Skocz do zawartości

Schemat lf mn, mm w jednym


ciuupa

Pomocna odpowiedź

Siema, jak w temacie. Potrzebuje na gwałt sprawdzenie schematu poniżej. Już wielokrotnie płytki robiłem, jednak zawsze na spokój wszystko sprawdzałem, a teraz nie mam czasu i do jutra muszę zrobić schemat i wysłać do zrobienia. Jak ktos widzi błąd to niech pisze. Wykorzystam dwa pololu 50:1. Mostek daje 1,2A, ale nie zamierzam tyrać silnikow. Docelowo ma to byc wielozadaniowiec, lf, minisumo i micromouse. Chodzi o projekt na studia. JP3-5 to są sharpy gotowe na płytkach 5cm. Prosze o wielkiego helpa

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

C3 większy

D2 bez sensu

ktir są źle zrobione (dlaczego tranzystor emiterem do 5V, a kolektorem do gnd?!?

Brak kondensatorów 10uF (low-esr) przy tb6612 na obu liniach zasilania

Linie PWM to OC1A, OC1B. Dlaczego używasz innych i jak masz zamiar generować PWM?

Link do komentarza
Share on other sites

D2 usuniete, jakie dać C3 skoro taki jest w katalogu:

link

ktiry poprawie fakt odwrotnie odwaliłem - pośpiech. Jeśli chodzi o mostek to używam modułu link więc chyba tych kondziołów dawać juz nie muszę co? A jeśli chodzi o PWMy to tak jak jest podane PWMA i PWMB podalem na OC0 i OC2, wiec gdzie jest błąd?

Pozdrawiam i czekam na odp i dziekuje za zobaczenie bledow

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o mostek to używam modułu link więc chyba tych kondziołów dawać juz nie muszę co?

Nigdy nie zaszkodzi kondensator na płytce. Lepiej zrobić na niego miejsce, niż później męczyć się z resetującym się układem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam kolegów robotyków, uwagi wykorzystane, sprawdzcie jak możecie czy wszystko jest teraz ok. Przy okazji chciałbym rozwiązać wątpliwości co Mirek napisał z tymi PWMami bo podłączyłem je do OC0 i OC2, wiec wg mnie jest git.

Link do komentarza
Share on other sites

Może i "jest git", ale oprócz nóżek widocznych na schemacie procesor ma jeszcze zasoby wewnętrzne. Do napędzania dwóch bliźniaczych silników zmarnowałeś aż dwa timery: 0 i 2 a mógłbyś tylko jeden - Timer1, który mając dwa wyjścia aż się prosi by go tutaj użyć ("Weź mnie, weź mnie!" - słyszysz?) . Timer to cenny zasób, nigdy nie wiesz jakie czasy i ile ich będziesz musiał mierzyć w programie. To samo z UARTem : to jeszcze bardziej użyteczny zasób, a Ty jego piny zużyłeś na jakieś głupie czujniki. Jak sobie wyobrażasz uruchomienie skomplikowanego programu (bo mm to już nie przelewki - mnóstwo zmiennych, algorytmy mapowania i rozwiązywania labiryntów, słowem kawał roboty a i tak nie wiem czy RAMu starczy) bez podglądania co w środku procka piszczy? Zablokowałeś sobie JTAG więc i ta droga debugowania kodu zamknięta 🙁 Co nagle to po diable. Szkoda czasu i pieniędzy na robienie i/lub zamawianie nieprzemyślanej płytki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.