Skocz do zawartości

Połączenie kół z silnikami


Wojtek

Pomocna odpowiedź

Kupiłem ostatnio 2 silniki takie ---> http://www.bajansklep.com.pl/sklep/121. Silniki te bardzo wolno się kręcą na napięciu 4,5 v a takie mi jest potrzebne do Waldka bo używam układu L293D ale to chyba tak ma być. Poza tym mam problem z połączeniem tych silników z kołami. Te silniki na swojej osi mają jakiś plastik którego nie mogę zdjąć (boje się pociągnąć mocno bo mi się silnik rozwali). Nie mogę przykleić tego plastiku do koła bo ten plastik ma nie równy kształt i koło odpada. Czy ma ktoś jakiś pomysł co mam teraz zrobić? Mam już wszystkie potrzebne rzeczy do światłoluba tylko te koła 😕 .

Link do komentarza
Share on other sites

Te silniki są dość solidne (metalowa przekładnia, plastikowa jest tylko obudowa przekładni) więc silnik raczej się nie rozwali, ten plastik schodzi bez problemu, on raczej tylko pomaga w przyklejeniu/przymocowaniu kół, a jeśli chcesz go ściągnąć to (chyba trochę przesadziłeś z tym "nie mogę zdjąć") ja u siebie ściągałem go bez użycia żadnych narzędzi, nie trzeba wcale tak mocno ciągnąć.

Link do komentarza
Share on other sites

Wierz mi, ten plastik da się ściągnąć bez uszkodzenia przekładni. Mam kilka takich silników i ściągałem i zakładałem ten plastik kilka razy już. Podwadź go śrubokrętem na 100% zejdzie.

Link do komentarza
Share on other sites

A co do szybkości to mają tak wolno jechać mi nie chodzi nawet tu już o szybkość ale żeby wogóle ruszył - przypominam że korzystam z układu L293D i nie mogę mu dać więcej niż 4,5 v. A co do tego plastiku to zeszedł jak pod wadziłem go śrubokrętem - chyba rzeczywiście przesadziłem 😉 .

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A czy mogę lutować elektronikę lutownicą transformatorową bo tylko taką mam? Jeśli nie to jaką byście mi polecili?

[ Dodano: 11 Mar 09 08:44 ]

Najlepiej żeby ta polecana lutownica była z tej strony: http://sklep.avt.pl/ 😋

[ Dodano: 11 Mar 09 08:49 ]

I taki programator http://sklep.avt.pl/p/pl/49609/programator+isp+dla+uc+avr+-+plytka+drukowana.html bym mógł sobie kupić ale on chyba potrzebuje tego dodatkowego zasilania?

Link do komentarza
Share on other sites

I taki programator http://sklep.avt.pl/p/pl/...+drukowana.html bym mógł sobie kupić ale on chyba potrzebuje tego dodatkowego zasilania?

Widzę, że w dalszym ciągu nie rozumiesz o co chodzi z zasilaniem programatora. Tu nie chodzi o dodatkowe zasilanie, programatory tego typu są to programatory ISP (In-System Programming) co oznacza dosłownie programowanie w systemie, a bardziej potocznie programowanie bez potrzeby demontażu procesora z układu docelowego, czyli w tym przypadku jakiejś płytki. Co do zasilania, programator jest pasożytem i czerpie energię dla siebie z układu programowanego, który musi być zasilany podczas programowania! Jak chcesz zaprogramować procesor znajdujący się w jakimś urządzeniu to musisz je zasilić, ponieważ złącze KANDA programatora ma styki, które doprowadzają napięcie zasilające procesor do układu, który znajduje się w programatorze. Możesz wykonać programator tylko i wyłącznie z rezystorów, i programować nim procesory bezpośrednio z portu LPT, ale i tak będziesz musiał zasilać procesor podczas programowania, więc tak czy siak potrzebujesz zasilać procesor.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisałeś, co do programatora, to ten link co podałeś to jest sama płytka bez elementów, to nie jest kompletny programator. Ten jest kompletny, ale sporo taniej możesz kupić taki programator na allegro.

Kompletny programator taki jak z twojego linku jest tu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zmontowałem już wszystko na płytce drukowanej tylko odwrotnie wlutowałem podstawkę pod układ ale to chyba nic nie szkodzi bo L293D jest układem symetrycznym - i mogę go chyba włożyć na odwrót. A i jeszcze jedno pytanie - jak lutowałem rezystory (470Ohm 0,6 w ) to zrobiły się ciepłe - czy to oznacza że się przepaliły? Patrzyłem i przewodzą prąd - ale czy przepalenie rezystorów nie charakteryzuje się przypadkiem utratą oporności nie mogę tego sam sprawdzić bo nie mam miernika.https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_488cbec66f4fc4358.jpg

<----- wracając do tego układu to dłuższa nużka lewego fototranzystora ma być do rezystora czy na odwrót i w którą strone idzie prawy fototranzystor? 😕

Link do komentarza
Share on other sites

L293D nie jest symetryczny, jego zamontowanie odwrotnie może spowodować uszkodzenie (Vss>Vs!).

To że wlutowałeś odwrotnie podstawkę, przecież nie ma kompletnie żadnego znaczenia, nie wpadłeś na to żeby wsadzić układ odwrotnie...?

Lutowałeś i zrobiły się ciepłe? a jakie miały się zrobić? Nie wydaje się logiczne, że jeżeli lutujesz miedzianą nogę rezystora z temperaturą ~300st, to drugi koniec tej nogi ma prawo się "zrobić ciepły"?

Krótsza nóżka (tak, przez Ó a nie U) to kolektor.

Chłopie, zacznij trochę myśleć, bo tymi pytaniami to już trochę przesadzasz!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.