Skocz do zawartości

Chcesz użyć BTM-222 w swoim projekcie? Nie rób tego!


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Projektujecie kolejne urządzenie wyposażone w łączność Bluetooth. Niska cena oraz popularność modułu skłoniła Was do wyboru BTM-222?Sprawdźcie najnowszą wiadomość na temat tego układu, która może zmienić wasze plany!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chumanista, ja mam też wrażenie, że przed erą Arduino, właśnie BTM-222 było najchętniej używanym modułem. Sam w swoich robotach kiedyś go miałem.

patryk0493, dzięki - starałem się... Takie informacje powinny docierać do dużej ilości odbiorców, aby uniknąć później problemów, tak jak w przypadku SHARPów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

KosmicznyGruz, Pomyśl sobie że projektujesz robota i używasz tego modułu, a następnie moduł po pół roku pada i musisz kupić kolejny taki sam. A niestety na rynku już go nie ma.

To tak samo jakbyś nie mógł kupić części zamiennych do samochodu

Link do komentarza
Share on other sites

KosmicznyGruz, po co tyle złych emocji 🙂? shaslyk135, dał dobry przykład, a pomyśl, co się dzieje, jeśli ktoś planuje je wykorzystać w jakieś małej serii produktów. Forbota czytają nie tylko hobbyści.

Powodu, dla którego ich nie używać: BRAK...

Powód jakiś musi być, tylko go jeszcze nie znamy. Gdyby układ był dobry to producent nie wycofałby się nagle z produkcji modułu oraz chip'a, na którym go opiera.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam go z przylutowaną anteną, jednak zasięg ma dokładnie taki sam (o ile nie słabszy) jak HC-05 bez anteny, więc nie rozumiem chociażby argumentu o konieczności wymiany na ten sam moduł...

Nie widzę żadnej różnicy między nim, a HC-05.

Na koniec powiem, że nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Tytuł sugeruje, że znacie jakiś powód, dla którego nie używać BTM-ów 222 podczas, gdy piszecie tylko o wycofaniu ich z produkcji...

P.S. Wybacz, taki mam po prostu sposób wyrażania swoich opinii :/

Link do komentarza
Share on other sites

nie rozumiem chociażby argumentu o konieczności wymiany na ten sam moduł...

Projektujesz urządzenie z modułem BTM-222, które masz zamiar produkować (nawet w małych ilościach) przez najbliższy rok. To jest powód, aby go nie używać, bo go nie dostaniesz. Zobacz, co dzieje się w Internecie w sprawie wspomnianego czujnika SHARP, ludzie szukają, a go nigdzie już nie ma 🙂

P.S. Wybacz, taki mam po prostu sposób wyrażania swoich opinii :/

Nie ma problemu, forum jest właśnie do dyskusji!

Link do komentarza
Share on other sites

Co racja to racja - przeczytawszy temat spodziewałem się jakiejś zaskakującej informacji pt. Z modułem coś nie tak, zapala się czy coś.

Ale fakt - jeśli projektujemy nową konstrukcję warto używać elementów, które są i będą w następnych latach dostępne.

A powód nawet nie taki, by mieć części wymienne, ale a nuż będziemy chcieli zrobić kolejny egzemplarz (nie mówię o jakichś partiach produkcji nawet) a tu zonk - musimy przerobić płytkę, może soft pod inny moduł.

Swoją drogą jestem ciekawy powodu takiego wycofania - albo wypuszczą na rynek wkrótce coś w zamian, albo im się nie opłacała produkcja, albo coś było z nimi nie tak.

Link do komentarza
Share on other sites

Projektujesz urządzenie z modułem BTM-222, które masz zamiar produkować (nawet w małych ilościach) przez najbliższy rok. To jest powód, aby go nie używać [...]

No i takiej wzmianki oczekiwałem po tytule artykułu 🙂

Wiem, jestem czepialski, ale dla konsumenta to po prostu nie robi żadnej różnicy czy jakiś tam BTM-222 jest czy go nie ma, weźmie HC-05 i będzie ok 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

KosmicznyGruz, po co tyle złych emocji 🙂? shaslyk135, dał dobry przykład, a pomyśl, co się dzieje, jeśli ktoś planuje je wykorzystać w jakieś małej serii produktów. Forbota czytają nie tylko hobbyści.
Powodu, dla którego ich nie używać: BRAK...

Powód jakiś musi być, tylko go jeszcze nie znamy. Gdyby układ był dobry to producent nie wycofałby się nagle z produkcji modułu oraz chip'a, na którym go opiera.

A ja zgadzam się częściowo z kolegą KasmicznyGruz. Tytuł wyraźnie sugeruje jakieś poważne kłopoty z tym modułem, np. na poziomie sprzętu, czy dziurę w Frimwer.

Owszem wiadomość o wycofaniu z produkcji jest cenna, dla ludzi którzy to stosują lub mają zamiar, ale nie jest uzasadnieniem szerzenia jakieś dziwnej propagandy pod tytułem kupujcie ostanie sztuki, bo.. ?? Bo co??? Bo nikt inny nie będzie już produkował modułów łączności Bluetooth.

Ludzie zniknie jeden moduł, pojawi się drugi nowszy, a jak producent ma trochę oleju w głowie to będzie on wstecznie kompatybilny PIN to PIN, czy nawet sofwerowo, a pewnie doda nowsze standardy.

Link do komentarza
Share on other sites

Fakt faktem, że ten moduł był porządny - nie miałbym najmniejszych oporów ze wstawieniem go do jakiegoś dużego projektu w cięższym środowisku. Rdzeń też ma porządnego datasheeta, sam moduł również. Znajdźcie mi cokolwiek, co mogłoby zostać nazwane datasheetem do HC-05 😃 Przepaść jakościowa pomiędzy tymi dwoma modułami jest kosmiczna - no i producent dał znać, że kończy produkcję, śmiem twierdzić, że HC by zniknął bez śladu. Chociaż w sumie, pojawiłoby się na jego miejscu 10 innych HC-06 HC-05c (c jak China) czy innych "blootueth modul".

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.