Skocz do zawartości

Za mały moment silnika?


komabra

Pomocna odpowiedź

Witam! Chciałem jutro pójść po raz pierwszy na zawody robotów. Niestety, mam duży problem z silnikami. Zamontowałem silnik Pololu 10:1 HP 3000 obr/min.

Wygląd robota:

Sprawa wygląda tak, że przy PWM 100 % układ praktycznie nie rusza, lub jedzie z pewną prędkością, gdy akumulator LI-pol trzymam w powietrzu. Możliwe jest to, żeby zwykły li-pol obciążał robota na tyle, żeby moment był za mały??

Ciężko mi w to uwierzyć kiedy podłączam silnik bezpośrednio do akumulatora. Smiga jak głupi.

Czy możliwe jest to, że układ nie działa bardziej przez to iż jakiś układ ma jakieś wady? Np..

LM7085(max. 1A) mocno się grzeje. Jak bardzo to może wpłynąć na jego wydajność prądową? Przez najbliższe parę godzin nie mam możliwości podłączenia radiatora...

Po 2. Mostek H - L293d. Jest to możliwe, że jest on zwyczajnie za słaby na ten silnik?

Ostatnia sprawa. Dlaczego i jak to jest możliwe, że gdy do silnika podane jest napięcie, po chwili zatrzymuję go ręką i puszczam, to on nie zaczyna znów się obracać, a muszę napędzić go ręką, żeby się zaczął kręcić??

edit1.

Li-pol daje 8V, gdy daję PWM 100 % napięcie na kazdym z silników wynosi zaledwie 4 V...

Link do komentarza
Share on other sites

Li-pol 400 mAh 2x3,7V

Ładowanie 5C

ROzłądowywanie 35C.

Ładowałem go wcześniej do pełna i robot wciąż nie dawał rady ruszyć.

Problem, który teraz zobaczyłem to to , że Li-pol daje 8V, gdy daję PWM 100 % napięcie na kazdym z silników wynosi zaledwie 4 V...

[ Dodano: 11-12-2015, 16:43 ]

Pytanie kolejne, możliwe, że rozwiązujące układ. Mostek H. Pin zasilania, do którego powinno być podłączone napięcie >5 V zasilając silniki. Napięcie 8 V(sprawdzałem ) z akumulatora było do niego podpięte, jednak na pinie było 4 V. po odłączeniu od tego pinu akumulatora dalej jedst tam 4 V. Jak to jest możliwe??

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.