Skocz do zawartości

Kurs STM32 F4 - #12 - Programowanie przez bootloader


Komentator

Pomocna odpowiedź

Po pierwsze w kursie oczekuję zrozumiałej wiedzy.

Po drugie nadal się nie rozumiemy o co mi chodzi.

To, że tak można rozumuje ale nie chwytam jednego. Wtyczkę USB wkładam do Laptopa. Z drugiej strony wtyczka jest połączona z STM. Jest to połączenie drogą przewodową. Chyba nie kwestionujesz. Gdzie tu jest droga bezprzewodowa? Ja pod słupem z PC. a STM na słupie. Nie łącze się kablem bo niewygodne. Chyba tu brak jakiegoś dopowiedzenia aby sprawa była jasna a nie domyślna. Nie to kwestionowałem na co dostałem odpowiedź. Chyba tym razem jasno wyłuszczyłem o co mi chodziło.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, andzrej napisał:

Po pierwsze w kursie oczekuję zrozumiałej wiedzy.

Po drugie nadal się nie rozumiemy o co mi chodzi.

To, że tak można rozumuje ale nie chwytam jednego. Wtyczkę USB wkładam do Laptopa. Z drugiej strony wtyczka jest połączona z STM. Jest to połączenie drogą przewodową. Chyba nie kwestionujesz. Gdzie tu jest droga bezprzewodowa? Ja pod słupem z PC. a STM na słupie. Nie łącze się kablem bo niewygodne. Chyba tu brak jakiegoś dopowiedzenia aby sprawa była jasna a nie domyślna. Nie to kwestionowałem na co dostałem odpowiedź. Chyba tym razem jasno wyłuszczyłem o co mi chodziło.

Cześć,

niestety bootloader z STM32 (bootloader to program zaszyty w pamięci nieulotnej mikro-kontrolera) może wczytać program dla CPU z interfejsów szeregowych (tych wymienionych w cytacie). Większość zestawów uruchomieniowych z STM32 nie posiada żadnych interfejsów komunikacyjnych radiowych (WiFi czy też Bluetooth). Mógłbyś teoretycznie podłączyć do UART z STM32 jakiś moduł WiFi (Bluetooth), ale nadal pozostaje kwestia zmiany stanów na odpowiednich pinach procesora i przełączenia zasilania(dla STM32), aby wszedł on w tryb ładowania programu przez Bootloader, a po załadowaniu programu do pamięci Flash ponownej zmiany stanów na pinach i ponownego przełączenia zasilania.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję. Jak dla mnie sprawa stała się zrozumiała. Drążyłem ją gdyż sobie dla tego rozwiązania coś umyśliłem. Teraz wiem, że to nierealne. Dlatego też jeszcze raz dziękuję.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć. 

Na początku chciałem pochwalić cały kurs i chylę czoła przed ogromem pracy, który autor musiał włożyć w przygotowanie tych materiałów. 

Co się zaś tyczy programowania przez USB za pomocą bootloadera, to potwierdzam błąd który zgłaszał wcześniej @misklap to znaczy idąc zgodnie z tym kursem nie uda nam się zaprogramować poprawnie żadnego programu. Błąd pojawił się na zdjęciach w kroku 11 oraz 12.

Aby wybrać plik do wgrania na STM należy wybrać ten przycisk "Choose...":

image.thumb.png.42fe288fe6fc3ed9d47adda892e1cbe3.png

A następnie wgrać nasz program przez przycisk "Upgrade":

image.thumb.png.eff156870108f0b9e0ec3a49cb8004aa.png

Po wgraniu dostaniemy komunikat:

image.png

Edytowano przez Redbeard
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.