Skocz do zawartości

Metalowe osie - gdzie można dostać?


krzysiek050

Pomocna odpowiedź

Hej,

Na początek chciałbym się przywitać, bo jestem nowy na forum 🙂.

Chciałbym skonstruować swojego pierwszego robota. Ostatecznego pomysłu nie mam, ale na początku chciałbym stworzyć platformę z kołami i napędem. Szukałem materiałów, kombinowałem i wiem jak zdobyć prawie wszystkie materiały. Nigdzie nie mogę znaleźć czegoś co mogłoby mi posłużyć za osie. Wymagania nie są wielkie, bo to początek i spokojnie starczyłyby takie jak są używane do zabawkowych samochodów. Niestety nie mogę znaleźć niczego co mogłoby mi to zastąpić a osie do modeli w sklepach modelarskich są strasznie drogie.

Czy wiecie gdzie mogę dostać niedrogo osie jakie są używane przy produkcji zabawek lub czego mogę po dostosowaniu użyć jako substytutu?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

krzysiek050, na ebayu od naszych dalekowschodnich sąsiadów można kupić ośki na setki sztuk nawet o dowolnej średnicy i długości. Sam kupowałem 2mm ośki tam, wpisujesz w wyszukiwarkę średnicę i axis, shaft i wyskoczy tak dużo propozycji że nie będziesz wiedział co wybrać 😉.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki wielkie 🙂. Nie brałem pod uwagę tej opcji ze względu na koszty międzynarodowej wysyłki, ale są opcje freeShipping. Zastanawiam się jak im się to opłaca, ale właściwie nie moje zmartwienie. Na wszelki wypadek zamówiłem dla testów 20 osi za 8 zł i zobaczymy czy dojdą 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.