Skocz do zawartości

Wiertarka czy miniwiertarka ?


skax

Pomocna odpowiedź

Link do komentarza
Share on other sites

Też raczej będę się ku temu skłaniał.

A korzystając z tematu i tego, że chyba jeszcze nie dostałem odpowiedzi.

Mam do Ciebie pytanie o pierwszą fazę tworzenia robota - projektowanie. Używasz programów typu inventor ? Jeśli tak to po co ? Tzn ja rozumiem, że to trochę wizualnie ułatwia, ale czy to nie jest trochę przerost formy nad treścią ? Widzę, że sporo ludzi najpierw w inventorze robi projekt obudowy, podwozia czy innych elementów, ale ja tu widzę głównie takie zastosowanie, że po prostu taki rysunek z inventora dajemy jakiejś firmie, żeby nam na zamówienie zrobiła idealnie taki sam element.

Również widzę, że sporo osób ma w swoich konstrukcjach płytki smd. Taka moda weszła, że już się samemu nie lutuje tylko daje firmom projekt płytki i dostaje gotową ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Osobiście nie używam innych programów CADowskich od Eagle, nie widziałem takiej potrzeby w LineFollowerach. Projekty 3D całej konstrukcji przydają się, gdy chcemy później zlecić wykonanie pewnych części - szczególnie popularne w konstrukcjach sumo.

Również widzę, że sporo osób ma w swoich konstrukcjach płytki smd. Taka moda weszła, że już się samemu nie lutuje tylko daje firmom projekt płytki i dostaje gotową ?

Płytki SMD wszyscy lutują samemu, jeszcze chyba nie było tu robota, którego ktoś montował w firmie 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Też raczej będę się ku temu skłaniał.

A korzystając z tematu i tego, że chyba jeszcze nie dostałem odpowiedzi.

Mam do Ciebie pytanie o pierwszą fazę tworzenia robota - projektowanie. Używasz programów typu inventor ? Jeśli tak to po co ? Tzn ja rozumiem, że to trochę wizualnie ułatwia, ale czy to nie jest trochę przerost formy nad treścią ? Widzę, że sporo ludzi najpierw w inventorze robi projekt obudowy, podwozia czy innych elementów, ale ja tu widzę głównie takie zastosowanie, że po prostu taki rysunek z inventora dajemy jakiejś firmie, żeby nam na zamówienie zrobiła idealnie taki sam element.

Każdy używa tego co umie. Jeśli ktoś na studiach nauczył się inventora to go używa. Ja projektuje w zwykłym darmowym programie typu CAD 2D. Tak jest mi wygodniej. Próbowałem używać sketchup ale moim zdaniem do dokładnych rysunków nie nadaje się. Inventor-a nie mam licencji, jak ktoś studiował to pewnie ma darmową studencką.

Link do komentarza
Share on other sites

Inventor-a nie mam licencji, jak ktoś studiował to pewnie ma darmową studencką.

Możesz również pobrać legalnie Inventora. Wersja edukacyjna jest do pobrania dla każdego. Swego czasu była do wyboru opcja, oznaczająca "naukę w domu" - czy jakoś tak 🙂 Nie są wymagane adresy mailowe w domenach uczelni.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.