Skocz do zawartości

OpenMV - przetwarzanie obrazu na STM32


Komentator

Pomocna odpowiedź

Przepraszam, masz rację. Nadal wydaje mi się, że takie teoretyzowanie "w powietrzu" ma bardzo dużą szansę na przeoczenie bardzo konkretnych i rzeczywistych problemów, no ale w końcu nikt nic tu nie buduje, więc to nic nie szkodzi, bo się z tymi problemami nie spotka. A podróżowanie palcem po mapie też może przyjemność sprawiać.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy jest możliwe bezpośrednio z kamerki obsługiwać wyświetlacz 32x32 z diod RGB  szeregowych. Zastanawiam się nad jej kupieniem dla takiego wyświetlacza związanego z moim projektem a nie mam zamiaru wyrzucać pieniędzy na coś co nie zadziała

Link do komentarza
Share on other sites

@zbyszekk, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

Dnia 4.12.2018 o 14:21, zbyszekk napisał:

Czy jest możliwe bezpośrednio z kamerki obsługiwać wyświetlacz 32x32 z diod RGB  szeregowych. Zastanawiam się nad jej kupieniem dla takiego wyświetlacza związanego z moim projektem a nie mam zamiaru wyrzucać pieniędzy na coś co nie zadziała

Obsługa 32x32 diod, do tego każda po 3 kolory to daje 3072 diod - całkiem sporo. Wszystko zależy od tego jak dokładnie połączysz diody, jakiego odświeżania oczekujesz i ile kolorów chcesz uzyskać. Przydałoby się więcej szczegółów na temat projektu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Odświeżanie niewielkie około 10 do 15 na sekundę a kolory na początek to nawet tylko 256 odcieni szarości . To wstępnie do testowania 

Jak bym był pewny że zadziała to mogę zacząć coś robić a tak … nie wiem czy kamerka to obsłuży

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że OpenMV jest do takiego zastosowania trochę przesadą. Powinno to się dać zrobić na dużo tańszych i prostszych czujnikach.

Z drugiej strony pojawia się pytanie czy jesteś w stanie te diody odświeżać 10-15 razy na sekundę — jeśli to są adresowalne diody świecące, to przecież wysłanie koloru do każdej z nich zajmuje trochę czasu, a jak jest ich trzy tysiące, to ten czas już może być zauważalny. Generalnie, to chyba najlepiej by było, jak byś założył nowy wątek, opisał dokładnie co już masz i co chcesz uzyskać, a wtedy możemy się zastanawiać co dalej.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czy to przypadkiem nie ma powstać z tego coś jak poniżej? Było to demo możliwości nowej płytki Arduino - obraz z kamery jest przetwarzany i wędruje na matrycę LEDów RGB:

38e90-2018-12-12_00-19-47-5125.png

Link do komentarza
Share on other sites

Coś pomiędzy na zdjęciu jest jakieś 64x64diody  lecz moja matryca to maksimum 32x32 bity a kamerka najlepiej by pasowała OpenMV bo to by było minimum elementów jak sądzicie jest szansa zadziałania .

15 godzin temu, deshipu napisał:

Wydaje mi się, że OpenMV jest do takiego zastosowania trochę przesadą. Powinno to się dać zrobić na dużo tańszych i prostszych czujnikach.

Z drugiej strony pojawia się pytanie czy jesteś w stanie te diody odświeżać 10-15 razy na sekundę — jeśli to są adresowalne diody świecące, to przecież wysłanie koloru do każdej z nich zajmuje trochę czasu, a jak jest ich trzy tysiące, to ten czas już może być zauważalny. Generalnie, to chyba najlepiej by było, jak byś założył nowy wątek, opisał dokładnie co już masz i co chcesz uzyskać, a wtedy możemy się zastanawiać co dalej.

Gdybym już zakupił diody i kamerkę to bym napisał co mam a co chcę uzyskać , lecz się zastanawiam czy warto kupić by zadziałać mogło czy też szukać innej opcji. Lecz 32x32 to 1024 diody  a można na początek obsługiwać jako jeden kolor?

Edytowano przez zbyszekk
Link do komentarza
Share on other sites

Już przyszła przesyłka kamerka OPENMV M7  i wyświetlacz led adresowanych na razie 16x16  tylko problem jak odczytać piksele z kamerki i wysłać na wyświetlacz . Z mikropythonem dopiero zaczynam ale w nim nie ma biblioteki dla neopixel , znalazłem opis jak zrobić obsługę programowo lecz nie potrafię przeskoczyć odczytu pikseli z ekranu 😞 

Link do komentarza
Share on other sites

Jednak już wiem jak odczytywać piksele   instrukcja      Obraz=sensor.snapshot()    zapisuje ( wykonuje ) zrzut obrazu z kamerki  do plik zmiennej Obraz w postaci tablicy

Instrukcja    a=Obraz.get_pixel(x.y)    zapisuje do zmiennej a zawartość piksela obrazu o współrzędnych ( x, y)  w ten sposób można robić algorytmy dla własnych pomysłów

o dziwo to nawet dokładnie odczytuje a ustawiając obraz kamerki jako czarno biały otrzymujemy jedną zmienną wynikową  zależną od tego  jakie światło pada na dany piksel czyli jaki wycinek obrazu jemu odpowiada

 

Przede mną jeszcze długa droga by opanować neopixel  🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.