Skocz do zawartości

Zdobądź Proxxona FBS 240/E - #1 - Mój Warsztat


Pomocna odpowiedź

Dzięki 🙂

Ja jestem po Technikum Elektronicznym (5 lat) i studiach na Elektronice (od 2 roku Elektronice i Informatyce) (6 lat), ale wbrew pozorom jestem głównie programistą 😉 Ostatnio jednak stwierdziłem, że byłoby szkoda, jakby mi ta wiedza wyparowała, więc wróciłem do korzeni i sobie dłubię to i owo (głównie usprawniając dom "inteligencją").

Link do komentarza
Share on other sites

Witam :->

Oto moja obecna wiertarka, jest to typowy chinol z gwarancja na kilka dziurek, po pol roku uzywania luzy jak w kierownicy od stara 😉

Tutaj widac moje projekty,
-led cube na atmedze 48 5x5 z rejestrami przesównymi 74hct545,
-płytki pcb ktore jakos zmęczyłem-dwie od efektow gitarowych jedna od sterownika na usb ftdi232,
-cześci do wykonania line followera,
-generator pierca na płytce uniwersalnej

no i tutaj reszta projektów i rzeczy nad ktorymi pracuje

Przydało by sie takie cudo porzadnie wykonanane, Pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Moje miejsce do majsterkowania nie jest tak okazałe i bogato wyposażone jak Kolegów powyżej, ale też chętnie przystąpię do konkursu.

Zazwyczaj mój warsztat prezentuje się następująco 🙂 :

W ciągu dnia bowiem zajmuję się swoją ukochaną Córeczką i praktycznie wszystko muszę mieć pochowane bo inaczej zaraz trafia w małe, zgrabne i zdolne rączki 🙂

Jak w ciągu dnia Córka uda się na drzemkę, wtedy mogę na ok. 2 godz. dorwać się do swoich zabawek:

Najwięcej jednak czasu mogę poświęcić na swoje hobby wieczorami, kiedy Żona zajmuje się Córką lub w nocy kiedy Dziewczyny smacznie śpią:

Jak widać warsztacik bardzo skromny, ale trzeba od czegoś zacząć i właśnie dlatego konkursowy Proxxon FBS 240/E znamiennie wzbogaciłby moje techniczne możliwości w zakresie obróbki płytek PCB, które sam wykonuję, jak również umożliwiłby mi upragnioną obróbkę tworzyw sztucznych i to na wysokim poziomie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko schludnie posegregowane, ale jesteś w stanie siedzieć przy parapecie pod którym jest kaloryfer? Siedzenie bokiem chyba niezbyt dobre dla kręgosłupa.

U mnie małe rączki póki co jeszcze same się nie przemieszczają, ale za parę m-cy będę musiał coś wymyślić. Na pastucha elektrycznego w drzwiach żona dziwnie się nie zgadza 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wszystko schludnie posegregowane, ale jesteś w stanie siedzieć przy parapecie pod którym jest kaloryfer? Siedzenie bokiem chyba niezbyt dobre dla kręgosłupa.

U mnie małe rączki póki co jeszcze same się nie przemieszczają, ale za parę m-cy będę musiał coś wymyślić. Na pastucha elektrycznego w drzwiach żona dziwnie się nie zgadza

No niestety pozycja nie jest zbyt wygodna, ale muszę się poświęcić bo Córcia najważniejsza 🙂

Zaraz kończy 2 latka i zamiast bawić się misiami i lalkami ciągle mi coś podbiera. Ostatnio porwała mi wyświetlacz LCD 2.4", w którym na szczęście po ekstremalnych testach kinetycznych przeżył touchscreen, zatem wszystko przed Tobą 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Oto mój warsztacik zintegrowany z częścią multimedialną 🙂

Bardzo świetne warsztaty maja pozostali uczestnicy konkursu. Niektóe z nich sa wyposażone w mega niesamowity sprzęt POZDRAWIAM

MACIEJ

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem studentem, więc mój warsztat musiałem przenieść do akademika. Wprawdzie zajmuje tylko dwa biurka i łóżko, to jednak można tu stworzyć wiele ciekawych projektów.

Łóżko zasłane w całości elektronicznymi drobiazgami które trzeba codziennie przed snem pozbierać skutecznie zachęca, by w nocy popracować jeszcze trochę dłużej 🙂

Jak mówiłem, jest to akademik...

i przetrwać tu może tylko prawdziwy PROXXON 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich

również wrzucam fotki mojego królestwa,
kilka słów o sobie... mam 28 lat, od dobrych 10 lat staram się inwestować w swój warsztat. Jest to miejsce w którym jestem codziennie, czasem godzinkę a czasem cały dzień. Gromadzę wszystko jak chomik, szkoda jest mi wyrzucić czegoś, bo zawsze znajdzie się zastosowanie prędzej czy później 🙂 ahh, gdyby szafy były bardziej pojemne... 🙂

Warsztat podczas pracy wygląda zupełnie inaczej ( każdy kto majsterkuje wie jak szybko robi się bałagan) co jakiś czas moja Madzia przypomina mi o braku ładu i porządku, wtedy po kilku takich interwencjach znów robi się przejrzyście. Jest to miejsce w którym spędzam najwięcej czasu będąc w domu, dlatego staram się mieć wszystko co przyspieszy i ułatwi mi pracę. Nie sposób jest ukazać wszystko, ponieważ było by tu jedno wielkie śmietnisko.

Po Proxxona zgłaszam się z powodu braku odpowiedniego narzędzia. Mam dwie małe miniwiertareczki ale każdy, kto miał je w ręku wie jak sobie radzą z otworami ( bicie wiertełka, byle jak wykonane tulejki zaciskowe, brak mocy). Chętnie przygarnę coś profesjonalnego. Bez narzędzi jestem jak latawiec bez wiatru 🙂

Pozdrawiam

xdarek

Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie,

Najczęściej pracuję takim oto biurku:

Mała ilość miejsca wymaga częstego przekładania sprzętów.

Na taki wypasiony oscyloskop długo mnie jeszcze nie będzie stać 🙂, więc radzę sobie jak mogę.

Ale przy pracach mechanicznych brakuje małego precyzyjnego narzędzia.

Pozdrawiam

MickM

Link do komentarza
Share on other sites

Hej, warsztat może nie został zaprojektowany, ale wciąż się rozbudowuje o nowe narzędzia. Prędzej to bym powiedział, że mi brakuje porządnego aparatu jako pamięć w naprawie sterowników no ale, należy lubić co się ma 😃

Początek regału

Ciąg dalszy regału

Wieeelki i dłuuugi stół roboczy (wciąż brakuje mu półek)

No i moje główne miejsce pracy, najbadziej to tu brakuje organizera (co najważniejsze, jego projekt mam 😃 )

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich,
moje stanowiska pracy znajdują się w dwóch różnych częściach domu. Nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie ale jakoś trzeba sobie radzić 🙁

Mój pokój:

I malutki kącik w kotłowni 😉

Moja miniwiertarka tak bije, że lepiej jest wiercić takim oto zabytkiem 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dobry wieczór !

(Właściwie to chyba - Dzień dobry!)

Zapraszam do mojego warsztatu (szumnie to brzmi, właściwie to fragment przestrzeni pokoju).

Tworzą go blat ze sklejki, oparty na małym regale z szufladami, uzupełniony o uratowany z likwidowanej kasy stacji PKP, drewniany regał (54 x 110 x 165 cm) z 12 szufladami, jednym słowem - "szuflandia" zajęta przez elementy elektroniczne, mechaniczne, narzędzia i nie mieszczące się w żadnej z wymienionych wyżej kategorii, ale równie przydatne drobiazgi.

Blat roboczy ma jedną zaletę i wadę: jest duży (100 x 170 cm).

Uchwycone na zdjęciach fragmenty, są częścią stale wykorzystywaną , na pozostałej w zależności od ilości pomysłów realizowanych równolegle, albo panuje chaos, albo jak w danym momencie (dosyć rzadkim, ale staram się) scena jak w polskim filmie - nic się nie dzieje, nuda... i pustka (dla czytelności zdjęć, w wybranych ujęciach - nie pokazana).

Co mnie skusiło, by dołączyć do konkursu ? Jestem marzycielem, a jak każdy marzyciel, pragnę mieć marzenia na miarę niemożliwości, trudne do spełnienia, ale ambitne (jak Proxxon, dla każdego majsterkowicza!).

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.