Skocz do zawartości

Chcesz użyć BTM-222 w swoim projekcie? Nie rób tego!


Komentator

Pomocna odpowiedź

Rdzeń też ma porządnego datasheeta, sam moduł również.

I właśnie ten chip również jest wycofywany, kto wie, czy nie odkryto jakiegoś błędu widocznego w specyficznym zastosowaniu... Zobaczymy, co będzie działo się później.

Link do komentarza
Share on other sites

Chumanista - właśnie. Ten dokument to bardziej application note niż datasheet. Tutaj analogiczny dokument dla BTM222klik! Zobacz - pomimo tego, że jest krótszy, znajdziesz w nim informacje takie jak schemat blokowy, informacje na temat samego radia, jego moc i czułość (nadajnik/odbiornik), progi poziomów logicznych - wszystkie podstawowe dane potrzebne do zrealizowania przemyślanej aplikacji. A jeśli chcesz poczytać więcej - dokumentacja bluecore4 używanego w BTMach: myk!

Oczywiście, HC i BTMy to moduły do kompletnie różnych zastosowań - BTMa możesz ładować w komercyjny produkt, bo wiesz (powinieneś, nie wiadomo dlaczego go wycofują) co może się z nim dziać i jak się będzie zachowywał, o HC wiesz tyle, że jak podłączysz do Arduino to będzie działać 🙂 Do hobbystycznych aplikacji jest super, bo jest tani. Podobnie jak ESP8266 jest tanim (flash często z odzysku), hobbystycznym modulikiem, tak np. WizFi250 jest sprzętem do bardziej profesjonalnych zastosowań (z pełną, solidną dokumentacją). Nie bez powodu chińskie moduły sa tak tanie - nie masz praktycznie żadnego supportu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No właśnie - a w produkcie, do którego nie masz dostępu, tylko klient powiesz "masz pan 3$, kup se pan na ebayu"? 🙂 To jest ta różnica w aplikacjach, którą podawałem. Inna sprawa, że nawet do zastosowań amatorskich fajnie wiedzieć, co się ma pod ręką i dlaczego nie działa, zamiast wydawać dolary i czekać na przesyłki.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja z kolei pamiętam dobrze (bo sam wtedy zaczynałem), co działo się z cenami AT90S2313, gdy zaczął być wycofywany... Ceny skoczyły niesamowicie, nie wszyscy początkujący na czas zorientowali się, że Attiny2313, to nowsza wersja układu...

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, pamiętam jak robiłem pierwszego robota - elebota i nie mogłem w całym mieście znaleźć nigdzie AT90S2313, podczas gdy ATtiny były dostępne - na szczęście miałem na liście zakupów (teraz nazwałbym to BOM) wpisane AT90S2313/ATtiny2313. Jak ja sobie język łamałem próbując powiedzieć to drugie 😃 Kilka lat później też były jakieś chore jazdy z cenami M8, przed tym jak pojawiły się M8a. Mega16 była wtedy tańsza od "ósemki" 😋

BTW, teraz tak mi się przypomniało - co z milibotem?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.