Skocz do zawartości

Kurs Arduino - #1 - podstawy Arduino oraz środowisko


Komentator

Pomocna odpowiedź

@Gregor1984 witam na forum 🙂 Spróbuj wykorzystać tylko opcję "Zweryfikuj" i daj znać czy chociaż to przeszło poprawnie na PC. Dobrze będzie, jeśli wkleisz do wiadomości pełną treść całego błędu. 

Link do komentarza
Share on other sites

Długo to trwało ale nie było czasu żeby usiąść do tego. Nie mogę skopiować tekstu z tego programu dlatego wstawiam fotkę z telefonu.

IMG_20200223_193418_HDR.thumb.jpg.74051317659026822d0f998763c65704.jpg

Próbowałem kilka razy instalować. Wyłączyć antywirus, zapory itp. nadal nic nie mogę zrobic. Próba zweryfikowania też tak się kończy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Treker napisałeś:

Cytat

*Poszczególne złącza sygnałowe zostaną omówione szczegółowo w kolejnej części kursu.

Przeglądałem II część kuru i nie znalazłem omówienia. Czy możesz podesłać link do omówienia?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, 

Proszę o informację jaki maksymalna y prąd ciągły można pociągnąć z pinu Vin na Arduino Uno. 

Do tej pory udało mi się znaleźć informację, że jest to 1A (ograniczenie przez wewnętrzny stabilizator). Jednakże botland w dopasowanych akcesoriach do płytki sugeruje zasilacze 12V 2A a nawet 2,5A. Nie chcę sprawdzać na wlasnej skórze czy taki prąd zostanie przepuszczony przez Vin czy zostanie ograniczony do wspomnianego 1A. 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

@Vuko

33 minuty temu, Vuko napisał:

pociągnąć z pinu

Jak nazwa wskazuje Vin jest napięciem wejściowym. Jest to prawie to samo co te czarne złącze koncentryczne. Różnią się diodą zabezpieczającą, nie pamiętam przy którym złączu jest. Nie wiem ile tam powinno być, 2A może dlatego dają, żebyś mógł coś jeszcze do tego podłączyć. Samo Arduino ma 2 limity:

  • USB - 500mA bezpiecznik polimerowy
  • 9-12V - regulator, trzeba by sprawdzić jakie ma limity ale pewnie nie więcej niż 1A.

Możesz dać napięcie na te Vin i zrobić odnogę np na pasek LED i wtedy te 2A będzie wykorzystane, a do samego Arduino wystarczy zdecydowanie mniej.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.