Skocz do zawartości

Politechnika Gdańska, Line Follower 2009


Treker

Pomocna odpowiedź

Zawody mini sumo odbędą się natomiast Nasze koło tego nie organizuje. Oprócz tych zawodów FTL i mini sumo będzie free style i robodance. jak już wspomniałem organizuje tylko FTL reszta nie zależy ode mnie. Jak coś się pojawi to podam linka o ile nie zostanie to ogłoszone na Diodzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Generalnie fajnie, blisko Olsztyna w miarę.

i dwie kwestie:

Dokładny przebieg trasy zostanie ogłoszona
co najmniej 2 tygodnie przed terminem zawodów.

Jaki ma sens podawanie dokładnej trasy?

Robot musi zostać skonstruowany przez drużynę. Używanie gotowych
modułów jest dopuszczalne, natomiast używanie pełnego systemu robota,
który jest skonstruowany jako gotowy komponent (złożony lub nie) jest
zabronione. Roboty jako gotowy komponent mogą startować jednakże nie
przysługują nagrody i wyróżnienia.

Rozumiem że w końcu lego nie startuje? 😎

Link do komentarza
Share on other sites

Ad. 1. faktycznie nie ma co. Usunę ten punkt bo dalej zamieściłem co może się pojawić.

Ad. 2. lego może startować jednak nie otrzyma nagród i wyróżnień. Firma Lego dostarcza pełen system robota i złożenie robota traktowane jest jak gotowy komponent.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

chyba nie zrobie do tych zawodóe linefollowera bo nie umiem jeszcze programowac i wgl nie mam potrzebnych narzedzi szkoda

ale mysle ze nan nastepne zawody pojade i wezmę udział a na te tylko pojade popatrzec jak przebiegajątakie zawodymam tylko 15 lat 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Chętni zawsze się znajdą, a im bliżej centrum Polski tym więcej osób przyjedzie. Ponieważ w Gdańsku mają być zawody na koniec maja, musiałbyś organizować zawody najwcześniej na początku lipca, no może w połowie czerwca, ale nie wiem czy jesteś w stanie wszystko zorganizować w tak krótkim czasie. Porozmawiaj z organizatorami zawodów (decado, Kaytec) oni powiedzą ci co i jak.

Link do komentarza
Share on other sites

Do zawodów 38dni a sponsorów nie ma... Czy będą nagrody dla uczestników? Jeżeli tak to jakie i czy przewidujecie jakieś statuetki/puchary i inne "pierdołki" (Głównie to nagrody mnie interesują, bo nie wiem czy się w ogóle opyla przyjeżdżać dla dyplomu). I kolejna sprawa czy zawody mają status Olimpiady? Jeżeli była by to olimpiada to wiadomo że nawet bez nagród pojawi się mnóstwo uczniów techników/liceów ze względu na dodatkowe "punkty" w szkole.

Link do komentarza
Share on other sites

No a po co startuje się w zawodach? Żeby coś wygrać! Mi nie chodzi o jakieś super drogie nagrody ale jakiś puchar/medal i ładny dyplom postawiony(powieszony) w pokoju to powód do dumy.

A jak by do wygrania był powiedzmy oscyloskop za 1000zł to naprawdę wielu młodych ludzi ktorzy pewnie jeszcze długo sabie takiego nie kupią bardzo by się starało żeby wygrać i odrazu zainteresowanie i emocje na zawodach było by większe. Znalezienie sponsora na 1000zł chyba jest wykonalne? Oczywiście jak się chce.

Link do komentarza
Share on other sites

Nagrody będą na pewno jakieś statuetki. Nie zostawię zawodników tylko z dyplomami 🙂.

Znalezienie sponsora na 1000zł chyba jest wykonalne? Oczywiście jak się chce.

Nie będę komentować...

Link do komentarza
Share on other sites

darchico - bez przesady, to są zawody, a nie rajd robotów czy inny zlot. Jak tobie nie zależy na nagrodach to ok. Ale ktoś kto wydaje 200zł na paliwo, a ma szanse na nagrodę za 20 zł, to tutaj dobry boże nie pomoże, ale nawet pasja do robotów nie wygra. Pomijając kwestie czysto ekonomiczne to zawsze jak jest coś do wygrania wystartuje więcej osób, więcej osób = kolejni sponsorzy.

Do organizatora, sam organizowałem FTL rok temu, teraz nie robię właśnie ze względu na sponsorów. Wszystkie instytucje finansowe w nie inwestują teraz w taką reklamę, nawet gadżetów reklamowych nie ma... tutaj właśnie odczuwa się kryzys. Tak wiec rozumiem kwotę 1000zł, ale statuetki to koszt około 100PLN u dobrego szklarza za 3 sztuki.

[ Dodano: 22 Kwi 09 06:02 ]

Kolejne pytanie do organizatora, czy dopuszczalne jest instalowanie w robotach układu do zdalnego zatrzymywania robota (szybki robot)

Artykuł 8: 
Robot musi poruszać się w sposób autonomiczny. Komunikacja z
robotem w czasie pojedynku jest zabroniona.

Część konstruktorów montuje w robotach wspomniane układy do zatrzymywania robotów czy nie naruszają one regulaminów, czy można je używać etc.

Druga sprawa która jest dosyć dziwną kwestią to fragment artykułu 8

 Program musi zawierać ślady własnej pracy.

Czy program robota będzie sprawdzany w jakiś sposób? Co z robotami na układach analogowych zbudowanych na ogólna dostępnych schematach i co z robotami programowalnymi o otwartych źródłach?. Również nie można ich używać?

Czy robot "analogowy" jest dopuszczony do wyścigu? One nie posiadają programu, co za tym idzie "śladów pracy nad programem"

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.