Skocz do zawartości

Sprawdzenie schematu linefollowera


Ahmed

Pomocna odpowiedź

Witam

Wraz z kolegą zamierzam popełnić robota i w związku z tym prosiłbym o sprawdzenie mojego pierwszego schematu, szczególnie, że biblioteki do atmegi i attiny wykonywałem samodzielnie i nie wiem, czy są dobrze. Silniki, jakich zamierzamy użyć, to Pololu 10:1. Planuję również wstawić enkoder z myszki, jednak chciałbym zapytać, czy się on sprawdza w tego typu konstrukcjach. Jeśli jest to możliwe prosiłbym też o rady dotyczące dodatkowych układów, zamiany pinów w kontrolerach itd.

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,
Co do bibliotek to kolega miał problem z ich otworzeniem, więc postanowił zrobić je na szybkości sam. Natomiast z enkoderów od myszki optycznej zrezygnowaliśmy ze względu na ich niską dopuszczalną prędkość maksymalną. Obecnie w projekcie są przewidziane enkodery działające z tarczą zamontowaną na kołach, i wielce prawdopodobne jest to że nic sie w tej kwestii nie zmieni. Enkodery będą pikały co około 19.5mm.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie, sprzężenie zwrotne do PID nie wchodzi przy takiej rozdzielczości w gre. Jedynym (dla mnie) zastosowaniem jakie dla nich widzę w tym momencie to zapamiętywanie trasy, które jeżeli zdążę zaimplementuje w pierwszej wersji oprogramowania. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jak chciałbyś mapować trasę? do tego tez potrzebne są dość dokładne enkodery. Przerobiłem już kilka rozwiązań tego typu, chętnie przeczytam, co masz w planach. Może coś doradzę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Czy mi się wydaje, czy dokładnie ten sam schemat multipleksowania czujników przerabialiśmy tu niedawno? O ile pamiętam autor zmodyfikował układ i dopiero wtedy miało to szansę działać. Weź Ahmed zajrzyj do dyskusji sprzed miesiąca(?). Przecież tam nawet nazwy sygnałów były te same. Mamy omawiać w kółko to samo?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, to ten sam projekt, a ten temat był dodany wcześniej niż tamten. Temat o którym mówisz został dodany ponieważ przez długo czas nie było na ten odpowiedzi. Sądzę że ten temat można spokojnie zamknąć.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.