Serwisy o robotyce i majsterkowaniu, które warto znać – #1

Mechanika 21.10.2014 Treker blog, ciekawe, cnc

lazik_miniaturkaWpis ten jest początkiem serii krótkich artykułów opisujących witryny Internetowe, które warto poznać. W większości będą to zagraniczne blogi osób zajmujące się konstruowaniem robotów lub tematyką powiązaną.

W tym odcinku przybliżę Wam serwis, na którym spędziłem długie godziny niedowierzając, że tak dopracowane konstrukcje są budowane w domu.

Przeczytaj więcej…

SumoChallenge – 15.11.14, Łódź

Zawody 20.10.2014 Treker bear, house, ketchup

sumochallengeZapraszamy na kolejną edycję Sumo Challenge, która odbędzie się 15 listopada 2014 r. w Łodzi. Impreza jak zawsze odbywa się w nietypowej scenerii centrum handlowego w Manufakturze.

W tym roku odbędzie się aż 16 konkurencji!

Przeczytaj więcej…

Wybierzmy najlepsze polskie zawody w sezonie 2013/2014

Zawody 18.10.2014 Treker ocena, podsumowanie, roboty

wygranaNiedawno rozpoczął się nowy rok akademicki 2014/2015. Oznacza to, że już niedługo część z nas zacznie jeździć na zawody robotów, które są nieodłączną częścią naszego hobby.

Organizacja zawodów to  ogromny wysiłek, który czasami bywa niedoceniany. Dlatego chciałbym zaproponować Wam ankietę, w której wybierzemy najlepsze zawody zorganizowane w poprzednim roku akademickim.

Przeczytaj więcej…

Konwersja zmiennych integer na char/byte

binarkaCzęsto zdarza się, że przez problemy z prostymi czynnościami nasze projekty zatrzymują się w miejscu na bardzo długo.

W moim przypadku dzieje się tak zazwyczaj na etapie programowania mikrokontrolera. Dlatego postanowiłem rozpocząć serię krótkich wpisów z opisami częstych problemów początkujących.

Przeczytaj więcej…

Spójrzcie na siebie z perspektywy robota

Wiadomości 17.10.2014 Dominika Wojtukiewicz kamery, oculus, rift

kamery_robotPoczątkowo Oculus Rift miał być przeznaczony do rozrywki i nowej ery gier. Okazuje się, że znajduje zastosowanie nie tylko w rozrywce.

Przy niewielkich modyfikacjach, może przysłużyć się nawet do odkrywania trudnego terenu.

Przeczytaj więcej…

Sterowanie robotem mobilnym klasy (2,0)

Programowanie Teoria 16.10.2014 baton micromouse, PD, PID

rampaProblem sterowania robota wyposażonego w dwukołowy napęd różnicowy, nazywanego też robotem mobilnym klasy (2,0), prawdopodobnie dosięgnie z czasem większość osób zajmujących się robotyką amatorską.

Do tej klasy robotów zalicza się bowiem dużą cześć tworzonych konstrukcji: linefollowery, micromouse i wszelkiej wielkości sumo.

Przeczytaj więcej…

Robotyka przemysłowa – podsumowanie tygodnia – #2

Wiadomości 15.10.2014 Treker kuka, przemysł, realizacje

przemylMiędzynarodowe sympozjum dotyczące robotyki – International Symposium on Robotics odbędzie się w nadchodzącym roku  na terenie targów Automate w Chicago – tak brzmi doniesienie ostatniego tygodnia z rynku robotyki światowej.

Sympozjum finansowane przez Międzynarodową Federację Robotyki jest corocznym wydarzeniem odbywającym się w różnych częściach świata.

Przeczytaj więcej…

Żałujcie jeśli nie byliście – Maker Fair Rome 2014

Relacje Wydarzenia 14.10.2014 Treker Arduino, fair, festiwal

mkaer_miniOstatnio coraz popularniejsze są spotkania pasjonatów elektroniki, mechaniki oraz druku 3D. Jedną z największych i najpopularniejszych serii tego typu wydarzeń jest Maker Fair.

Spotkania te organizowane są na całym świecie. Nazwa targów pewnie słusznie kojarzy Wam się z magazynem Make, które jest pomysłodawcą i organizatorem tych niesamowitych wydarzeń.

Przeczytaj więcej…

Strona 1 z 111234...10...Ostatnia »

Forbot.pl - robotyka amatorska © 2013 Damian Szymański. Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora.