Skocz do zawartości

Zdalne sterowanie od podstaw


Neeeeeds

Pomocna odpowiedź

Witam, chciałbym nabyć potrzebną mi wiedzę do stworzenia pojazdu zdalnie sterowanego. Mianowicie posiadam podwozie z 4 silnikami połączonymi po 2 na strone (moge tez dac servo), sterownik silników i potrzebne zasilanie. Chcę sterować nim zdalnie na dobre pare metrów ale nie wiem jakie rozwiązanie jest najlepsze, nie chce tez wydawac na to za duzo pieniędzy. Poziadam Arduino UNO ale nie wiem czy jest potrzebne poniewaz zwykłe chinskie samochody ich nie mają 🙂. Dlatego chciałbym wiedzieć czy to całe TX RX lub podczerwień wybrać. Chciałbym poznać też zasade działania, schematy tego jak to działa z tymi tx i rx bo nie mam pojecia jak odbiornik wie ze po kliknięciu np. servo ma sie obrócic o 60 stopni w prawo lub zna określoną prędkość obrotów silnika(to są gotowce?). Jestem w tym dość zielony i potrzebuje informacji od podstaw bo na internecie są zbyt drobnostkowe.

Link do komentarza
Share on other sites

"jakie rozwiązanie jest najlepsze, nie chce tez wydawac na to za duzo pieniędzy"

Zdecyduj się: albo coś jest najlepsze albo tanie.

Jeśli chcesz zdobyć całą potrzebną do samodzielnego zaprojektowania i stworzenia tego wszystkiego, to czeka Cię długa droga budowania, palenia, niszczenia i odbudowywania projektów urozmaicona czytaniem wielu książek, nabieraniem wprawy w lutowaniu, rysowaniu i czytaniu schematów, programowaniu, do tego trochę matematyki i bardzo, ale to bardzo dużo zdecydowania, uporu i.. wolnego czasu. No, ale tak jest ze wszystkim co ma zostać w głowie. Mówi się, że do nabycia biegłości w jakiejś dziedzinie wystarczy poświęcenie ok. 8 do 10 tysięcy dupogodzin. Ile masz lat?

Natomiast jeśli chcesz to zbudować "na głupa", z gotowych klocków kupowanych w sklepach, zajrzyj na fora modelarzy. Oni zdalne sterowanie zjadają na śniadanie, zacznij od tego:

www.pfmrc.eu

I tak planując zakupy i inwestując własne pieniądze nie unikniesz potknięć więc tak czy tak musisz zdać się na swój rozsądek i wiedzę. A tej - przy odpowiedniej motywacji - będzie przybywało z dnia na dzień 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Bardziej chodziło mi o jakiś punkt zaczepienia, mam 18 lat i jestem amatorem jesli chodzi o elektronike, nie mam zamiaru od razu robić wybitnych pojazdów tylko chce wiedzieć jak za to mniej wiecej sie zabrac. Na forach nie widze informacji mi potrzebnych a ja potrzebuje schematów co połączyć z czym i gdzie oraz troche teorii o np. ww TX i RX. Przeszukuję internet ale nic nie moge znaleźć.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.