Skocz do zawartości

Prośba o ocenę projektu płytki PCB do LFa


lapsonhej

Pomocna odpowiedź

Dzięki Sabre za czujność. Wygląda na to, że masz rację z tymi zwarciami. Nie zauważyłem tego, bo są to bardzo małe detale. Ale faktycznie we wszystkich trzech miejscach będę musiał pomajstrować igłą.

Co do puszczania ścieżek pod kątem prostym - jedni mówią tak, drudzy inaczej. Akurat mi powiedziano, żeby unikać jak ognia kątów prostych - no to unikałem 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Płytka jest już gotowa. Jeszcze mam kłopot z przymocowaniem silniczków.

Moje pytanie brzmi: Czy jest różnica w jaki sposób na płytce przylutowane będą KTIR0711s?

http://leksykon.forbot.pl/KTIR0711S,24.htm - czy ten sposób jest 100% poprawny? Bo ja słyszałem też, że czujniki powinny być przymocowane 'bokiem'

Link do komentarza
Share on other sites

Co masz na myśli przez przymocowane bokiem?

KTIRy mają wyraźnie zaznaczone pole nadajnika/odbiornika i ono musi być skierowane do dołu (do podłoża) jak mają wykrywać linię. Jak wlutujesz je normalnie w płytkę, a potem płytkę obrócisz tak żeby strona z elementami była na dole to jest ok.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

lapsonhej, ma znaczenie, ponieważ raz masz odbiornik po prawej/lewej a raz góra dół. Symetrycznie względem linii będzie tylko gdy fototranzystor będzie góra dół. Gdy będzie prawo lewo to wtedy będzie inaczej reagował na linię z prawej i inaczej z lewej strony.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś tu już nie zwrócił na to uwagą, bo nie czytałem wszystkich postów, ale strasznie sobie skomplikowłeś tę płytką, umieszczając mostek H, z dala od krawędzi PCB. dodatkowo tuż zanim masz dwa kondensatory elektrolityczne. I nie przewidziałeś chyba w ogóle radiatora dla niego ?

Zwyczajowo, w miarę możliwości oczywiście, układy MOCy, jak stabilizatory, MOSFETy, mostki H umieszcza się na jakieś krawędzi PCB. Ma to tę zaletę, że radiator, można łatwo wtedy przymocować, no i może on stanowić część konstrukcji obudowy/robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Jedynie układy z fabrycznie montowanym radiatorem jakie w życiu widziałem to byly niektóre odmiany procesorów INTEL PENTIUM.

L298 na pewno nie ma fabrycznego radiatora, co najwyżej metalową wkładkę służącą do jego przykręcenia. Może ona co prawda rozproszyć pewną moc (chyba 25W przy 75°C), ale stosunkowo niewielką. Jak podepniesz tam mocniejsze silniczki, lepiej się ją nie dotykaj, bo może spokojnie osiągnąć 50-70°C

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.