Skocz do zawartości

Arduino zdjęcia


piotrek291c

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ATmega nie ma mocy obliczeniowej ani pamięci do współpracy z przetwornikiem CCD. Tak więc ani nie jest w stanie wciągnąć zdjęcia ani go skompresować do postaci przesyłalnej przez radio. Nie napisałeś co prawda co to ma być za zdjęcie, ale rozdzielczości rzędu 64x64 pixele pewnie Cie nie interesują - a tyle pewnie dałoby się w ATmedze sensownie obrobić. Istnieją do Arduino (to ten sam procesor) interfejsy do kamer TV, ale one i tak bazują na zewnętrznych pamięciach RAM a poza tym jakość zdjęć z kamer TV jest żadna. Musiałbyś wejść w większe rzeczy: Malina lub chociaż 32-bitowe STMy. Te układy mają naturalne interfejsy do kamer/przetworników CCD i wystarczającą moc obliczeniową by robić kompresje JTAG. Są do tego biblioteki itd, ale trywialne to nie jest. Bez kompresji stracisz majątek (i czas) na transferach przez GSM bezużytecznych danych z całego obrazka.

Być może zainteresuj się gotowymi produktami. Szukaj pod hasłem "GSM camera" - jeżeli chcesz mieć bezpośrednią łączność z internetem przez GSM, lub "WiFi camera" gdy po drodze dopuszczasz router WiFi. Takich rzeczy jest teraz mnóstwo.

Link do komentarza
Share on other sites

Piotrek:

Są takie kamery i teoretycznie się da... ale proponowany przez Ciebie projekt to trochę tak jakbyś miał zacząć od wydobywania rudy metali żeby zbudować karabin maszynowy...

PS. Tak, miałem na myśli oczywiście androida - dziecko szalało po nocy i jestem dziś trochę nieprzytomny 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

No ale może chłopak ma zamiłowanie do górnictwa..

Tak, możesz kupić np coś takiego:

https://www.sparkfun.com/products/11610

Robi kompresję JPEG, ma interfejs szeregowy wprost do ATmegi i nawet jakąś bibliotekę. Z drugiej strony dajesz sim900 a w środku trochę kodu do przepychania z lewa na prawo. Dla pewności zastanów się jeszcze czy maks. rozdzielczość 640x480 Ci wystarczy (co chcesz fotografować) i czy czas przetwarzania zdjęcia w samej kamerze jest dopuszczalny bo może się okazać, że mały chip robi kompresję np. w 15 sekund. Do tego dochodzi czas transmisji po UART. Mi wychodzi, że nawet z kompresją 1:10, nie wliczając czasu wysyłania przez GSM obrazek kolorowy VGA będzie się przesyłał 8 sekund.

BTW: Moje dzieci imprezują już raczej poza domem i wcale nie wiem, czy to lepiej.. 😐

Link do komentarza
Share on other sites

Mnie intryguje popularnosc tematow, ktore od poczatku nie maja sensu. Pierwsze odpowiedzi byly najlepsze - po prostu wykorzystaj smartfona. Za cene kamery bedziesz mial od razu caly zestaw.

A co do pytania "czy mozliwe" - tak, wszystko jest mozliwe, polecam link ponizej:

http://dmitry.gr/index.php?r=05.Projects&proj=07.+Linux+on+8bit

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.