Skocz do zawartości

Nie wiem czego szukam i czy takie coś istnieje.


mnak24

Pomocna odpowiedź

Na razie nie ma tu nic zagmatwanego.

Nie zostawiaj kabelków nieopisanych. Skąd mamy wiedzieć, czy dobrze planujesz skoro od dołu do "Płytki którą posiadasz" wchodzą dwa tajemnicze przewody. Do czego je podłączysz?

Po tym co ostatnio pisałem powinieneś już potrafić rozrysować bloczek "magia" na prawdziwe elementy. Albo przynajmniej spróbuj. Jeśli jeszcze czegoś nie wiesz, pytaj zamiast odkładać rozwiązanie na na później. Wiesz co to jest przekaźnik? Dioda? To rysuj.

Link do komentarza
Share on other sites

Ech.. a co powiesz na to?

Wszystkie diody mogą być małe, np. 1N4148 bo i przekaźniki pewnie wielkie nie będą.

D2 i D4 nie wpływają na działanie układu - są tylko w celu zabezpieczenia tranzystorów mostka. Możesz je usunąć z rysunku jeśli tak będzie łatwiej go zrozumieć.

Jeżeli plus z mostka H jest po prawej, prąd płynie przez P2 i D3. Jeżeli plus mamy po lewej, obwód zamyka się przez D1 i P1.

Do sterowania silnikami korzystasz z zestyków NC czyli tych, które obecnie na schemacie są zwarte.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam silnik krokowy o skoku 7,5 deg.

Czy sterownik z tzw. mikro krokiem służy do zatrzymania w/w silnika wewnątrz wspomnianego skoku 7,5 deg,

czy jedynie wpływa na płynność obrotów silnika?

Zależy mi na precyzyjnych i pojedynczych obrotach (skokach).

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, sterownik mikrokrokowy umie dobierać prąd faz w taki sposób, by silnik zatrzymywał się między swoimi naturalnymi krokami. Np. z układem pracującym z 1/16 kroku będziesz miał w swoim silniku aż 768 kroków na obrót zamiast naturalnych 48 wynikających z podziału 360/7.5. To oczywiście przyczynia się też do większej płynności ruchu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.