Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi od podstaw - #1 - wstęp, spis treści


Komentator

Pomocna odpowiedź

Ahhh, no tak, przetworniki ADC, kompletnie o nich nie pomyślałem... Rozumiem, podczas tego kursu ich nie będzie, a w ewentualnej kontynuacji?

Czyli jeśli mam wymaganą elektronikę, to w zestawie podstawowym brak czegoś mnie nie zaskoczy (nie wliczając kamerki oczywiście)?

Link do komentarza
Share on other sites

Ahhh, no tak, przetworniki ADC, kompletnie o nich nie pomyślałem... Rozumiem, podczas tego kursu ich nie będzie, a w ewentualnej kontynuacji?

Za wcześnie jeszcze na takie dywagacje. Na pewno zajmiemy się elementami analogowymi, ale nie jestem w stanie wskazać konkretnych układów, które będą wtedy używane.

Czyli jeśli mam wymaganą elektronikę, to w zestawie podstawowym brak czegoś mnie nie zaskoczy (nie wliczając kamerki oczywiście)?

Ciężkie pytanie - jeśli masz to co jest potrzebne, to nie wiem czego się obawiasz 😉 Możesz śmiało korzystać z kursu.

Link do komentarza
Share on other sites

O konkretne układy nie pytałem, ale tak ogólnie, czy będą analogowe - odpowiedziałeś, że będą, więc super 😃

Obawiałem się tego, że będzie mi brakowało jakichś przejściówek/kabli/innych łączy/czegokolwiek, żeby połączyć to co już mam z elektroniki z Malinką 😋 ale skoro piszesz, że nie, to ekstra 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, zastanawiam się czy RPi będzie działało podłączone przez hdmi do laptopa. Czy jest to możliwe czy trzeba kombinować? Udałoby się cos zdziałać na laptopie czy byłoby więcej problemów niż nauki?

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, D3binski napisał:

Cześć, zastanawiam się czy RPi będzie działało podłączone przez hdmi do laptopa.

W tym przypadku oba urządzenia, czyli RPi oraz laptop byłyby źródłem obrazu. Połączenie ich jednym przewodem nic nie da. To tak jakbyś dwa dekodery telewizji kablowej połączył jednym przewodem HDMI 😉 Zakładam, że chciałbyś wyświetlić obraz z malinki na ekranie laptopa? Z tego co wiem, to technicznie tylko bardzo mały procent laptopów daje możliwość wykorzystania portu HDMI jako wejście - osobiście jeszcze nigdy takiego komputera nie spotkałem.

Z drugiej strony nie wiem co takie rozwiązanie miałoby Ci dać. Znacznie lepiej wykorzystać do tego VNC - wtedy wszystko zadziała bez problemu. Sprawdź ten trop » Kurs Raspberry Pi  – #7 – dostęp zdalny VNC, SCP, klucze RSA

Link do komentarza
Share on other sites

@Alfredo witam na forum 🙂

Kurs możesz śmiało realizować z RPi4. Kurs zostanie niedługo zaktualizowany, lecz nie ma wielu różnic w realizacji zadań. Jeżeli są jakieś trudności, np z połączeniem wejść GPIO to jest to wyjaśnione w komentarzach na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Tutaj są dość szczegółowe zestawienia parametrów (sprzęt, zapotrzebowanie), natomiast tu benchmarki. Oba źródła oficjalne :), czyli strona projektu i magazyn MagPi. Można tam też znaleźć, co w praktyce można zrobić na danym sprzęcie. Co do kursów, niech się specjaliści wypowiedzą, ale chyba 2GB nie będzie tu przeszkodą.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Kłaniam się 🙂 Kurs wygląda super. Jestem już po dwóch kursach elektroniki i w trakcie techniki cyfrowej. Następny chciałbym zdobić właśnie kurs Raspberry. Problem jednak w tym, że mam już swoje urządzenie (3B rev 1.2) wraz z kartą pamięci, obudową, zasilaczem, radiatorami i tak dalej. Działa sobie od dawna i realizuje swoje zadania. Chciałbym jednak pobawić się bardziej niskopoziomowo, stąd pytanie - jakie dokładnie elementy i w jakiej ilości powinienem kupić, żeby wykonać ćwiczenia zawarte w tym kursie? Jest jakiś spis? Pytam ponieważ na stronie Botlandu znalazłem wyłącznie zestawy z dołączonym Raspberry (które jest dość drogie, a które już mam), bez dokładnego wykazu części. 
 

PS A może wystarczy to, co mam z kursu elektroniki poziom I i II + z techniki cyfrowej?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, mam już RPI i chciałbym dokupić same akcesoria do kursu, widziałem proponowany zestaw w 1 części kursu, który nie zawiera zasilacza. Moje pytanie brzmi czy brakuje tam tylko zasilacza? Chyba nie ma tam też Karty SD.

Link do komentarza
Share on other sites

@Jakvbek witam na forum.

Cytat

Zestaw akcesoriów - dla osób, które mają już swoje Raspberry Pi 4, zasilacz oraz kartę pamięci i chciałyby dokupić same akcesoria.

Jest tak jak piszesz, zestaw akcesoriów nie zawiera RPi, zasilacza i karty pamięci 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.