Skocz do zawartości

Połączenie kół z silnikami


Wojtek

Pomocna odpowiedź

L293D nie jest symetryczny, jego zamontowanie odwrotnie może spowodować uszkodzenie (Vss>Vs!).

W tym przypadku można to tak nazwać, ponieważ i tak Vss jest połączone z Vs.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak ktoś zasila silniki większym napięciem to jednak można spalić wiec układ definitywnie nie jest symetryczny i lepiej nie podłączać go na odwrót . Jest to po prostyu herezja elektroniczna 👹😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sprawdziłem w nocie katalogowej l293 i maksymalne napięcie Vs i Vss wynosi tyle samo. Więc układ nie powinien się spalić. Jednaj można uszkodzić PCB na którym jest osadzony układ, ponieważ ktoś może dobrać grubość ścieżek na prądy pobierane przez układ. W sytuacji odwrotnego wsadzenia będą płynęły inne prądy niż przewidziane co może spowodować uszkodzenie.

Jednak mimo wszystko nie można robić czegoś takiego ponieważ to uczy złych nawyków.

Link do komentarza
Share on other sites

Wczoraj rozbierałem starą myszkę kulkową żeby zrobić kadłub do mojego robota i znalazłem tam 3 odbiorniki ir i 3 nadajniki ir oraz układ scalony EM84510EP. Co to za układ i dlaczego nadajniki ir mają 3 nóżki, którą mam podłączyć do masy a którą do plusa gdybym je miał w przyszłości wykorzystać do innego projektu. Narazie zrobiłem sobie coś w stylu sterowanego autka i przy jeździe nim coś nie łączy w okolicach tych wtyczek od silników - jak sobie z tymi wtyczkami radzicie bo ja narazie prowizorycznie wygiołem końcówke drutu z kabla i ją tak wepchnołem - najwyżej odetne te wtyczki i przylutuje normalnie kabel.

Link do komentarza
Share on other sites

Dwie boczne nogi to kolektory odbiornika i je podłącza się do plusa a tą środkową do minusa? Tak ? Mogę cos takiego w parze z nadjnikiem ir zrobić w linefollowerze?

Link do komentarza
Share on other sites

możesz zrobić do linefollowera zdalne włączanie/wyłączanie 😉 Do wykrywania linii potrzebujesz czujnika koloru, jest trochę na ten temat w dziale "czujniki".

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.