Skocz do zawartości

Platforma- Mini cywilizacja


Pomocna odpowiedź

Myślałem jednak by zrobić to z plexi zna ktoś sie troche na tym tworzywie

Hmm natchnąłeś mnie : ) Właśnie pracuję nad króciutkim tutorialem na temat rzeźbienia w plexi/pmma bo znalazłem starą dokumentację fotograficzną z budowy prostej platformy mobilnej - postaram się to wykorzystać.

Link do komentarza
Share on other sites

Maxo, Rzecz w tym ze tu gdzie pokazałeś jest bardziej pokazana wersja hardware z która aż tak wielkiego problemu nie mam a największy kłopot to sterowniki i software

Link do komentarza
Share on other sites

Są tam również przykładowe programy. Nawet nie pisząc od podstaw można na podstawie fragmentów kodów (ja korzystałem z lpt-demo z jednego linka) i podstawach delphi (język programowania pascal) spokojnie zaprogramować prostą komunikację... problem więc w komunikacji z kompem czy w programowaniu algorytmów pracy robota ?

Link do komentarza
Share on other sites

Co prawda nie czytałem całego tematu ale chciałem napisać coś na temat płyty głównej z pc

otóż: NIE NADAJE SIE BO ZA DUŻO PRĄDU ŻRE

Najlepiej kupić starego laptopa+nowa bateria i będzie git, mój laptop działa 3h na baterii (praca na necie) gdybyś z tego lapka wyrzucił matryce ten czas sporo by sie wydłużył...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chyba ten NetTop. Taki PC tylko głównie do netu.

Co do ceny to i tak nowy netbook/top jest droższy od PC starszej generacji.

W sumie i tak to zależy od zasilania - jak duże, chyba nie ma co się za bardzo przejmować. Można też kompa przełączać w Stand-by jak nic nie robi.

Link do komentarza
Share on other sites

Myślę, że płyta główna od laptopa pozbawiona zbędnych peryferiów będzie ok, procesor też nie musi być dwurdzeniowym prądożernym potworem - przy OS ograniczonym do jakiejś skromnej dystrybucji linuxa można uzyskać całkiem sensowne możliwości przy niskim poborze prądu i niskiej cenie (mam wrażenie, że ktoś gdzieś tu już o tym pisał).

Link do komentarza
Share on other sites

Widzidziałem niedawno w TV, ktoś coś takiego wymyślił, i powiem ci, że to nie głupi pomysł wcale jest, ale niestety musisz opanować(to bardziej hardcorowe niż waldek) wirelessową komunikacją baza-mały(no nib możn po kablu), to trochę duże będzie, więc silniki i inne zabawki trochę Cię wyniosą, a jeżeli mówisz,że koszt laptopa dla tego projektu to dużo, to może być trudno, ale liczy się ambicja 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Zasadniczo wystarczy sama płyta główna z czytnikiem kart SD, można też wykorzystać USB podłączając pendrive'a z wgranym OS'em. Dyski twarde - te "mechaniczne", SSD są z kolei drogie - są jednym z najbardziej prądożernych elementów w laptopie. Inna ciekawa opcja, która powinna Cię zainteresować do przerobiony router lub AP - sporo takich projektów się ostatnio pojawia, słowo-klucz to wifibot.

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Siemka widze że w temacie trochę postów przybyło a ja przez jakiś czas zupełnie nie miałem czasu na forum. Akurat miałem sprawdzian dyrektorski i układów cyfrowych i zakończenie serio na pracowni elektronicznej. Teraz jeszcze na dodatek muszę po prawic hire i polak nie nawidze tych przedmiotów i mam same kosy prawie. A co do robota na razie naprawdę się głęboko zastanawiam nad materiałem. Mam wiele koncepcji każda ma plusy i minusy ale chyba wybiorę opcje z plexi. Ale muszę poczekać na przypływ gotówki bo plexi jest droga . A teraz wakacje tak korci by nowy rower kupić by korzystać wpełni z lata. Wiec ten projekt zostanie przeniesiony troche tak bardziej na jesień. Teraz łapie trochę teori oraz próbuje zaprojektować płytkę do ćwiczenia programowania procesora.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.