Skocz do zawartości

Z czego wykonać obudowę manipulatora?


Kaczorx

Pomocna odpowiedź

Witam, mam zamiar stworzyć swojego pierwszego robota manipulatora, posiadam arduino uno oraz mam zamiar kupić serwa oraz chwytak zastanawiam się jak wyglądać lub z czego ma być obudowa. Czy wie ktoś gdzie można kupić taką obudowę albo jak ją zrobić?

Pozdrawiam

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

To zależy od wielkości całego robota i jego przyszłego udźwigu.

Najlepsze aluminium łatwy w obróbce mocne i lekkie,
laminat łatwy w obróbce dość mocny ale swoje waży,
plexa łatwa w obróbce dość giętka i trochę waży,
Listewki drewniane "ktoś dopisze nazwę bo zapomniałem" tanie dość łatwe w obróbce mocne i lekkie.

Link do komentarza
Share on other sites

Drewno, o którym wspomina Braders94, to prawdopodobnie balsa.

Jeżeli chodzi o wykonanie to wszystko zależy od tego do jakich narzędzi masz dostęp i o jakim nakładzie finansowym mowa.

Możesz robić sam, a możesz zlecić do wycięcia i wyginania projekt w aluminium, czy plexi.

Z innej beczki widziałem w internecie manipulatory wykonane z magicznego materiału, który nazywa się Polymorph. Może to Cię zainteresuje?

Link do komentarza
Share on other sites

Mam duży dostęp do różnego rodzaju drewna i chyba jednak wybiorę listewki, to będzie mój pierwszy robot więc raczej nie będę patrzył na estetykę 😅 . Myślałem o zrobieniu takiego robota http://www.instructables.com/id/Easy-and-Simple-Arduino-Robot-Arm/ , tylko muszę rozrysować sobie rozmiar listew i kształt 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Co ja za cuda czytam...

Najlepsze aluminium łatwy w obróbce mocne i lekkie,

laminat łatwy w obróbce dość mocny ale swoje waży,

Skoro aluminium jest lekkie a laminat swoje waży to dlaczego gęstość aluminium to ~2700 kg/m^3 a gęstość laminatu to ~1500? Czemu się buduje łódki i jachty głównie z laminatu a nie z blach aluminiowych?

plexa łatwa w obróbce dość giętka i trochę waży,

Próbowałeś zgiąć? To że ma swoją sprężystość nie oznacza że jest giętka. A gęstość pleksy to około 1200, więc chciałeś napisać chyba że trochę mniej waży.

Listewki drewniane "ktoś dopisze nazwę bo zapomniałem" tanie dość łatwe w obróbce mocne i lekkie.

Proszę cię... listewki drewniane mocne? Ciekawi mnie wg jakich kryteriów określałeś tą łatwość obróbki i masę, bo wg ciebie aluminium jest łatwe w obróbce natomiast drewno już "dość łatwe".

Główny problem przy wyborze materiału na obudowy to:

a) czy jest wystarczająco wytrzymały do mojej konstrukcji? I tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo czasami lepiej zastosować grubszą pleksę niż cieńszą blachę aluminiową.

b) czy nie jest za ciężki do mojej konstrukcji, a konkretnie czy nie powoduje przeciążania napędu? Jak robisz manipulator to postawę możesz zrobić nawet z blachy stalowej 100mm i nie będzie wpływać na jego pracę, ale używając serw modelarskich musisz uwzględnić ile ważą segmenty.

c) czy potrafię go sam obrabiać (w tym łączyć), czy będe musiał komuś zlecić i liczyć się z kosztami. Laminat miedziowany można na przykład łatwo samemu polutować, ale lutowanie lub spawanie aluminium jest dużo trudniejsze lub należy liczyć się ze skręcaniem.

d) dostępność

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.