Skocz do zawartości
Komentator

Kurs Raspberry Pi od podstaw - #1 - wstęp, spis treści

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
W ciągu kilku ostatnich lat w świecie elektroniki ogromną popularność zyskały dwie platformy. Dzięki Arduino i Raspberry Pi każdy może zacząć tworzyć ciekawe, elektroniczne projekty!Kurs Raspberry Pi od podstaw, to seria artykułów, która wprowadzi każdego w świat tego niezwykle popularnego komputera jednopłytkowego.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Dzięki Treker, wprawdzie już zdecydowałem się na Arduino ale zestawy jeszcze nie zamówione;-), taki artykuł mi trochę wyjaśni. No chyba, że namiesza:-)). Jeszcze raz dziękuję.

ArczerMX, to jest kurs podstaw Raspberry Pi i nie będziemy skupiać się wyłącznie na programowaniu. Jak rozumiem, pytasz głównie o sterowanie GPIO? W tym wypadku zaczniemy od najprostszej wersji, czyli sterowania z poziomu konsoli. Chętnie pokażemy również podstawy Pythona – tutaj czekamy na reakcję czytelników (m.in. właśnie dlatego spis treści kursu jest jeszcze trochę elastyczny).

Z założenia ten kurs ma uczyć biegłego korzystania z RPi w różnych zastosowaniach. Nie chcieliśmy skupiać się tylko na programowaniu, aby nie zniechęcać części czytelników, którym nie jest to potrzebne. Więcej materiałów o programowaniu na pewno pojawi się w kontynuacji kursu (poziom II) – wtedy będziemy już spokojni, że wszyscy mają opanowane podstawy malinki w praktyce. Na ten moment zdecydowanie stawiamy jednak na "wszechstronność" i biegłość pracy z RPi.

KamilK2004, my również - nareszcie ruszamy!

A ja niedawno kupiłem odroida... niby powinien być nieco szybszy, ale może warto było zainwestować w rpi dla takiego kursu, a co za tym idzie wsparcia...

kamdz, zawsze możesz mieć dwie platformy - na pewno znajdziesz dla nich odpowiednie, praktyczne zastosowania 😃

Niby tak, ale mam problem z pieniędzmi 🙂 Chodzę do 3 gimnazjum i nie mogę tak co chwila co innego kupować 🙁 ale może uda mi się coś z tego kursu zastosować u siebie 🙂

Jasne, rozumiem - powodzenia 🙂

Skoro admini proszą o sugestie co do tematów dalszych lekcji, to w komentarzach pod artykułem oficjalnie zgłaszam prośbę o lekcji kilka na temat łączenia RPi i Arduino 😅 Oczywiście w odpowiednim czasie kiedy będziemy już tak wyszkoleni by sobie z tym poradzić 😉.

Kto jeszcze za?

SOYER, tak jak pisałem w komentarzach do artykułu "Raspberry Pi vs Arduino – którą platformę wybrać?" tym tematem też się na pewno zajmiemy. Jest to idealny temat na drugi poziom kursu RPI lub na zupełnie osobną serię artykułów pisaną z myślą o osobach, które znają obie platformy 😉