Skocz do zawartości

Zdobądź Proxxona FBS 240/E - #1 - Mój Warsztat


Pomocna odpowiedź

To i ja swój "warsztat" pokaże 🙂

Mój stół roboczy wygląda tak:

Niestety, mogę wykorzystać tylko połowę, gdyż z drugiej korzysta brat. Dobrze, że szuflada i szafka jest moja:)

Edit: Poprawione.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Proszę ograniczyć ilość zdjęć, do tej, która została przewidziana w regulaminie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zamiast proxona, póki co papierek wystarczał na starym dysku 3.5 q: ale już brakuje (;

P.S

Lampka to naświetlacz 10W, noga to gięta szpilka 12mm q: a w dodatku z kawałka blaszki idealnie na niej mieści się telefon i obcążki q:

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Brak zdjęcia z nazwą użytkownika oraz błąd w nazwie strony. Czekam na poprawkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Muszę przyznać, że możliwość wygrania nowiutkiego Proxxona mnie też skusiła, aby wziąć udział w konkursie.

Moje hobby rozwijam w dwóch miejscach. Pierwszym z nich jest warsztat, gdzie są przeprowadzane prace związane głównie z mechaniką moich robotów, ale i nie tylko. Prosto mówiąc jest to miejsce do brudnej roboty, przy których istnieje możliwość rozlania jakiś niebezpiecznych substancji.

Programowanie oraz elektronikę wykonuję przy moim biurku w domu.

Pozdrawiam i niech wygra właściciel najlepszego warstatu

Link do komentarza
Share on other sites

Przedstawiam mój warsztat. Prace odbywają się głównie na 2 biurkach. Sprzęt i części porozkładane są po całej meblościance – stąd ładny widoczek na trzecim zdjęciu w tle 🙂.

Zdecydowanie polecam rozdzielenie stołu mechanicznego od reszty, znacznie łatwiej utrzymać porządek. Niebieskie biurko mimo swej długości jest za wąskie i ciągle trzeba przekładać sprzęt by zrobić miejsce na coś innego. Planuję w tym miejscu blat 240x80cm.

Póki co oddaje was w koła dwóch moich małych pomocników – przewodników wycieczki.

Z powodów rozdzielczościowych zamiast komiksu będą oddzielnie zdjęcia i ponumerowane dialogi –> 2 monitory w rozszerzonym pulpicie to podstawa przyjemnej pracy!

Zacząć trzeba od schematu i projektu płytki.

1. Jakie piękne są te ścieżki, gdyby tak dało się je przemierzyć!

2. Sprawdziliśmy z Myszulą schemat, wszystko się zgadza i program powinien działać. Czas na wykonanie płytki.

3. Lineo, jesteś pewien że utknął tu kawałek sera?

4. Tak, musisz go wyciągnąć przed kolejnym wydrukiem. Pośpiesz się, bo to płytka dwustronna a wałki są już rozgrzane.

5. Myszek, daj znać jak tylko płytka będzie gotowa, wyciągnę ją szybciej niż jakakolwiek winda wytrawiarkowa.

6. Moje fototranzystory bezbłędnie ocenią właściwy moment. Tylko gdzie są moje ulubione bąbelki?

Po trawieniu pora na obróbkę mechaniczną

7. Mogę popychać płytkę w przód i do tyłu, ale pamiętaj że nie mam podprogramu do obsługi kątów prostych. A tak w ogóle to jesteś pewny tej szlifierki?

8. Jasne, na forum przeczytałem, że najlepiej ciąć laminat tarczą diamentową. Uważaj tylko na koła, możesz przez przypadek któreś stracić.

9. Pora na szlifowanie. W dół i w górę, w dół i w górę. Ile jeszcze do zaznaczonej kreski?

10. 1, 2 czy 3mm... Mój sharp 40cm nie ma tak dużej rozdzielczości, a tu jeszcze ten pył....

11. Z dzisiejszego wiercenia nic nie będzie. Akumulator wysiadł, a do tego urwałem gwint od mocowania głowiczki.

12. Nic nie szkodzi. Wystarczyło tylko 20 warstw taśmy papierowej i wiertło 1mm weszło w uchwyt Celmy. Tej wiertarce na pewno nie zabraknie mocy!

13. Myszek, twoja mania wielkości zaczyna mnie przerażać. Rób co chcesz, uważaj tylko na wąsy.

Przed lutowaniem trzeba dokładnie sprawdzić płytkę i poszukać ewentualnych zwarć.

14. W końcu chwila wolnego. Przed programowaniem naszej nowej płytki zdążę sobie jeszcze dopisać podprogram do obsługi kątów prostych.

15. Złe wieści. Myszunia świeci na czerwono. Przegapiliśmy błąd w schemacie i trzeba będzie przeciąć kilka ścieżek...

16. Mówią że im większa moc tym lepiej, a tą lutownicą nic nie da się zrobić. Nie mogę nawet jej podnieć.

17. Myszek, musisz się nauczyć rozsądnie dobierać narzędzia do celu. Trzymaj, tym bez problemu polutujesz układy SMD.

Po udanych pomiarach przyszedł nas na odrobinę relaksu. Dla linefollowera oznacza to wytężony trening.

18. Myszek, sinusoidę opanowałem już do perfekcji. Czas wypróbować program do obsługi kątów prostych. Włącz proszę przebieg prostokątny i zwiększ częstotliwość do 500 Mhz.

19. Ok, ale pamiętaj, że to już ostatnie, czwarte okrążenie, pora się pożegnać!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wstawiam drobną historię, która ostatnio przytrafiła się bliskiemu przyjacielowi w moim warsztacie.

Dzień zaczynał się wspaniale.

Kiedy nagle stało się coś strasznego...

Mój przyjaciel przeżył potężny szok i znalazł się w bardzo ciężkim stanie...

Tylko jeden artefakt może przywrócić go do sił.

Pomóż mi go zdobyć!

Pomóż mi uratować mojego przyjaciela!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mój warsztat prezentuje się następująco

Jest dosyć sporo miejsca, jednak podczas przygotowania czegoś szybko zaczyna mimo to brakować miejsca.

Wszystko przechowuję w szafie i szufladach.

Oczywiście posiadam kilka robotów, zestawów i akumulatorów, jednak proxon by się przydał.

Mimo wyglądającego niepozornie miejsca pracy udaje mi się wykonywać projekty których płytki wyglądają mniej więcej tak

Jest to zarówno biurko lekcyjne jak i warsztatowe, dlatego staram się dbać o porządek na nim.

Link do komentarza
Share on other sites

Przyjmowanie zgłoszeń zostało zamknięte. Dziękuję wszystkim za kreatywne zgłoszenia 🙂

Ankieta oraz nowe zadanie konkursowe pojawi się jeszcze dziś!

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.