Skocz do zawartości

Slic3r vs. Cura - który slicer wybrać?


Treker

Który slicer wykorzystujesz najczęściej?  

16 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Dziś zwracam się z pytaniem do osób, które mają już drukarki. Jak wiadomo, każdy wydruk należy najpierw pociąć na warstwy i zapisać w formie gCode. Pytanie, co wybieracie? Slic3r, Cura, a może coś jeszcze innego?

Ja na ten moment wykorzystuje tylko Cure, jednak planuje zająć się również Slic3rem niedługo.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja używam slic3ra, podoba mi się funkcja, która jest dostępna otwierając go z poza hosta, które pozwala drukować jeden obiekt z różną grubością warstwy. Np. od 0 do 10 mm wysokości 0.3mm od 10m do 20mm 0.1mm itp. Przydaje się gdy gdzieś mamy zwykłą prostą ścianę i chcemy zaoszczędzić czas, dajemy tam wysoką warstwę a tam gdzie zaczynają się krzywe/skomplikowane kształty/otwory zmniejszamy żeby uzyskać dokładność.

Link do komentarza
Share on other sites

Pracowałem na slic3rze i pronterface przez 9 miesięcy, teraz zaczynam się bawić z curą pracującą spod repetiera...

Na razie jest pozytywnie, zobaczę jak będzie sobie radzić z bardziej skomplikowanymi zadaniami.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja używam voxelizera. Przewagą nad slic3rem, którego wcześniej używałem jest generowanie bardzo dużych obiektów, przy których slic3er bardzo często się zawieszał i nie kończył pracy

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja używam zarówno Slic3r, jak i Cury, chociaż też mam epizody z KISSlicer'em.

Ten ostatni zarzuciłem bo często się wykładał pod Winami 8.1, Cura działa bardzo stabilnie natomiast Slic3r czasem też się wywali.

Tak jak koledzy pisali wcześniej Cura ma sporo mniej opcji konfiguracyjnych niż Slic3r, jednak do prostych wydruków jest idealna. Osobiście często wykorzystuje ten soft do generowania gcoda dla zdjęć 3D, które w Slic3r generują się nawet 10 razy dłużej.

Któregoś dnia, jeszcze dla poprzednich wersji wykonałem testy wydruku tego samego elementu na Cura i Slic3r, Cura generowała szybciej plik pod wydruk jednak jakość wydruku oraz ich wytrzymałość była lepsza pod Slic3r.

Proponuję wykorzystywać oba programy wymiennie, tym bardziej że czasem Slic3r bez wyraźnej przyczyny nie chce wygenerować gcoda z pliku stl, podczas gdy Cura radzi sobie z tym bez problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.