Skocz do zawartości

Problem z zasilaniem drona


MSSC

Pomocna odpowiedź

Witam

Buduję drona w oparciu o arduino i adafruit motor shield, ostatnio napotkałem problem, wreszcie dostałem ogniwa 18650 (dwa) i po montażu do drona rozpocząłem testy naziemne. Jak się okazało, jeden silnik na wyższych obrotach jest w stanie być na tyle prądożerny, iż atmedze nie zostaje nic innego jak restart. No i stąd moje pytanie, jakie macie pomysły na taki stan rzeczy? Gdzie najlepiej byłoby dać kondensatory, czy warto dokładać jeszcze 2 ogniwa by zwiększyć wydajność prądową? Zaznaczam, iż jest to dron, więc za dużo dźwigać nie może 😉.

P.S. Uprzedzę pytania, silniki tak samo jak rama są no-name, wymontowane z niedziałającego drona "Ufo intruder" http://www.xheli.pl/index.php?r=site/item&id=693

P.S. Dron oryginalnie latał na nieco mniejszych ogniwach, jednakże o tym samym napięciu, w linku wyżej jest ich zdjęcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ten model miał pewnie oryginalnie akumulator litowo polimerowy i takie się w tego typu konstrukcjach używa, są dosyć lekkie i mają dużą wydajność prądową. U Ciebie pewnie napięcie za bardzo przysiada i dlatego atmega się resetuje, dodanie dwóch ogniw równolegle może poprawić sytuację ale nie wiadomo czy i na ile.

Link do komentarza
Share on other sites

W jaki sposób w warunkach domowych można sprawdzić ten wskaźnik "C"? Czy jest to możliwe?

Ponadto, proszę bardzo serdecznie, o podlinkowanie jakichś dobrych baterii do dronów, byleby cena nie była zaporowa, bo tak to mogę nawet na paluszkach AA latać 😉

Oryginalnie latał na Li-ionach, 650mah starczyło mu na 15 minut lotu...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

MSSC, w oryginale ta zabawka (nie mylić z dronem 😋 ) zasilana była z akumulatorka 2s (7,4V) złożonego z dwóch odpowiedników paluszków w technologii li-ion albo li-pol. Skłaniałbym się do li-ion bo prawdę mówiąc nie widziałem li-poli w obudowie 14500. Musisz szukać akumulatorka li-pol o pojemności bardzo zbliżonej, nie może być dużo większa bo ciężar akumulatorka wzrośnie na tyle, że ta zabawka w ogóle nie poleci. Może być troszkę mniejsza, ale nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem akumulatorka 7,4V (2s) o pojemności zbliżonej do 650mAh w dowolnym sklepie modelarskim nastawionym na latające zabawki RC.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.