Skocz do zawartości

Zapętlone serwa.


KosmicznyGruz

Pomocna odpowiedź

Tak, wyjątkowo wpadłem, bo nie wiem już gdzie szukać. Używane przeze mnie serwa są z tego co widzę w necie, rzadkie,bo wujcio google nie wyszukuje nawet takich problemów. (ARM+Claw MKII Spark Fun)

DGS S05(/6)NF

Jak zatrzymać w/w serwa w jednej, określonej pozycji ? Cały czas chodzą tam i z powrotem. Pos. 1-2-1-2-1

Link do komentarza
Share on other sites

Jak rozumiem sprawdziłeś już wszystkie możliwe sposoby włącznie z odpinaniem sygnału PPM, a w obecnej sytuacji podejrzewasz spisek producenta ze sprzedawcą, którzy zrobili wszystko by Twoje serwa poruszały się samoistnie w lewo i prawo uniemożliwiając normalne sterowanie. Jeżeli padłeś ofiarą takiej zorganizowanej akcji, niewiele na to możemy poradzić. Widać, że walczysz z czymś zakrojonym na dużą skalę, bo z internetu udało się usunąć wszelkie wzmianki o podobnych przypadkach i zdusić wszelki hejt konstruktorów robotów, a to przecież proste nie jest. W takich przypadkach często honorowym wyjściem jest stwierdzenie "to wina kompilatora" i zarzucenie projektu.

Mam cichą nadzieję, że wciąż istnieje niewielka szansa, że jednak zrobiłeś jakiś błąd w kodzie i generujesz idiotycznie zmieniające się sygnały lub Twoje źródło zasilania ma kłopoty z wydajnością i co jakiś resetuje sterownik zmuszając go do machania serwami. Czuję jednak, że to mogą być zbyt śmiałe przypuszczenia i za wszelki Twój dyskomfort związany z bezproduktywnym poszukiwaniem błędu w kodzie niniejszym szczerze przepraszam.

Link do komentarza
Share on other sites

Patrząc na to co napisał czuję, że szanowny Autor wątku wcale nie potrzebuje porady technicznej. On potrzebuje zrozumienia, współczucia i przygarnięcia. W przeciwnym razie zobaczylibyśmy kawałek kodu, jakieś schematy, zdjęcia itp. Mamy za to tylko smutek, opuszczone ręce i brak nadziei w starciu z wszechobecnym Złym Losem. Dlatego właśnie moją empatią starałem się pokazać, jak bardzo łączę się z KosmicznymGruzem w kompletnej bezsilności przeciwko Ciemnej Stronie. Tak, czasem problemy i codzienne przegrane w kości z Przeznaczeniem przerastają najtwardszych: złośliwe serwa machają same i znikąd pomocy.

Dziękując za potraktowanie Forum jako Brzytwy Ostatniej Szansy pragnę jednocześnie zaprzeczyć pogłoskom, jakoby udzielali się tutaj wróżbici i jasnowidzący. My także nie wiemy dlaczego wredne serwomechanizmy nie poruszają się zgodnie z oczekiwaniami Twórcy Projektu.

Proponuję więc mały reset i wrzucenie w następnym poście jak największej ilości szczegółów technicznych. Nie twierdzę, że to jakiś banał, ale czasem nawet opowiedzenie kilku zdań żółtej kaczuszce stawia projekt na nogi. A co dopiero celne pytanie na Forbocie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.