Skocz do zawartości

Arduino+strona internetowa


MisiekKing

Pomocna odpowiedź

Drodzy forumowicze potrzebuję pomocy, porady z dziedziny informatyki a ściślej mówiąc z pisania stron internetowych 😉

Planuję zbierać informacje z czujników podłączonych do arduino a następnie po WiFi wysyłać je tak abym mógł je wyświetlić na przeglądarce w postaci wykresów które na bieżąco byłyby odświeżane. Nie wiem czy jest to proste czy nie gdyż moja wiedza o pisaniu stron internetowych jest bliska zeru, dlatego też chciałbym się zapytać was o ewentualne porady od czego zacząć, może jakąś literaturę bądź poradniki jesteście w stanie mi polecić. Ktoś z was może już robił coś podobnego i jest w stanie podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami na ten temat.

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie przy pomocy ESP 8266 chciałem wysyłać pomiary, dopiero je zamówiłem więc będę mógł je uruchomić za kilka dni. Czujników będzie dość dużo więc dlatego potrzebuje Arduino. Problemem dla mnie jest sama strona na której mają być wyświetlane informacje z czujników.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Proszę nie róbcie serwerów WWW na Arduino, to nie ma sensu. Stronę można postawić na normalnym pececie (albo na malince) a dane z czujników wysyłać po MQTT z ESP8266. Arduino nie jest tam nigdzie potrzebne.

Link do komentarza
Share on other sites

Bez Arduino się i tak nie obejdzie bo potrzebne mi jest do obsługi czujników i jeszcze innych paru rzeczy ale z postawieniem strony na PC bardziej mi odpowiada. Jakbyś mógł deshipu pokierować mnie co muszę wiedzieć żeby taką stronę postawić i czego szukać to było by super bo jestem całkiem zielony w tym temacie.

Link do komentarza
Share on other sites

Musisz umieć korzystać z Google, albo dowolnej innej wyszukiwarki. Tym bardziej, że z robotami to ma niewiele wspólnego.

Nie rozumiem po co ci tam koniecznie Arduino, skoro ESP8266 można programować (i to nawet z Arduino IDE) i podłączyć do niego te czujniki. Podłączanie ESP8266 do Arduino to takie trochę holowanie ciężarówki za rowerem. Da się, tylko będzie wolno i trudno. A ESP8266 ma o dwie klasy lepszy procesor (bo taki jest potrzebny do obsługi WiFi) i kosztuje mniej...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.