Skocz do zawartości

Wydzielone z: 10 książek GW Helion o elektronice, które musisz przeczytać!


hjk20012

Pomocna odpowiedź

Witam,

jestem na razie "zielony" w temacie robotyki, czy programowania. Cała moja wiedza, to kurs elektroniki i arduino zawarty w tym serwisie oraz 2 kursy z youtube.

Mam pytanie: Jakie książki powinienem wybrać, aby zwiększyć swój zakres wiedzy o robotyce (elektronice, arduino i mechanice).

Chciałbym po przeczytaniu tych lektur przykładowo umieć wykonać robota jeżdżącego np. na gąsienicach, sterowanego przy pomocy pilota (np. przy pomocy podczerwieni), sterować silnikami, serwami itp. itd.

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem tak: jestem uczniem 2 klasy gimnazjum i mam średnią ocen 6,00. Zatem angielski znam ,jak na ucznia, bardzo dobrze. Jednak uczeń gimnazjum, mimo tego, że zna niemal 100% materiału nie jest w stanie dogadać się po angielsku, ani zrozumieć żadnego tekstu pisanego w praktyce.

Link do komentarza
Share on other sites

To nie jest prawda. Ja w 2 klasie gimnazjum (3 lata temu) czytałem książki angielskie w oryginale. To program nauczania jest niewiele wart, i to nie tylko z angielskiego ale z każdego przedmiotu. Poza tym osiągalność 6.0 nie świadczy o szkole dobrze.

Ale na temat:

Zacząłbym od podstaw C.

Zainstaluj Visual Studio i opanuj te cztery lekcje:

http://xion.org.pl/files/texts/mgt/html/1_2.html

http://xion.org.pl/files/texts/mgt/html/1_3.html

http://xion.org.pl/files/texts/mgt/html/1_4.html

http://xion.org.pl/files/texts/mgt/html/1_5.html

To są solidne podstawy, praktycznie wszystko co na razie musisz znać z C.

Kup:

Zrób kurs z Forbota, a potem zacznij budować co chcesz. Jak będziesz z czymś miał problem to najpierw szukaj w Google, potem pytaj na forum. Dasz radę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sposób nauczania angielskiego na pewno nie stoi na wysokim poziomie (nauka bezużytecznej gramatyki) z tym się zgodzę, ale chciałbym sprostować jeszcze jeden temat. Otóż 6,00 wcale nie musi świadczyć o szkole źle, bo system nauczania jest tak zorganizowany, iż ocena celująca jest osiągalna. Ale nie chciałbym wszczynać kłótni przez jakiś głupi sposób nauczania, więc zamykam temat.

Do rzeczy...

Jeśli chodzi o C/C++ to rzeczy typu tablcie, funkcje mam w małym palcu. Uczę się programować C++ od 3 lat i udało mi się stworzyć już prostą grę typu snake. Jednak znudziło mi się programowanie, więc zacząłem "bawić" się robotyką. Jednym słowem podstawy C znam już bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o starter-kit, to już mam go w zakładkach, jutro zamierzam go kupić.

Lutownica? Czemu nie, ale po co mi lutownica, gdyż zamierzam umieszczać wszystko na płytce stykowej ?

Dziękuję za szybką odpowiedź i zaprowadzenie mnie na właściwą drogę, gdyż już miałem zamawiać "Budowa robotów dla początkujących"... pewnie siedziałbym godzinami w tej lekturze i do niczego bym nie doszedł. Jednak nauka w praktyce jest nieporównywalnie lepsza.

Link do komentarza
Share on other sites

Pamiętaj żeby kupić starter z Arduino Mega, UNO bardzo ogranicza. Mam tą książkę. Jest do niczego moim zdaniem.

Zawsze będzie coś do polutowania. Chociażbo goldpiny do modułu które przyjdą osobno. A z płytki stykowej szybko wyrośniesz.

A co do naszego offtopu: GRAMATYKA NIE JEST BEZUŻYTECZNA, BLUŹNIERCO!

Link do komentarza
Share on other sites

hjk20012, Chumanista, nie róbcie proszę offtopu, zawsze możecie założyć inny temat lub pisać na PW. Przy okazji nie przesadzałbym tak z ograniczaniem przez UNO - większość osób, która poznaje Arduino własnie na nim zaczyna. Można zdziałać na nim sporo rzeczy, zanim będą widoczne "ograniczenia".

Link do komentarza
Share on other sites

Nie robimy offtopu. Piszemy na temat, reszta jest przy okazji. Chociaż właściwie nie piszemy na temat tego postu pisząc na temat, ale to już inna kwestia.

A wracając do tematu:

LCD samo zajmuje większość pinów UNO. A biorąc pod uwagę różnicę w cenie lepiej od razu dopłacić 20zł i wziąć Mega moim zdaniem. Ma lepszy procesor, z DAC i innymi bajerami.

Link do komentarza
Share on other sites

Przypominam, że temat artykułu to:

10 książek GW Helion o elektronice, które musisz przeczytać!

Więc Twoje poniższe stwierdzenie jest dalekie od prawdy 🙂

A wracając do tematu:

LCD samo zajmuje większość pinów UNO. A biorąc pod uwagę różnicę w cenie lepiej od razu dopłacić 20zł i wziąć Mega moim zdaniem. Ma lepszy procesor, z DAC i innymi bajerami.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.