Skocz do zawartości

Koła do pojazdu śledzącego


Mateusz

Pomocna odpowiedź

Witam.

Poszukuje kół o średnicy około 7cm. Dość cienkich i nie ażurowanych bo muszę sam nawiercić w nich otwory po to by obliczać prędkość z jaką porusza się robot.

Może wiecie gdzie takie mogę kupić lub jak wykonać 🙂 (tylko nie piszcie o zakrętkach do słoików 😋 )

Link do komentarza
Share on other sites

Wykonać możesz w tokarni, a pozatym poszukaj na internecie w sklepach modelarskich. Koła do modeli terenowych powinny spełniać twoje wymagania.

I pamietaj zawsze najpierw szukaj w google....

Edit.

Przypomniało mi się że w marketach budowlanych są takie koła do np. wózków i tam poszukaj, powinieneś coś dla siebie znaleźć i to stosunkowo tanio.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie. Jaki czujnik nada się do liczenia prędkości. W kole chcę porobić otwory przez które dostawało się będzie światło do czujnika. Myślałem nad czujnikiem linii ale czy nadaje się on do takiego zastosowania.

(po jednej stronie koła będzie czujnik a po drugiej dioda)

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz wykorzystać transoptory szczelinowe, albo tak jak piszesz dioda podczerwona i z drugiej strony fototranzystor. Taki układ jest właśnie w transoptorach szczelinowych ale one mają ograniczenia ze względu na obudowę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

mnie się wydaje że tranzystor na światło widzialne może w dzień być troszeczkę zagłuszany co ewentualnie spowoduje zakłócenia w obliczeniach prędkości. Osobiście użył bym na pewno diody i fototranzystora na podczerwień. 😮

Link do komentarza
Share on other sites

Pora zabrać się za jakiś program 3D, ładnie to wygląda i zapewne łatwiej się pracuje niż mając wszystko "w głowie".

Jakieś proste elementy mogę Ci do a-c przerysować, napisz na PW.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.