjnosci, hałasu, i stosunkowo słabej mocy..

[ Dodano: 06-11-2013, 18:58 ]

Jeśli chodzi o mechanizm to myślałem o mimośrodzie..

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Szerze mówiąc nie bardzo rozumiem sens zmieniania gąsienic na koła, ale nie będę wnikał. Wprowadza o bardzo duże skomplikowanie, zwłaszcza przy zastosowaniu hydrauliki czy pneumatyki.

Przychodzi mi do głowy samochodowy podnośnik hydrauliczny, jeden wystarczyłby na wszystkie koła, choć dosyć duże to i ciężkie, trzeba by się dokładniej przyjrzeć konstrukcji.

Wpadając w drugą skrajność dobrym materiałem do przeróbki mogą okazać się amortyzatory przytrzymujące klapę bagażnika w samochodzie (w sumie przy tej masie praktyczniejsze mogą okazać się amortyzatory od pralki-dostaniemy przy okazji gumowe podkładki amortyzujące). Wydaje mi się, że po drobnej przeróbce dałoby zrobić się z tego siłownik.

Ciekawym rozwiązaniem może być też użycie gumowych poduszek powietrznych, do tego potrzebny jest kompresor na pokładzie. W niektórych samochodach ciężarowych takie poduszki stosuje się do ustabilizowania amortyzacji.

Z ciekawości sprawdziłem ceny siłowników do bram, faktycznie może być ciężko dostać coś odpowiedniego w dobrej cenie. Najtańszy będzie chyba sposób nanaba.

Link do komentarza
Share on other sites

Zaciekawiłeś mnie tymi poduszkami byla by to też świetna amortyzacja całego sprzętu.

Już nie patrze na cene ponieważ siłowniki http://allegro.pl/automat-do-bramy-silownik-elektryczny-naped-3kn-i3634603041.html nie do konca się nadają.

Zobacze ile kosztuje mały kompresor 12v i jaką ma moc.

Jeśli chodzi o to czemu zamieniać gąsienice na koła- urządzenie ma gąsienice przystosowane go powolnej jazdy i słabo radzi sobie na np. gresie ( zbyt nieskie osadzenie nadwozia do wysokości gąsienic.

Na kołach fi 200mm przejade po wszystkim.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.