Uwaga!Strona została przeniesiona na nowy serwer, wskazane wyczyszczenie cache przeglądarki.

Gimball przemierza jaskinie lodowe

Wiadomości 05.02.2016 Monika Mordzińska dron, gimball, ratunek

gimballCiemne i wąskie szczeliny lodowcowe nie są przyjazne ani dla dronów, ani dla ludzi. Na każdym kroku może czyhać niebezpieczeństwo, na przykład w postaci ostrych odłamków lodu.

Niezwykle stabilny dron nazwany Gimball, stworzony przez Flyability, nie zważa na te problemy.

Przeczytaj więcej…

ATLAS uczy się robić porządki

Wiadomości 03.02.2016 Monika Mordzińska atlas, humanoid, robot

atlasPo zdobyciu drugiego miejsca w DRC (DARPA Robotics Challenge), robot o nazwie ATLAS ma inne zajęcia. Jego twórcy z IHMC uczą go m.in. sprzątać.

Nie doprowadzi to, przynajmniej na razie, do stworzenia dostępnego dla wszystkich robota lokaja. Nauka nowych czynności jest jednak ważna sama w sobie.

Przeczytaj więcej…

Kurs Arduino – #11 – podsumowanie, QUIZ

Programowanie 02.02.2016 Damian (Treker) Arduino, kurs, kursArduino

11Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią pora na podsumowanie naszego kursu Arduino. Już na wstępie uspokajam zainteresowanych, że jest to zakończenie jedynie tego cyklu. Tematyka ta będzie nam towarzyszyła jeszcze długo!

Teraz możecie sprawdzić stan swojej wiedzy w prostym quizie, co pozwoli na przygotowanie do późniejszych, nowych ćwiczeń!

Przeczytaj więcej…

Zdobądź Proxxona FBS 240/E – #12 – Mój robot

Konkursy 01.02.2016 Damian (Treker) konkurs, konkursProxxon, proxxon

Zgodnie z rozpoczętym cyklem pora na kolejne zadanie konkursowe. Niestety, tym razem będzie to już ostatnia okazja na Proxxona FBS 240/E.

Dziś rusza kolejne zadanie, a właściwie kolejna edycja zadania, które rozgrywane było wcześniej! Forbot od początku związany był z robotyką. Dlatego ostatnia edycja konkursu dedykowana jest dla konstruktorów robotów.

Przeczytaj więcej…

Wyścigi dronów – sport przyszłości?

Wiadomości 01.02.2016 Monika Mordzińska drony, zawody,

droneracingWyścigi dronów mogą stać się sportem bardzo popularnym wśród widzów. Twierdzi tak nie tylko Drone Racing League (Liga Wyścigów Dronów), ale także liczni sponsorzy.

Ten widowiskowy sport ma potencjał i wyróżnia się z tłumu. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość spektakularnych kraks.

Przeczytaj więcej…

AVR ATmega328PB – co nowego przygotował Atmel?

Wiadomości 30.01.2016 Koli Arduino, atmel, avr

atmel_logotypWiększość z czytelników kojarzy mikrokontroler ATmega328P, np. z popularnego Arduino UNO. Niedawno Atmel zaprezentował nową wersję tego układu o nazwie ATmega328PB.

Analizując notę katalogową, można zauważyć kilka ciekawych zmian względem poprzedniej generacji. Jedną z głównych ewolucji układu jest dodanie dwóch liczników (16-bitowych).

Przeczytaj więcej…

Kurs Intel Edison – #5 – podstawy Arduino, wejścia i wyjścia

Programowanie 29.01.2016 Elvis Arduino, Edison, Intel

KursEdisona_5Umiemy już połączyć się z modułem Intel Edison, poznaliśmy podstawy pracy z systemem plików oraz konsolą systemu Linux.

Od tej części kursu zaczynamy programowanie. Wykorzystamy Arduino IDE, jako znane i lubiane środowisko do tworzenia prostych aplikacji.

Przeczytaj więcej…

RS Components – do wygrania vouchery o wartości 3000zł

Wydarzenia 29.01.2016 Damian (Treker) konkurs, projekty, RS

rs_componentsRS Components, wiodący dystrybutor produktów z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, ogłosił konkurs dla studentów. Informacja trafiła do mnie dość późno i niestety termin zgłoszeń upływa w najbliższą niedzielę, wierzę jednak, że ktoś z Was skorzysta.

Naprawdę warto, do wygrania są m.in kupony na zakupy o wartości 3 000 zł!

Przeczytaj więcej…

PowerUp FPV – papierowy samolot z kamerą

Wiadomości 28.01.2016 Koli dron, fpv, kickstarter

powerup_fpv5Drony w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne (zwłaszcza quadrocoptery), niestety ich ceny nadal są stosunkowo wysokie.

Chyba każdy pamięta jednak papierowe samoloty z dzieciństwa. Firma PowerUp Toys postanowiła wyprodukować taką zabawkę na miarę XXI wieku!

Przeczytaj więcej…

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2016 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. Wersja produkcyjna, serwer 2 - LH.