Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
Tylko do jutra!Rabat 20% + kurier za 0zł - książki o elektronice i programowaniu szczegóły promocji »

Arduino Tian – płytka prototypowa z Linuxem na pokładzie

Wiadomości 27.05.2016 Jacek Piechociński Arduino, linux, płytka

Arduino_Tian_podgladPłytki od Arduino dają wiele możliwości. Jednak konkurencja typu Raspberry Pi zawsze była krok dalej. Instalacja Linuxa i potężniejszy procesor pozwalały na bardziej zaawansowane projekty.

Sytuacja może ulec teraz zmianie. Do sprzedaży trafiło Arduino Tian, czyli płytka z zainstalowanym systemem Linux OpenWRT Linin.

Przeczytaj więcej…

Kurs elektroniki II – #11 – czujniki analogowe

KursElektroniki2_11Układy elektroniczne postrzegają otaczający je świat poprzez różnego rodzaju czujniki (sensory). Pomiar temperatury, natężenia światła lub innych wartości rzeczywistych byłby bez nich niemożliwy.

Podczas wykonywania ćwiczeń z tego artykułu wykorzystamy proste czujniki analogowe. Bardzo przydatny okaże się tutaj komparator omówiony już na samym początku tego kursu.

Przeczytaj więcej…

2 000 000 zł na inwestycje w sektor kosmiczny

Wydarzenia 25.05.2016 Damian (Treker) gps, konkurs, kosmos

logo-space3ac-rozszerzone2Na konferencji w Ministerstwie Rozwoju, oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie naboru do kosmicznego akceleratora, który będzie mieścił się w Gdańsku. Będzie on pomagał pomysłom m.in. z konkursu Galileo Masters wejść na rynek.

European Space Navigation Competition, zwany również Galileo Masters, to międzynarodowy konkurs, którego celem jest wybranie ciekawych projektów wykorzystujących nawigację satelitarną.

Przeczytaj więcej…

Kurs Intel Edison – #11 – Bluetooth, komunikacja z telefonem

Programowanie 24.05.2016 Elvis bluetooth, Edison, Intel

KursEdisona_11Na zakończenie kursu został nam jeszcze jeden interfejs komunikacyjny – Bluetooth. Technologię tę spotykamy coraz częściej w życiu codziennym.

Po krótkim wstępie omawiającym możliwości tego standardu przejdziemy do komunikacji telefonu z modułem Intel Edison. Dzięki temu każde kolejne urządzenie będzie mogło być zdalnie sterowane.

Przeczytaj więcej…

LEGROBOT 2016, Warszawa – 29.05.2016

Wydarzenia 23.05.2016 Damian (Treker) konkurs, warszawa, zawody

zawody_legionowo2Już za kilka dni, 29 maja w Muzeum Techniki NOT w Warszawie odbędzie się kolejna, trzecia już, edycja zawodów LEGROBOT.

Tym razem rozegrane zostanie aż 10 konkurencji, niektóre z nich tylko w kategorii junior. Dodatkowo nie zabraknie również licznych atrakcji – w tym dla fanów druku 3D!

Przeczytaj więcej…

STAR OTTO – płytka od Arduino.org z STM32 i Wi-Fi

Wiadomości 23.05.2016 Jacek Piechociński Arduino, stm32, wyświetlacz

Arduino_Star_Otto_prevOferta Arduino.org cały czas się powiększa. Tym razem producent poszedł krok dalej i wyposażył swoją płytkę w potężny układ STM32 F4.

Moc obliczeniowa tego mikrokontrolera jest na tyle duża, że może on bez problemu generować audio oraz wideo. Zaletę tę na pewno docenią majsterkowicze – niebawem nowe projekty będą mogły posiadać pełną oprawę audiowizualną!

Przeczytaj więcej…

Fotorelacja – Roboxy 2016

Relacje 22.05.2016 Damian (Treker) gdańsk, relacja, Roboxy

Roboxy_2016_055Następny dzień zmagań robotów w Trójmieście już za nami. Tym razem na dziedzińcach Politechniki Gdańskiej odbyła się kolejna edycja Roboxy, czyli zawodów organizowanych przez studentów z koła naukowego NKSA.

Komu uda się znaleźć na zdjęciach roboty, których nie było we wczorajszej fotorelacji?

Przeczytaj więcej…

MiniToy – drukarka 3D przeznaczona dla dzieci

Druk 3D 22.05.2016 Jacek Piechociński 3d, druk, kickstarter

mini-toy-3dMałe dzieci uwielbiają bawić się zabawkami. Niestety, te szybko się nudzą, często jeszcze tego samego dnia. Z pomocą dla rodziców i ich portfeli przychodzi projekt MiniToy 3D Printer.

Autorzy wystartowali z kampanią na Kickstarterze i w 5 dni zebrali kwotę prawie 50,000 dolarów, co można uznać za bardzo duży sukces.

Przeczytaj więcej…

Fotorelacja – Trójmiejski Turniej Robotów 2016

Relacje 21.05.2016 Damian (Treker) gdańsk, TTR, zawody

TTR_2016_001W sobotę, 21 maja odbyła się kolejna edycja TTR, zawodów organizowanych przez studentów z koła naukowego SKALP.

W tym roku widzowie mogli podziwiać zmagania robotów w 12 konkurencjach. Dodatkowe atrakcje, takie jak m.in. możliwość zabawy z rozszerzoną rzeczywistością oraz konkurs plastyczny były ciekawym urozmaiceniem wydarzenia.

Przeczytaj więcej…

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2016 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.