Skocz do zawartości

Sterowanie silnikiem 12V HRS-550 regulator od Magma


blukasz111

Pomocna odpowiedź

Witam, pytanie do ogarniętych osób z elektroniki.

Mianowicie:

Czy mogę podłączyć taki oto regulator pod odbiornik RC pod sygnał PWM:

http://www.magma.sklep.pl/product-pol-2808-Regulator-obrotow-silnika-z-galka-i-radiatorem-12-24V-25A-WENTYLATORA.html

Chce nim sterować silnikiem od wkrętarki 12 V HRS-550, oraz w przyszłości dokupić je także do silników od wycieraczek z Poloneza.

Drugie pytanie czy mógłbym w przyszłości także ten regulator podpiąć pod Arduino?

Jeśli chodzi o natężenie prądu to wiem o co chodzi i w mojej konstrukcji nie przekroczy 15 A.

Bardziej chodzi mi o sygnał PWM, czy po prostu zamiast sterować potencjometrem mogę sterować jednym kanałem z odbiornika.

Mam nadzieję, że w miarę wyjaśniłem o co mi chodzi.

Dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, wyjaśniłeś. Nie możesz tego sterować z odbiornika RC. Nie możesz tego podpiąć pod Arduino.

Możesz za to jakieś małe Arduino (mini?) podpiąć pod odbiornik RC i dopiero z niego napędzać własnoręcznie zrobiony sterownik silnika. Jeśli wystarczy Ci regulacja obrotów w jednym kierunku (tak jak w przykładowym układziku) to za <10zł zmajstrujesz taki regulator. Oczywiście mogło to będzie pracować samodzielnie bez żadnego odbiornika RC a wtedy o obrotach silnika może decydować potencjometr, jakieś przyciski, czujniki lub np. sekwencja czasowa - co tylko sobie wyobrazisz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dwukierunkowy regulator modelarski ma na pokładzie procesor, kawałek kodu sterującego i pełny mostek 4-tranzystorowy. Nic dziwnego, że jest droższy. Jeśli wybierzesz coś "budżetowego" (czyt: taniochę), kup taki by wytrzymywał prąd min. 2 razy większy niż może pobierać Twój silnik. Regulatory na tym runku są projektowane na styk i muszą mieć bardzo dobre chłodzenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Znalazłem coś całkiem ciekawego:

http://allegro.pl/regulator-obrotow-esc-80a-samochod-i5818653334.html

Co powiecie?

[ Dodano: 11-12-2015, 15:05 ]

To chyba identyczny co ten za 130 zł http://mmhobby.pl/regulator-obrotow-silnikow-szczotkowy-480a-lipo-144v-24lipo611nimh-hamulec-esc-p-256.html

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, chyba rzeczywiście identyczny z tym, że jednemu dopisano 480A a w drugim przypadku ktoś puknął się w głowę (albo nie miał tyle tupetu) i zostawił 80A. Dziwne, przewód do rozrusznika w moim samochodzie ma grubość palca wskazującego a podczas startu pobierane jest jakieś kilkadziesiąt Amperów. Tu mamy przewody o średnicy ok 2mm co pozwala wg ogólnych norm przesłać może z 20A, ale sprzedawcy twardo obstają przy swoim. W każdym razie do silnika klasy 550 (12V/100W?) powinno wystarczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja z prośbą i pytaniem.

Sterowniki PWN są co raz częściej stosowanie do regulacji obrotów silników czy grzałek itp.

Zróbcie kurs jak zbudować taki sterownik PWN w np 5ciu przykładach. Supertani do drogi poprzez różne konstrukcje (z zastosowaniem tranzystorów , jakiś sterowników z wyświetlaczem jakimś) zasilany od 5V do 30V lub z sieci i od 10A do 300A.

Jeśli by powstał taki kurs , kupię go wraz z zestawem u Was.

Żeby po takim kursie nie było problemu z zaprojektowaniem tego PWNa i przystosowaniem do czegokolwiek sobie dusza zapragnie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.