Kursy • Poradniki • Inspirujące DIY • Forum
Stacja lutownicza z akumulatorami? Pomysł z Kickstartera
Kolejny hit z Kickstartera? Trwa kampania mająca na celu sfinansowanie produkcji bezprzewodowej stacji lutowniczej zasilanej z akumulatorów.
Urządzenie zostało przygotowane z myślą o tych osobach, które potrzebują mobilnego narzędzia do lutowania, które można naładować z USB.
Artykuły i poradniki o elektronice od czytelników Forbota #2
Czy wiesz, że na naszym forum też pojawiają się artykuły o elektronice, których nie ma na blogu? To poradniki pisane przez czytelników Forbota, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą.
Oto lista 10 artykułów, które dotyczą elektroniki, programowania oraz DIY. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.
Jak działa pompa ciepła? Co to jest COP?
Pompy ciepła, które używane są do ogrzewania m.in. domów, mogą budzić kontrowersje. Dzieje się tak za sprawą błędnych informacji, że pompy ciepła mają sprawność np. do 500%.
Oczywiście tak nie jest. Aby wyjaśnić ten temat, trzeba zrozumieć, jak działa pompa ciepła i jak wykorzystuje podstawowe zasady fizyki.
Bambu Lab CyberBrick! Kolejna rewolucja w świecie druku 3D?
Bambu Lab, marka znana z produkcji niezwykle popularnych drukarek 3D, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej serii produktów CyberBrick.
Bambu Lab CyberBrick to ekosystem modułów elektronicznych, silników i serw, które pozwalają na ożywienie wydrukowanych modeli.
Artykuły i poradniki o elektronice od czytelników Forbota #1
Czy wiesz, że na naszym forum też pojawiają się artykuły o elektronice, których nie ma na blogu? To poradniki pisane przez czytelników Forbota, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą.
Oto lista 10 artykułów, które dotyczą elektroniki, programowania oraz DIY. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.
Podbij ciemną stronę Księżyca – FPGA Hackathon 2025
FPGA Hackathon 2025 to misja, podczas której programowanie wkracza w kosmiczny wymiar. Dołącz do Lunar Crew i poczuj księżycowy pył pod swoimi butami.
Ruszyły zapisy na kolejną edycję wydarzenia. Na wszystkich chętnych czekają ciekawe wyzwania, najlepsi mentorzy i 24 godziny kodowania!
Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #36
Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już wszystkie DIY?
Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu m.in. robot, system monitorujący poziom wody w studni, generator naklejek na układy scalone oraz oświetlenie do wieży Eiffla z LEGO.
Genmitsu Cubiko – małe CNC dla każdego! Hit z Kickstartera?
Cubiko to niewielka frezarka CNC, która sprawdzi się w warsztacie niejednego majsterkowicza. Od frezowania PCB, przez wycinanie elementów z drewna, aż po grawerowanie i polerowanie.
Ta niewielka frezarka pojawiła się niedawno na Kickstarterze. Projekt szybko zyskał tysiące fanów, którzy wsparli projekt milionami złotych.
Pochwal się swoim DIY i odbierz 50 zł rabatu do Botlandu
Pora na kolejną edycję akcji, która ma zachęcić wszystkich do chwalenia się DIY. Teraz za opisy projektów rozdajemy rabaty do Botlandu.
Opisz swój projekt na naszym forum, a podczas kolejnych zakupów w Botlandzie zaoszczędzisz 50 zł lub więcej – wszystko zależy od liczby projektów, które opiszesz.
Blog o elektronice, Arduino i Raspberry Pi
Blog o elektronice Forbot to strefa wiedzy, w której można znaleźć szereg interesujących artykułów napisanych przystępnym i zrozumiałym językiem. Serwis jest tworzony przez miłośników elektroniki i programowania. Udostępniane treści charakteryzują się zróżnicowanym poziomem trudności. Osoby początkujące pragnące poznać podstawy elektroniki z pewnością znajdą tu szereg wartościowych publikacji (np. kurs elektroniki), które szczegółowo wyjaśniają skomplikowane zagadnienia. Dostępne są również materiały dla średniozaawansowanych i zaawansowanych użytkowników (np. kurs STM32).
Blog o elektronice - materiały dla każdego
Na łamach bloga można znaleźć szereg interesujących i praktycznych wpisów dla początkujących entuzjastów elektroniki i programowania. Dostępne są tu publikacje czysto teoretyczne, które krok po kroku wyjaśniają np. działanie urządzeń lub elementów elektrycznych. Proponujemy również wpisy typowo praktyczne zawierające szczegółowe instrukcje, dzięki którym wykonanie projektu nie stanowi żadnego problemu. Do lektury naszego bloga szczególnie zachęcamy osoby, które chcą poznać podstawy elektroniki. Przywiązujemy szczególną wagę do artykułów dla osób początkujących. Unikamy skomplikowanych wyrażeń i niezrozumiałego słownictwa. Przedstawiamy świat elektroniki i programowania w prosty sposób, dzięki czemu każdy może rozpocząć naukę teorii i praktyki, bez względu na wiek. Chcesz nauczyć się lutowania? A może ciekawi Cię jakie funkcje pełnią i do czego są wykorzystywane poszczególne elementy elektroniczne? Wszystko to i wiele więcej znajdziesz w tym miejscu.
Blog o elektronice - Arduino i Raspberry Pi
Na łamach bloga znajdziesz szereg wyczerpujących publikacji dotyczących najpopularniejszej obecnie płytki edukacyjnej z mikrokontrolerem, czyli Arduino. Na ich podstawie wykonasz zarówno podstawowe, jak i średnio zaawansowane oraz zaawansowane projekty z wykorzystaniem Arduino. Chcesz zbudować robota, odkurzacz, instrument muzyczny, grę odtwarzacz muzyczny na bazie mikrokontrolera? Nic prostszego. Wystarczy, że odszukasz odpowiedni artykuł, wykorzystując lupę znajdującą się w górnej części strony. Być może chcesz rozpocząć przygodę z najpopularniejszym na świecie minikomputerem, czyli Raspberry Pi? Ciekawi Cię do jakich projektów można wykorzystać malinę? A może chcesz poznać jej potencjał? Na łamach naszego bloga znajdziesz wiele merytorycznych artykułów dotyczących Raspberry Pi. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami poradnikowymi, w których krok po kroku rozwiązujemy popularne problemy dotyczące Arduino i minikomputera Raspberry Pi.
Praktyczne kursy elektroniki
Na szczególną uwagę zasługują darmowe kursy dotyczące elektroniki, programowania od podstaw oraz pierwszych kroków z Arduino i Raspberry Pi. Ponadto na łamach naszego bloga można znaleźć kursy elektroniki dla średniozaawansowanych i zaawansowanych osób. Każdy kurs zawiera spis treści ułatwiający nawigację. Wszystkie moduły są połączone w logiczną całość, dzięki czemu każda osoba może wybrać kurs dopasowany do konkretnego poziomu wiedzy i umiejętności.
Aktywnie działające forum
Czym byłby nasz blog bez aktywnie działającego forum o elektronice, na którym użytkownicy mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami i projektami oraz wspólnie rozwiązywać problemy? Na naszym forum działa wielu użytkowników, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą z innymi osobami i pomogą w rozwiązaniu wielu problemu (szczególnie na forum o Arduino). Do zobaczenia online!