Skocz do zawartości

Kurs elektroniki II - #6 - sterowanie sygnałem PWM


Pomocna odpowiedź

Fajny artykuł!

Mam drobną uwagę. W opisie jest: 

Cytat

Zamiast 6 V, którymi zasilamy nasz układ, na kondensatorze zmierzymy np. 1,7 V.

 

Wydaje mi się to trochę mylące, ponieważ napięcie mierzone na kondesatorze jest mniejsze od 6 V nawet bez symulowania PWM - stoi on za rezystorem 10K, więc tam napięcie wynosi ok. 1.9 V (używając czerwonej diody). Bardziej logicznie brzmiałoby zatem:

Zamiast ok. 1,9 V, które odkłada się za pierwszym rezystorem (10K), na kondensatorze zmierzymy np. 1,7 V.

Jeśli coś pomieszałem to przepraszam 🙂  

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 12.08.2019 o 10:25, Treker napisał:

@konasmorfkjam, witam na forum 🙂 Faktycznie z tego schematu trochę ciężko to wywnioskować, szczególnie, że stabilizator jest elementem z 3 wyprowadzeniami (co wprowadza trochę zamieszania w interpretacji połączeń elementów). W rozważaniach można pominąć środkowe wyprowadzenie stabilizatora, wtedy będzie wyraźnie widać, że element ten jest połączony szeregowo z silnikiem. Mamy wtedy: baterię > stabilizator > silnik > powrót do baterii. Wprowadziłem aktualizację do kursu, która usuwa to stwierdzenie, aby nie generować zbędnego zamieszania. Najważniejsze, aby zapamiętać, że przez silnik i stabilizator płynie ten sam prąd - jest to chyba dość logiczne, bo jeśli silnik pobiera prąd o wartości X i jest on zasilany ze stabilizatora, to przez ten układ musi płynąć taki sam prąd 😉

Ja mam pytanie odnośnie obliczeń tego układu, konkretnie mocy. Jest podane że silnik nam pobiera 200mA. A gdyby pobierał więcej, jak mogę się dowiedzieć ile dany silnik bierze i także co wziąść pod uwagę by dobrać stabilizator do tego silnika. Bo z tego co widzę to, silnik przy tym prądzie pobiera moc 1W i na stabilizatorze wtedy jest 1W. Bateria dysponuje 2W, czy może więcej nam wygenerować i jak ja dobrać? 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Ponuryzniwiarz napisał:

Ja mam pytanie odnośnie obliczeń tego układu, konkretnie mocy. Jest podane że silnik nam pobiera 200mA. A gdyby pobierał więcej, jak mogę się dowiedzieć ile dany silnik bierze i także co wziąść pod uwagę by dobrać stabilizator do tego silnika. Bo z tego co widzę to, silnik przy tym prądzie pobiera moc 1W i na stabilizatorze wtedy jest 1W. Bateria dysponuje 2W, czy może więcej nam wygenerować i jak ja dobrać? 

Jak nie masz danych co do pradu to musisz zrobic pomiar amper...co do stabilizatora/przetwornic to zawsze powinno sie brac cos z zapasem chociazby 20-30%...czyli jak silnik pobiera 200mA to pasuje tak ze 300mA wydajnosci stabilizatora zeby go nie zajechac...co do baterii, to one maja wydajnosc pradowa w "C"...jesli bateria ma 12v i 1Ah i 2C to moze max. Oddac 12*1*2=24watty. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry. Po co jest ten rezystor 10k w pierwszym schemacie? Nie wystarczy jeden rezystor 330 ohm w gałęzi z diodą?

Edit: Nieważne, w dalszej czesci jest napisane: Połączenie rezystora z kondensatorem tworzy prosty filtr. To właśnie dzięki niemu zamiast skoków napięcia obserwujemy jego wartość średnią.

Edytowano przez Equer
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Equer dokładnie, fajnie że doczytałeś 🙂 

Rezystor 330R jest dość losowo wybrany, ma tylko ograniczyć prąd żeby nie spalić diody. Kondensatory mają mały opór wewnętrzny i mogą oddać duży prąd.

10k w połączeniu z kondensatorem 1000uF tworzą układ RC o stałej czasowej aż 10 sekund. Czyli naładowanie do 63% lub utrata 63% ładunku zajmuje 10 sekund. Kondensatory są bardzo nieidealnymi elementami wiec na skutek rozrzutu pojemości o 30% i szeregowej rezystancji czas ten będzie mniejszy.

image.thumb.png.b079f42fd18f7eed7dbbdcc722f1d138.png

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć. Po roku od kupna zestawu do drugiej części wróciłem do kursu, ponieważ dokupiłem wydruki i mogę pozwolić sobie na właściwy poziom komfortu nauki. Genialna inwestycja - po komparatorach jaram się niesamowicie, a pierwszą część kursu przerabiam już z dzieciakiem 🙂

Mam pytanie co do schematu z silnikiem. Oczywiste jest, że na 6V to nie zadziała, bo stabilizator ma 2V minimalnego spadku, więc musimy mieć min. 7V. Ale co by się stało jakbyśmy to złożyli na płytce z baterią 9V z pierwszej części i silnik by dostał zamiast impulsów PWM napięcie stałe ze stabilizatora? Czy taki eksperyment jest bezpieczny zarówno dla elementów układu jak i eksperymentatora oraz jego otoczenia?

Link do komentarza
Share on other sites

@pt12lol przejrzyj dokumentację, a tu masz konkretne informacje - możesz podłączać duże napięcia sterujące, ale zasilanie części logiki tylko z 5 V. Czyli możesz podłączyć 9V do silników, ale przez regulator podaj 5V na część logiczną i wtedy możesz śmiało podłączyć też 5V pod pwm.

image.thumb.png.b94006ae5815a206550573fe1f86d235.png

Ale jak obiecasz że nie przekroczysz 7 V zasilania logiki to też będzie ok:

image.thumb.png.33a82475cf571844db5a1153e94d1951.png

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

@Gieneq dziękuję za odzew.
Nie jestem pewien czy wyraziłem się precyzyjnie. Chodziło mi o ten układ

image.thumb.png.27e18679f08190b7d568feb89df65aba.png
a wydaje mi się, że Twoja odpowiedź nawiązuje do użycia NE555. Tematu NE555 jeszcze nie przerobiłem. Zastanawiałem się co się stanie jeśli sam silnik podłączę za stabilizatorem. Czy nic nie popsuję? Czy powinienem cokolwiek wtedy zaobserwować? Czy może to w ogóle nie ma sensu?
Intuicyjnie wydaje mi się, że to nie ma sensu i zastanawiam się dlaczego ten układ został omówiony na tym etapie - przed poznaniem NE555, które za pewne będzie potrafiło wysyłać PWM.

Edytowano przez pt12lol
Link do komentarza
Share on other sites

Gienek przedstawil Ci kawałek noty mostka H L293, który służy do sterowania silniczkami. Mostek H z tego co pamiętam nie był omówiony w kursach elektroniki,a w kursie arduino  https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-sterowanie-silnikami-dc-petla-for-id8311 ale poczytać o nim możesz, jak ogarniesz jak generować pwm za pomocą ne555 to będziesz mógł się pobawić w regulacje prędkości. 

Wracając do Twojego pytania, jeśli masz mały silniczek na 5v to możesz podłączyć, stabilizator pewnie się trochę nagrzeje,a Twój silnik będzie się kręcił z maksymalna prędkością,po prostu nie będziesz miał kontroli nad jego prędkością. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ok, dzięki @Krawi92. A w kontekście tego silnika serwo, który jest dołączony do kursu? Jeśli dobrze zrozumiałem PWM-owe sterowanie tym silnikiem polega na wysyłaniu sygnału przez 1-2ms w każdych 20ms i długość trwania sygnału zostanie przetłumaczona na kąt, pod jakim zostanie ustawiona oś. 1ms to 0st, 1.5ms to 90st, 1.75ms to 135st, 2ms to 180st. Z tego co rozumiem sygnał trwający więcej niż 2ms "nie kompiluje się". Czy mam rozumieć, że w takiej sytuacji silnik zrozumie, że chciałem wysłać sygnał trwający 2ms i ustawi się w pozycji maksymalnej?

Edytowano przez pt12lol
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, dyskuskusja toczyła sie już dawno ale ja trafiłem tu dopiero teraz tak więc witam :). 

Chciałem się tylko dowiedzieć dlaczego rezystor (ładujący kondensator) w pierwszym ukłądzie ma wartość 10k. Czy wynika to z tego, że stała czasowa tego kondensatora  musi mieć określoną wartość, żeby układ dziełął jak należy??? 

A tak w ogóle to świetną robotę robicie z tym kursem. Pozdrawiam i dzięki za to, że sprawiacie iż nawet tak ciasny umysł jak mój jest w stanie pojąć rzeczy od lat niepojęte 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

20 godzin temu, Nergal napisał:

Chciałem się tylko dowiedzieć dlaczego rezystor (ładujący kondensator) w pierwszym ukłądzie ma wartość 10k. Czy wynika to z tego, że stała czasowa tego kondensatora  musi mieć określoną wartość, żeby układ dziełął jak należy??? 

@Nergal nie stoi za tym żaden konkretny powodów. To znaczy, tak - dobraliśmy go w taki sposób, aby kondensator ładował się powoli, ale nie było to w żaden sposób liczone, nie chcieliśmy osiągnąć żadnej stałej czasowej. Chodziło po prostu o uzyskanie efektu, który będzie widoczny miłym okiem.

20 godzin temu, Nergal napisał:

A tak w ogóle to świetną robotę robicie z tym kursem. Pozdrawiam i dzięki za to, że sprawiacie iż nawet tak ciasny umysł jak mój jest w stanie pojąć rzeczy od lat niepojęte 🙂

Bardzo dziękuję za miłe słowa, cieszę się, że kurs jest pomocny 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.